Şimdi Ara

arkadaşlar PUG 307 'antipollution fault hatası veriyor. (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
6
Favori
184.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende de peugeot 307 xr hdi dizel var petrol ofisinden mazot aldım antipollutıon fault hatası vermeye başladı daha önce şehl den alıyordum mazotu dizel sorun olan varsa veya daha önce halleden varsa yazarsa sevinirim . kullanmamda bi sakıncxa varmı.şimdiden tşklr.
  • edirne nin neresinde yaşıyosun bende enezliyim bende de aynı sorun var şuan ne yapabiliriz.senle konuşabilirmiyim msn adresim rusen.1974@hotmail.com.market işletiyorum.02848335296 iş telefonum.
  • sadece uyarı dğl araç vites yükseltince çekmiyor 3 te zor geldim eve kadar hem uyarı hemde çekilş sorunu yaptı..
  • peugeot 307xr hdi dizel çok güzel bi araç ama tam kanserlik bıktım para arcamaktan hemde 2004 model olmaz böyle bişey şimdiki sorunu antipollu fault hatası verdi çekmez gitmez tam kanserlik yeni daha rektefe yaptırmıştım şimdide bu sorun çıktı dertli bi araç .bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim ...02848335296iş tlf .
  • tatil için geldiğim afşin de aldığım mazottan kaynaklandığını sandığım antipullition fault hatası verdi.
    daha doğrusu korna ile ilgisi nedir bilmiyorum önce kornam çalmamaya başladı ardından araba çok güçsüzleşti
    daha sonra antipullition hatası verdi bulunduğum yere en yakın servis 130-140km uzaklıkta
    gitmekte zorlanan bu araçlada nasıl giderim ya da bu şekilde o yolu katetmem daha büyük bir arızaya sebep olabilirmi?
    bugün pazar yarın ne gibi birşey yapacağımı bilemiyorum yardımlarınıza ihtiyacım var. ne yapmalıyım?
  • pazartesi günü aldığımız 2006 peugeot 307 1.6hdi 110 beygir araba aldığımız günden beri arabayı çalıştırdığında bu hatayı veriyordu yazı biraz durup gidiyordu . cuma günü edirneye gittik bugün geldik arabayla 950 km yol yaptık 3 günde mazot shell den alındı arabada hiç bi problem yoktu o yazı neden çıkıyor bende anlamadım .
  • Merhaba ,
    Bu arıza aynen diabolicfb 'in yazdığı gibi oksijen sondası ile alakalı olup değiştirilmesi geekmektedir.
    Diğer arıza konularına hiç girmeyin.
    Benzinle alakası yok. belli bir km'ye gelince bu arıza oluşuyor.
    Kafanız karşımasın. Bu arıza bazen kendiliğinden söner yada servise gittiğinizde bilgisayar ile müdahale ederek söndürürler. Ancak parça değişmediğinde gene aynı hatayı verir.
    sizden başka parça değişimi yapıp sonra bilgisayarla müdahale edip arızayı sıfırlayabilirler. O zamanda hata geçti zannedersiniz.
    Oksijen sondaları değişene kadar bu hatadan kurtulmak mümkün değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 307xt

Merhaba ,
    Bu arıza aynen diabolicfb 'in yazdığı gibi oksijen sondası ile alakalı olup değiştirilmesi geekmektedir.
    Kafanız karşımasın. Bu arıza bazen kendiliğinden söner yada servise gittiğinizde bilgisayar ile müdahale ederek söndürürler. Ancak parça değişmediğinde gene aynı hatayı verir.
    sizden başka parça değişimi yapıp sonra bilgisayarla müdahale edip arızayı sıfırlayabilirler. O zamanda hata geçti zannedersiniz.

dizel benzin her iki yakıt türünde de aynı sebeptenmi kaynaklanıyor. motorun neresindedir bu sonda dizeller için sormuştum.

• Selamlar,

307'im LPG'li. Bende bir ara her gun veriyordu bu AntiPollution hatasini. Saga cekip arabayi restart ediyordum, geciyordu...
    Bir sure sonra yine bir yokus vesaire olsa tekrarliyordu bu sorun.

