Şimdi Ara

Arkadaşlar Gebze nasıl biryer? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
101
Cevap
0
Favori
25.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ismail025

Arkadaşlar deri fabrikalarıyla gebze merkez arası çok mu uzak?

yahu git gör yaşa, bukadar dert etmeyle fazla yaşamazsın sen beğenmessen ortamı dön çokmu zor ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 11 Ekim 2012; 14:31:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tantum Verde

Haklısın gebzenin 4/3.5 dindar kocaelinin en berbat yeri.

Artık bundan sonra şura nasıl iyimidir gibi konular açılmasa daha iyi olur arkadaş açıklamış baksana inançlı insanlar çoksa berbatmış. Konu kapanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halfmoon37

quote:

Orijinalden alıntı: Tantum Verde

Haklısın gebzenin 4/3.5 dindar kocaelinin en berbat yeri.

Artık bundan sonra şura nasıl iyimidir gibi konular açılmasa daha iyi olur arkadaş açıklamış baksana inançlı insanlar çoksa berbatmış. Konu kapanabilir.

kimse berbat demedi lafı çarpırtma bir sosyal çapkın eğlenmeyi seven bir genç için öyle tip yerler cehennemi olabilir fatihte 2 sene kaldım erkek olmama rağmen biraz dar kot dar gömlek giysem zebani görmüş yabaniler gibi tip tip bakıyodular herkez birbirine karışıyo yani bu dünyada kimsenin birbirine saygısı yok inançlı inançsız farketmez.! o yüzden tarzına uyan yerde yaşayınca olunca insan daha mutlu olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 11 Ekim 2012; 14:51:14 >

• Çok kafam takıyorum sanki gerildim ya laa

Yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar. Ben fatih gibi bir yerde yaşamak isterim öyle biyerse benim için çok çok iyi olur.

Herşeyin hayırlısı
  • quote:

Dostum ortada biraz yanlış anlaşılma var gibi.
    Şimdi sen eğer deri fabrikasında çalışacaksan bu fabrika yüzde 99 ihtimalle Tuzla Deri sanayinin içindedir. E haliyle oturacağın evin Gebze değilde Tuzla olması daha mantıklı olur. Yani ne işin var ki Gebze de? Tamam Tuzla Sanayi bölgeleri ile Gebze'nin başladğı yerlerde ki sanayi bölgeleri birbirine çok yakın. Hatta iç içe gibi bişey.

Ama dediğim gibi fabrika Tuzla da ise Gebze yi düşünmeye hiç gerek yok. Tuzla güzel yerdir bu arada.
  • Ben tokatta yaşıyorum. Bana işi ayarlayan akrabamız gebzede oturuyolar. İş deri fabrikası dedi.
    Bir yanlış anlaşılma var ama hadi hayırlısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

yahu git gör yaşa, bukadar dert etmeyle fazla yaşamazsın sen beğenmessen ortamı dön çokmu zor ..

haklısı kardeş stress yapıyorum gerildim ya laa

• Gebze denilince hemen ''Türkiye'nin kanser riski en yüksek yer olduğu'' aklıma geliyor.. Şöyle bi haber alıntısı var;

Türkiye'nin 'sanayi kenti' Gebze 'kanser tehdidi' altında.

Sorunun sadece Dilovası ile sınırlı olmadığını vurgulayan Hamzaoğlu, İl Sağlık Müdürlüğü'nün verilere göre Kocaeli'nin genelinde kanserden ölümlerin yüksek olduğunu söyledi. Türkiye'de kanserden ölüm oranının yüzde 13 olduğunu söyleyen Hamzaoğlu, "Kocaeli genelindeyse ölümlerin yüzde 19'u kanserden, bu oran Gebze'de yüzde 22.''
    Dilovası'nda üç kişiden biri kanserden ölüyor. Dilovası'ndaki 167 firmadan aralarında uluslararası düzeyde ünlü firmalarında bulunduğu 34'ü 'ciddi çevre kirliliğine yol açıyor.
  • Yok olsa, Haritadan silinse kimse bu ilçe nereye gitti diye merak edipde sormaz
  • hahahahah
  • quote:

Orijinalden alıntı: exe_genesis

Yok olsa, Haritadan silinse kimse bu ilçe nereye gitti diye merak edipde sormaz

Biraz yanlış olmuş bu cümle. Tamam yaşanılacak yer değil ama Türkiye'nin en büyük sanayi ilçesi.
  • gidip yaşayıp görmedikten sonra ne kadar konuşsak az hadi hayırlısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: playumb

quote:

Biraz yanlış olmuş bu cümle. Tamam yaşanılacak yer değil ama Türkiye'nin en büyük sanayi ilçesi.

