Şimdi Ara

arkadaşlar PUG 307 'antipollution fault hatası veriyor. (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
6
Favori
184.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar aynen METEG in dediğine katılıyorum.Yakıtla ilgili bir problem.arıza olarak düşünüp kafanızı yormayın üzülmeyin.Benim aracımda tüp var benzinde giderken yapmıyor ama tüpe aldığım zaman bu uyarıyı bende görüyorum.
  • 2002 model 406 kullanıyorum , aracım 70 binler civarındayken ''antipollution fault''hatası ile karşılaştım , maslak da ileri otoya götürdüm odb ye bağladılar updateleri yaptılar ve 120 bine kadar geldim 1000 km kadar önceaynı hatayı tekrar verdi ileri otoyu aradım ancak servis kapanmış şimdi güvenebileceğim bi servis arıyorum , 1-2 servis ie konuştum ancak deneme yanılma metodu ile parça değiştirme işlemini tavsiye ediyolar açıkcası bende deneme - yanılma metodunun maliyetine katlanmayı hiç istemiyorum. Tavsiye edebileceğiniz servis varmı ?
  • Selamlar,
    Bugun bende aldim hatayi...
    Arac 1 haftadir boyadaydi... Boyaya verirken cok az benzin vardi aracta. (Isik yaniyodu.ve bu halde baya bi gezdim)20 ytl koyup ole verdim servise...Bugun servisten ciktim sorun yok. 2-3 km sonra benzin aldim...50 ytllik.Shell topkapidan...Daha sonra bi 5-6 km daha yol yaptiktan sonra stop ettim araci, (cd changer i servise biraktim) Marsa bastim, anti pollution fault hatasi veriyor yol bilgisayarinda ama tum gostergeler iptal durumda, yani km sayaci, devir, hararet, yakit gostergesi dibe vuruyor. Ekranda malum yazi... Araci stop edip anahtari cikartinca da gosterge panel isiklari sonmuyor ve 4-5 dakika yanik kaliyor....
    Ne tavsiye edersiniz? Bi yetkili servisi aradim, sadece anti pollution fault u soleyince telde oo uzun is getirin incelememiz lazim vs dedi. :))) Guvenemedim...
  • Egzoz manifoldunda iki tane sensör var. Bu sensörlerin birinin bağlantı bacaklarından (pin) bir tanesi hafif içerde kaldığı için ve tam temas etmediği için ben de bu hatayı alıyordum. Ustam hatayı bulduğundan bu yana çeşitli yerlerden benzin almama ve depoyu dibe kadar kullanmama rağmen bu hatayı bir daha almadım (1 seneye yakın oldu) . Eğer temassızlık durumu varsa arabanın elektrik sistemindeki sorunu da açıklar. Bence kontrol edin zira kontrol etmesi kısa sürüyor.
  • Sayın carretera cevabınız ilgimi çekti servisinizin irtibat bilgilerini paylaşırsanız sevinirim
  • Peki 5li cd sokuldukten sonra bi sigorta vs ayari ile oynamak lazim mi? Aracta su an cd takili degil cunku...
  • slm arkadaslar bende aranıza katıldım 2004 307 xs 1.6 yaklasık 600 km gittim antipollution fault hatası veriyordu erzurumdayım malum eksi 20 lerdeyiz bir hafta falan oldu bu gün gezdiğimde bu ısık söndü ve yanmadı bir daha soguktan dolayı böyle bir sey olurmu veya baska ne yapmalıyım tsk
  • quote:

Orjinalden alıntı: grknylcn

Sayın carretera cevabınız ilgimi çekti servisinizin irtibat bilgilerini paylaşırsanız sevinirim

Merhaba,

Servisim İstanbul Bostancı Oto Sanayi Sitesinde Tuğ otomotiv.
    Bostancı sanayiye bostancı köprüsü üsten gelip ilk sağa girince giriş "tak"ını geçer geçmez ilk sola girin.
    Günay usta ile derdinizi paylaşırsanız yardımcı olur. Mor 307 ve Onur derseniz beni de hatırlar muhtemelen problemi de hatırlar. Olmadı siz hatırlatırsınız.

