Şimdi Ara

ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM EDİN ŞU HATAYI ALIYORUM PC KAPANIYOR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: RapAlemi

Sisteminde Virüs var Hocam bu sorunu sadece geldiğinde kapatmak istiyorsan

"Başlat/Çalıştır/Shutdown -a " yaptığında Uyarı gidicektir ama sana Nod32 ve ad-aware programları ile güvenli modda bi tarama yapmanı öneririm.

Ad-ware Yüklüde Nod32 yi Yüklicem 30 Günlük Deneme Sürümünü İndirdim Yanlız Bir Sorun Var KasperSky yi Kaldırmalımıyım Çünkü Bilgisayarda Kurulu Antivirüs Yazılımlarını Kaldırmalısınız Diyor Yoksa Sistemde Ciddi Hatalar Oluşabilirmiş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Whi$pér

quote:

Orjinalden alıntı: RapAlemi

Sisteminde Virüs var Hocam bu sorunu sadece geldiğinde kapatmak istiyorsan

"Başlat/Çalıştır/Shutdown -a " yaptığında Uyarı gidicektir ama sana Nod32 ve ad-aware programları ile güvenli modda bi tarama yapmanı öneririm.

Ad-ware Yüklüde Nod32 yi Yüklicem 30 Günlük Deneme Sürümünü İndirdim Yanlız Bir Sorun Var KasperSky yi Kaldırmalımıyım Çünkü Bilgisayarda Kurulu Antivirüs Yazılımlarını Kaldırmalısınız Diyor Yoksa Sistemde Ciddi Hatalar Oluşabilirmiş.

Yardım Ederseniz.
  • Sevgili arkadaşlar bu Blaster Worm'un işidir. Windows'unuzu ilk kurduğunuzda 4444 TCP, 135 TCP ve 69 UDP portlarınızın kapalı olduğundan emin olursanız kesinlikle bu hatayla karşılaşmazsınız. Güvenlik duvarınızı kesinlikle aktif tutmanız gerekmektedir.

Windows XP SP2 ile bu açık kapatılmış olsa da zaman zaman yeni kurulmuş sistemde inaktif güvenlik duvarıyla karşılaşılabilmektedir.

Özetle yeni sistem kuran arkadaşlara tavsiyem; kesinlikle kurulum bitene ve sistem açılana kadar internet bağlantısını kesin. Aktivasyon, güncelleme vs. gibi işlemleri sona bırakın. Evvela Windows Firewall'ı altifleştirin, internet bağlantınzı sonra kurun. Bu ekranla karşılaşmazsınız...

Kolay gelsin...
  • Teşekkürler Özet Olarak Yani Formatmı Atmalıyım ?
  • hayır format atmanıza gerek yok bunun en basit çözümü bilgisayarı güvenli modda açıp aşağıdaki dosyayı açman yeterli.

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=2354406c-c5b6-44ac-9532-3de40f69c074&DisplayLang=tr

edit:

microsoft un sitesinden yükleyemezsen

http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Microsoft-Blaster-Worm-Removal-Tool-for-WinkXP.shtml

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dahi anlamındaki de -- 26 Mayıs 2007; 14:45:36 >

• Çok Teşekkürler.
  • Arkadaşlar Ben Şimdi Nod32 yi Yüklemek İstiyorum Ama KasperSky Kaldırmak İstemyorum Yüklersem Neler Olur.
  • olmaz birini kurcan çakışır yoksa antivirüsler
  • Pc kilitlenir büyük bir ihtimalle. Tavsiye etmemdüşünme bile.

quote:

