Şimdi Ara

Arkadaşlar ocaklı fırında hangi markayı önerirsiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
12.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yine ben ve hala fırın alamadım.
    Midi alacaktım vazgeçtim ocaklı alıcam. Ama herkes bişey söylüyo. Bilemedim yani neyi alacağımı:(
    Bildiğimiz fırın markaları arasında en iyisi hangisi. Arçelik ve Bosch veya Profilo arasında kaldım gibi..Ama başka önerileri de değerlendiririm.
    (Pişirmesi nasıl, kekleri nasıl yapıyor fırınlarınız.) Kriterler bunlar..

Lütfen bana bir fikir

• Bosch ve Arçelik kullandım.
    Arçelik doğru dürüst pişirmiyordu. Ya hamur bırakıyordu ya da yakıyordu. Birkaç sene sonra süt taşıp dijital ekranına damlayınca yandı bütün devreleri. Sonra sadece ocak kısmını kullandık. Onun da elektronik çakmağı birkaç yıl daha dayandı. Ama sonra o da mefta oldu. Hatta kısa devre yaptığından evin otomatik sigortasını da yaktı. Sigortayı değiştirmek zorunda kaldık.
    Bosch' un fırınını da kullandım. Gerçekten güzel pişiriyor. Hamur bırakma yada yakma gibi bir sorun yaşamadım. Ocak kısmını kullanmak Arçelik' e göre kolay. Çünkü çakmak için ayrı bir düğmeye basmak zorunda değilsin. Tek elle ocağı yakabilirsin.
    Yeni evime de Bosch Ankastre ocaksız fırın ve ocak aldım. Memnunum. Özellikle fırın konusunda Bosch hiç mağdur etmedi.

• Ben de dayımın yazlığına Profilo almıştım. En alt model (turbo) olmasına rağmen çok memnunduk. Kek, balık vs pişirdik ve çok iyi sonuçlar aldık. Fırının bacası ocak kısmının arkasında olduğundan oluşan buhar ve koku fırın kapısının etrafından değil, bu bacadan veriliyor. Aspiratörü çalıştırınca çıkan tüm buhar ve koku direkt aspiratöre ulaşıyor. Böylece ev de kokmuyor. Turbo olduğundan iç haznesinde rezistans yok, temizliği çok rahat. Temizlik açısından detayları güzel çözülmüş. Ocak ve çakmak kalitesinin yanında Arçelik'in lafı bile olamaz zaten. Deterjan kullanımında dahi yazıların silinmemesi de cabası. Yani fark böyle detaylarda ortaya çıkıyor. Profilo fırınları Bosch/Siemens üretiyor. Neredeyse tamamen aynısı ve daha ucuz. 700TL altına A sınıfı, gri emaye kaplama, dijital saatli, WOK ocaklı, gaz emniyetli ve multifonksiyonel Profilo fırın almak mümkün.

Tavsiyem FRT4601WG, FRM4901W, FRM4801W VE FRM5500 modelleri. İlk yazdığımı kuzenime aldım, o da memnun.

• Arkadaşlar çok sağolun. (seviyorum ben bu forumu ya) hem ayrıntılı hem hızlı cevaplar için çook teşekkür ederim.
    Bu arada "multifonksiyonel" olayı nedir. Tam bilmiyorum ama iyi bişey galiba. Çünkü onlar daha pahalı.

Bir de "sakın turbo alma" diyenler var. Kurutuyomuş..
  • Arkadaşlr multifonksiyonel ile elektro fanlı arasındaki fark nedir?

Araştırdım ama bulamadım maalesef..
  • benim bildiğim multifonksiyonel fırınlarda bikaç çeşit pişirme yöntemi var

sadece fan sadece üst ızgara hem ızgara hem fan vs vs

fanlılarda sadece sıcak hava üfleme yöntemiyle çalışıyor vs vs

kardeşime düğününde hediye profilo geldi ve pişirmesinden çok memnun

üstten pişiriyormuş ve bu sayede her tarafı eşit pişiyormuş

misal bizdeki arçelikte arkadan fan üflüyor ve fanın olduğu yer yanıyor diğer yer az pişiyor çevirmek gerekiyor vs vs
  • Hayırlı olsun, süre ayarının olmaması dışında tüm özelliklere sahip kaliteli bir model. Kaça aldınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Hayırlı olsun, süre ayarının olmaması dışında tüm özelliklere sahip kaliteli bir model. Kaça aldınız?

Teşekkürler.
    670 TL ye 10 taksit aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WhoWantSome -- 25 Ekim 2009; 19:03:32 >
  • Çok iyi fiyat. Hayırlı olsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.