İyi ve sağlıklı bir sene dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carretera -- 31 Aralık 2008; 11:23:28 >
  • Bu arada benim hata muhtemelen yakittan kaynaklandi... Malum isik yanarken bayagi bi gezmistim.. Sali gunu bilgisayara baglattim, yakit la ilgili bi hata verdi hatayi sildik .Su anda bi problem yok aracta....20 YTL ye halloldu yani:)
  • KAZIM abıcım senden bı cvp beklıorum adres ver lutfen 307 magduru oldum valla napcamı bılmıorum sabahları tıtrıyo vede tam guc alamıyorum antı pollutıon dıo
    katalıtık fln dıo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eycof -- 15 Ocak 2009; 16:33:28 >
  • ABICIM KAZIM ABI BI ADRES VER GOZUNU SEVIYIM COK SORUN VAR ARABADA BI HABER ET
  • ARKADASLAR SIZLER NAPIOSUNUZ SABAH ARABA TITRIYO VE SARSILIYO AMA 5 DAKIKA SONRA NORMALE DONUYO MOTOR ACILACAK FLN DIOLAR SIBOPLARDAN YAPIO DENIYO NE YAPCAM BILEMEDIM
  • Ankaradan "Antipollution Error","Cathalytic Convertor Error" arızalarında bizlere yardımcı olabilecek servis veya servis önerisi varsa memnun olurum. Bu sinir bozucu sorun "tamam bu sefr halloldu" derken tekrar çıkıyor. Yetkili servisleri bile anlamıyor. Lütfen servis bilginiz varsa iletin.

Teşekkür ederim.
  • bende de 307 var,
    lpg takıldıktan sonra anti pollution hatası ne bende aldım.
    sorun yakıt-hava karışımındaki orandan kaynaklanıyor.bilgisayara bağlanıp küçük bir ayarla halloluyor.
    yok oksijen sensörü bozulmuş, yok triger zayıflamış ne olursa olsun bu şekilde çözüm getirmeye çalışan tamircinin yanından arkanıza bile bakmadan kaçın bence

şu an 120 üzeri 1-2 dakika gidersem bu arıza ışığı yanıyor.şehiriçi 4-5 kullanımda kendiliğinden sönüyor.artık hiç takmıyorum.

bide rölantide stop ediyordu.boğaz kelebeği açılıp temizlendi,,şu ann hiç bir sıkıntı yok ve 307mi çok seviyorum....
  • Aynı sorunlar benim 307'de de var.Rampa yukarı motor sesi inanılmaz derecede fazla (yada arabayı dinlemekten kafayı yedim bana öyle geliyor) bir usta boğaz kelebeğindendir dedi bir tanesi şanzımandandır dedi aracı servise soktuk bilgisayarda bişey çıkmadı ama benim araba hala avazı çıktığı kadar bağırıyor.Boğaz kelebeğini temizletmeyi düşünüyorum maliyeti ve yaptırabileceğim iyi bir yer hakkında yönlendirebilecek bir arkadaş olursa sevinirim.
  • valla bu hata artık benden biri artık o arızayı verirsede hiç umursamıyorum ben bazen hemen bazen de ertesi gün gidiyor ama hiç 2 günü geçgin durmadı o hata
  • Benim 307 xt aracımdada yolda antipollition fault hatası verdi servise tlf.la sorduğumda çok önemli bir arıza olmadığını söyledi ben yakıttan düşünerek son birkaç depoyu doldurduğum markanın haricinde başka akaryakıt istasyonundan aldım birinci değilde 2.depoyu kullanırken hata vermesi gitti bir dahada gelmedi yani bu arızadan dolayı ne servise nede başka birine müdehale ettirmedim akaryakıt istasyonunu değiştirmem yetti herkese selamlar...
  • kardes benımde basıma geldı

motor ısınmadan gaza fazla yuklenırsen fazla rlantıde calıstırırsan yada sehır ıcınde anı devır degısımlerı ıle kullandıgın zaman yada shellden motorın aldıgın zaman bu arıza meydana gelır

sebebı ıse enjektor de ve yakıt pompasında kurum vb sebeplerden dolayı tıkanma olmasıdır . arac kullanım kıtabında 60 km uzerınde en az 5 dk yol yapın seklınde yazar ama bence buna fazla guvenme .

servıse gıttıgınde sana prosedur geregı enjektor pomp degısımını onerecekler fıyat olarak yaklasık 4500 lıra .... :S

sana tavsıye edecegım sey ılk olarak yakıta wurth marka katkı maddesı kat . deponun full olmasına dıkkat et ve arabayı duzgun bır yolda 50 km kadar kullan . bu % 80 arızanı gıderır. enjektorunu temızler

Bu arıza basıt bır arıza degıl . Hafıfe almamanı tavsıye ederım . Eger aklına takılan bır sey olursa sorabılırsın 5544223165
  • yakıt olarak total yada opet euro diesel kullanmanız tavsıye edılır .
  • ben arabamı park ettiğimde dörtlüleri yanık bırakmıştım. döndüğümde aküm bittiği için aracı çalıştıramadım. aküyü değiştirdiğimde 5 cd çaları görmüyordu. acaba bu neden olur. bir fikri olan varmı.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.