Bir gun bir taksici ile LPG sistemi uzerine konusurken bana mutlaka ceyrek depodan fazla benzin olsun dedi.
    Onun tavsiyesini dinledim dinleyeli bir daha Antipollution hatasini almadim.
  • arkadaşlar 2004 model sıralı otogaz sistemli 307ye sahibim hatalardan bir türlü kurtulamıyorum kütfen daha önce bu hatadan kurtulan bilir kişi bana yardım etsin.
    antipollution fault nedir nasıl geçer? araba gaza geçerken stop ediyor. ve yürüründe hafif titreme var. kaç oktan benzin kullanmalıyım? şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: iillhhaann

arkadaşlar 2004 model sıralı otogaz sistemli 307ye sahibim hatalardan bir türlü kurtulamıyorum kütfen daha önce bu hatadan kurtulan bilir kişi bana yardım etsin.
    antipollution fault nedir nasıl geçer? araba gaza geçerken stop ediyor. ve yürüründe hafif titreme var. kaç oktan benzin kullanmalıyım? şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim

öncelikle lpg yenimi takıldı yeni takıldı farzederek yaklaşık takıldıktan 1000 ile 1500 km arası bu problem bendede olmuştu sonra birdaha olmadı yanlız iyibir kalibrasyon ayarı şart oktan olarak 95 oktan benzin kullanacaksın benzin istasyonu ise totol öneriliyor lpg markası ne bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: stornado

quote:

Orijinalden alıntı: 307xt

Merhaba ,

dizel benzin her iki yakıt türünde de aynı sebeptenmi kaynaklanıyor. motorun neresindedir bu sonda dizeller için sormuştum.

dizellerde oksijen sondası yok.
    turbo değişiminde bende de aynı sorun çıktı.
    turbo selenoid valf ve hava akışmetre değiştirilerek çözüldü.

• 2 sene önce takılmış lpg markası voltran ilginç bi marka.. aracım bazen titreme yapıyo bujileri değişti hata ışığı yanıyor ama bilgisyarda arıza çıkmıyor. bazen lpgye geçerken stop ediyor. lütfen çözümünü söyleyin kurtarın beni illetten arabamdan soğuttu beni lanet şey. 95 oktan alıyorum benzini de opeti tercih ediyorum aygazdan başka yerden gaz almıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: iillhhaann

2 sene önce takılmış lpg markası voltran ilginç bi marka.. aracım bazen titreme yapıyo bujileri değişti hata ışığı yanıyor ama bilgisyarda arıza çıkmıyor. bazen lpgye geçerken stop ediyor. lütfen çözümünü söyleyin kurtarın beni illetten arabamdan soğuttu beni lanet şey. 95 oktan alıyorum benzini de opeti tercih ediyorum aygazdan başka yerden gaz almıyorum

pejolar lpg ile uyumsuz. lpg kullanan herkeste sorunlar çıkıyor.
  • ilhan aynı sorunla bende mücadele ediyordum fakat 1 kaç gün önce çözdüm...
    hiç parça değiştirip masraf etme tek yapman gereken iyi bi lpg ustasına aracı götürüp lpg enjektörlerini temizlet filitresini değiştir yapılan lpg ayarından sonra tertemiz kullan şunu unutma iş tamamen lpg ayarında ben daha önce bi yere gittim usta 10-15 dakikada ayar yaptı gönderdi artık önemsemiyodum alışmıştım arada sürekli yanıp sönüyodu o meşhur lamba..
    son olarak gittiğim usta da silindir üzerinde (tam olarak adını bilmiyorum servislerde falan var araba yoldaymış gibi hareket ettiriliyo) neredeyse 1 saat süren bi ayar yapıldı ki 20 tl lpg vardı araba o bitti gidip tekrar aldım her neyse bu ayarlamadan sonra şimdi sorunsuz kullanıyorum dediğim gibi tamamen ustada bitiyo iş