Orjinalden alıntı: Whi$pér

Arkadaşlar Ben Şimdi Nod32 yi Yüklemek İstiyorum Ama KasperSky Kaldırmak İstemyorum Yüklersem Neler Olur.
  • Virüs programı yerine microsoftun web adresinden msblast diye arat.Orada yamalar var.İşletim sistemin hangi dildeyse ona uygun olanını indir.Çalıştır.Başka bir işlem yapmana gerek yok.Restart sonrası makine canavar gibi çalışır.Bu arada ben uzun süre öncesinde Kaspersky kullanmıştım ve o zaman külüstür olan bilgisayarımı iyice yavaşlatıyordu.Hala sürekli virüs taraması yapıyor mu?Yoksa Nod32 gibi sadece saldırı anında uyarıyor mu?
  • sorun wblaster yada benzeri bir solucandan kaynaklanıyor gibi görünüyor. yeni nesil antivirüslerin temizleyememesi normaldir. antivirüslerden çok anti spam programlarına ağırlık vermelisiniz bu durumda... sorun temizlik sonrası da devam ederse denetim masası/yönetimsel araçlar/hizmetler den hizmetleri kontrol edit hizmetler için sağ tıklayıp özelliklerde kurtarma konsoluna bakarsanız hatalar için yeniden başlat seçenekleri yerine eylem yürütme seçeneğini seçerek deneme yapabilirsiniz... ( özellikle uzaktan yordam çağırısı RPC hizmetlerini kontrol edin. wblasterlar bu noktada sorun çıkartabiliyorlar.)
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakande84

Virüs programı yerine microsoftun web adresinden msblast diye arat.Orada yamalar var.İşletim sistemin hangi dildeyse ona uygun olanını indir.Çalıştır.Başka bir işlem yapmana gerek yok.Restart sonrası makine canavar gibi çalışır.Bu arada ben uzun süre öncesinde Kaspersky kullanmıştım ve o zaman külüstür olan bilgisayarımı iyice yavaşlatıyordu.Hala sürekli virüs taraması yapıyor mu?Yoksa Nod32 gibi sadece saldırı anında uyarıyor mu?

Koruma Orta Seviyede Şuanda Standartı Zaten En Yükseğe Alırsam Bilgisayar Donar Sadece Saldırı Anında Uyarıyor Ben Gayet Memnunum KasperSky Den
  • quote:

Orjinalden alıntı: unsal2003

sorun wblaster yada benzeri bir solucandan kaynaklanıyor gibi görünüyor. yeni nesil antivirüslerin temizleyememesi normaldir. antivirüslerden çok anti spam programlarına ağırlık vermelisiniz bu durumda... sorun temizlik sonrası da devam ederse denetim masası/yönetimsel araçlar/hizmetler den hizmetleri kontrol edit hizmetler için sağ tıklayıp özelliklerde kurtarma konsoluna bakarsanız hatalar için yeniden başlat seçenekleri yerine eylem yürütme seçeneğini seçerek deneme yapabilirsiniz... ( özellikle uzaktan yordam çağırısı RPC hizmetlerini kontrol edin. wblasterlar bu noktada sorun çıkartabiliyorlar.)

Teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Serdar

Sevgili arkadaşlar bu Blaster Worm'un işidir. Windows'unuzu ilk kurduğunuzda 4444 TCP, 135 TCP ve 69 UDP portlarınızın kapalı olduğundan emin olursanız kesinlikle bu hatayla karşılaşmazsınız. Güvenlik duvarınızı kesinlikle aktif tutmanız gerekmektedir.

Windows XP SP2 ile bu açık kapatılmış olsa da zaman zaman yeni kurulmuş sistemde inaktif güvenlik duvarıyla karşılaşılabilmektedir.

Özetle yeni sistem kuran arkadaşlara tavsiyem; kesinlikle kurulum bitene ve sistem açılana kadar internet bağlantısını kesin. Aktivasyon, güncelleme vs. gibi işlemleri sona bırakın. Evvela Windows Firewall'ı altifleştirin, internet bağlantınzı sonra kurun. Bu ekranla karşılaşmazsınız...

Kolay gelsin...

Söylediklerimiz gözden kaçırmamanızı tavsiye ederim.

• Windows uptade yapın büyük ihtimalle çözer
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.