Şimdi Ara

Arkadaşlar Yapamadım Bir Yardımcı Olurmusunuz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 3 sütunluk bir tablo oluşturacağım soldaki ilk sütunda menüler olacak en sağdaki 3. sütunda menülerin alt kategorileri olacak.İlk sütundaki (1. sütundaki ) menülerden birine tıkladığımızda en sağdaki 3. sütunda 1. sütundaki tıklanan menünün alt kategorileri çıkacak.

Sonra çıkan alt kategoriler den birine tıklandığında ortadaki sütunda da o alt kategori içeriği görünecek.Nasıl yapılacağı konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.Kaç gündür uğraşıyorum.Aşağıda bir resim hazırladım.

Menüler Veri Tabanın Dan Çekilmek tedir.Veri tabanı hazırdır.

Çok Acil dir.
    Bildiğin hazır bir sistem yada bir döküman varsa o da olur.

Arkadaşlar Yapamadım Bir Yardımcı Olurmusunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKWEBTAS -- 18 Nisan 2013; 18:03:52 >

• ilk önce veritabanı türünü belirlemen lazım (Acces, MySQL veya MSSql...) sonrasında da

soldaki sutünda kategorileri listelemen lazım sana kalmış ne ile listeleyeceğin alanın seçili olabilmesi için querystringten aldığın değeri döngüdeki dönen id ye eşit olup olmadığını if le kontrol etmen gerekmekte sonrasında ise sağdaki sutünda soldan gelen querystring değeri ile altkategorileri döndermen gerekli burada querystring gönderdiğinde gönderilen değer ile döngüdeki değer eşitse eşleşme yapacaksın orta alan için ise sağdan gelen değer ile eşlesen değeri ekranda göstermen lazım ;)

sorun olursa yardım ederiz ;)
  • Hocam cevabın için çok sağol. Dediğin yöntemi önceden yaptım.Yanlız şimdi bir sorun daha var.
    Şimdiki sorunum şu.

2 tane listbox yaptım.Veri tabanından değeri sıfır olanları 1. listbox da listeleyecek.2. Listbox da da 1. listboxdan çekilen verinin ıd sine eşit olan değeri listeleyecek.Yani 1. listbox ana kategori 2. listboxda alt kategorisi.Veri tabanına kayıtta sorun yok ama listelemede sorun var.

Veri Tabanı Görüntüs ekde.Görüntüdeki kategori ust e göre listboxda sıralayacak.
  •  Arkadaşlar Yapamadım Bir Yardımcı Olurmusunuz
  •  Arkadaşlar Yapamadım Bir Yardımcı Olurmusunuz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.