• selam...ben 2 yıldır pejUT 206 kullanıyorum.dışarıdan bakınca güzel konforlu bir araç.Ancak lpg takıldıktan sonra motor lambası yanmaya başladı.. Servise ustaya götürdüm defalarca bilgisayardan siliyolar 50-100 km sonra yeniden geliyor.istanbulda yaşadığım için günlük ortalama 70-80 km yapıyorum.sürekli trafiğe girdiğim için midir bilmiyorum.ilk zamanlar dediler ki pejo lpg ye uyum sağlamıyor.bu ışığın yanması normaldir.sen aracının bakımlarını kontrol et o önemli değil dediler.ilk zamanlar önemsemedim.tabi bu iki yıldır olan bir sorun.ancak bir gün sürekli arıza lambası yandığı için arabanın yağ filltre contalarından motor yağının birden boşaldığını gördüm. motora baktığımda hiç yağ kalmamıştı.az kalsın motor yatak saracaktı.sonuç olarak araç gerçek arıza yaptığında anlayamıyosun.oksijen sensörü dediler değiştirdim gene yanıyor. şimdilerde aracın kontağı çalıştırdığımda benzinde iken titreme yapıyor.(bir kaç sn. sonra normale dönüyor.)antipollution fault diyor.arada hızlı giderken yokuş aşağı vitesi boşa alırsam nadiren stop ediyor.şimdi servis diyo ki senin aracına 2011 versiyon yükleyelim düzelir.lpg de hiç sorun yok.çekiş normal, ayar düzgün ancak benzindeyken sorun var.Acaba enjektörlerdeki pislikten mi olur. Total istasyonlarında Nano Teknoloji motor yağı katkısı tavsiye ediyolar. mutlaka kullan diyolar.ACABA BU KONUDA FİKRİ OLAN VAR MIDIR. BİLEN VARSA BENİ BU DERTTEN KURTARSIN.YOKSA BU ARABAYI SATACAM...ARTIK PARA HARCAMAKTAN BIKTIM.

• aynı hata bende de az önce oldu.
    2 sayfalık forumu okudum.
    bir sürü sebepten olabildiğini anladım.
    hemen herkes farklı şekillerde çözmüş ve bir çoğunun kısa süre sonra tekrar yanmış lambası.
    ben de beni yolda bırakana kadar dikkate almayacağım bu lambayı.
    çünkü belli bir nedeni yok ve sanayideki soyuculara soyulmak istemiyorum.
    olacakları buraya yazarım yine.
    :(
  • aynı hata benim aractada vardı önce katalizör tıkalı dendi temizlettim olmadı cıkma katalizör aldım sonra tüp ayarından dendi ayar yaptırıncaya kadar göbeğim catladı. ama ışık söndü
  • quote:

Orijinalden alıntı: carretera

Egzoz manifoldunda iki tane sensör var. Bu sensörlerin birinin bağlantı bacaklarından (pin) bir tanesi hafif içerde kaldığı için ve tam temas etmediği için ben de bu hatayı alıyordum. Ustam hatayı bulduğundan bu yana çeşitli yerlerden benzin almama ve depoyu dibe kadar kullanmama rağmen bu hatayı bir daha almadım (1 seneye yakın oldu) . Eğer temassızlık durumu varsa arabanın elektrik sistemindeki sorunu da açıklar. Bence kontrol edin zira kontrol etmesi kısa sürüyor.

Bende 307 XT 16 HDİ Dizel aracımda Antipollution Fault hatası almaya 3 veya 4 gün önce başladım.
    Bu soruna ilavaten bende aşağıdaki sorunlar başladı.
    1:) gösterge ibreleri hapsi aşağı düşüyor gidip geliyor.
    2) motor arıza ışığı ve esp ışığı yanıyor ( bu arada ben arabamda esp olmadığını biliyordum)
    3) teyp bir gidip bir geliyor..

Burdaki göstergeler bana elektrik ile birlikte antipollution fault bir bağlantısı olduğunu hisettirdi.

Buda carretera yazdığı mantıklı geldi bugün arabaımı tamirciye götürcem bakalım ne çıkacak...

• elektriksel sapıtmalarda şarj dinamosunu kontrol ettirmeniz önemli kömürleri azaldığı yada bitmeye yaklaştığı zamanlarda elektriksel olarak araba sapıtıyor bilginize
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.