Bazen gitmek zorunda kalıyoruz işten dolayı. Gerçektende öyle.

Sanayi bölgesi tamam orasına diyecek bi lafım yok. Ama siz yokluğun ortasına sanayi yaparsanız, yeni gelen tüm şirketler binalarını oraya dikerse, çevre kirliliği, hava kirliliği (ki havayı en çok kirleten şey sanayilerdir). Orası yaşanılan bi yer olmaktan çıkar. Kaldı ki hava kirliliği uzun yıllar boyunca tüm nesillerinize aktarılacak bi sorun. Belki kısa vadede bi etkisini görmezsiniz.

Sokakta başı boş köpekler. Sosyal olanak açısından imkanlar istanbula göre 10 kat daha kısıtlı.

Geceleri ne kadar güvenli olur bilemem(Gece hiç gitmedim ama pek tekin gelmedi yerler).

Son olarak hiç ruhu yok bölgenin. Çok soğuk bi yer. Kendinizi pek ait hissetmiyorsunuz. Bana öyle geldi.

Bu sogukluğu lüks değil, canlı değil manasında demiyorum. Ne biliyim bi gebzedense eskişehir,bursa vb. bi şehirde yaşamak daha tercih edilesi.

Gebzenin tek avantajı istanbula yakın olması.

• quote:

quote:

quote:

Sanayi bölgesi tamam orasına diyecek bi lafım yok. Ama siz yokluğun ortasına sanayi yaparsanız, yeni gelen tüm şirketler binalarını oraya dikerse, çevre kirliliği, hava kirliliği (ki havayı en çok kirleten şey sanayilerdir). Orası yaşanılan bi yer olmaktan çıkar. Kaldı ki hava kirliliği uzun yıllar boyunca tüm nesillerinize aktarılacak bi sorun. Belki kısa vadede bi etkisini görmezsiniz.

Sokakta başı boş köpekler. Sosyal olanak açısından imkanlar istanbula göre 10 kat daha kısıtlı.

Geceleri ne kadar güvenli olur bilemem(Gece hiç gitmedim ama pek tekin gelmedi yerler).

Son olarak hiç ruhu yok bölgenin. Çok soğuk bi yer. Kendinizi pek ait hissetmiyorsunuz. Bana öyle geldi.

Bu sogukluğu lüks değil, canlı değil manasında demiyorum. Ne biliyim bi gebzedense eskişehir,bursa vb. bi şehirde yaşamak daha tercih edilesi.

Katılıyorum.

• Buradan kurtulmak için YGS/LYS çalışıyorum gece gündüz sen düşün artık.
  • quote:

quote:

quote:

O kısımlarda kesinlikle öyle bende katılıyorum. Zaten Gebze sanayi şehri.
    Birde Gebze de çalışan yöentici konumunda ki insanların neredeyse hepsi İstanbul da ikamet ediyor.

• allah kimseyi gebzeye dusurmesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gebze yaşanmayacak yer değildir.
    Bira içilecek yerler elbette var

Her durumda tokattan cok cok daha iyi yaşam şartları vardır
    Çalışma şartları da aynen öyle
    Ama deri fabrikası deyince ne olacağını bilemezssin
    Yasalara göre çalışma şartları iyi olanı da var, köle gibi çalıştıranı da var.
    Firmanın adını yazsaydın cok somut ve net öneriler verirdim ben sana,
    bunu arkadaşından öğrenip coktan yazmış olman lazımdı

Gebze ile Deri sanayi bölgesi özel araba ile yakındır
    Ama servis yoksa 2 minibüs ile ulaşılabilir.
    Önce gebzeden Harem minibüsüne binersin 1,2 - 1,4 TL civarı
    İçmeler köprü de inip Pendik - deri san minibüslerine bineceksin 1 TL
    Benim gösterdiğim harita da ikisinin arasını hesaplayabilirsin kabaca

Bilgisayar ve klavyen iyi ise bizim fabrikaya da eleman arıyoruz veri giriş elemanı 850 TL aylıkla
    Veya üretime 700 - 750 TL aylıkla, ( fazla mesai ile 1200 tl ye kadar çıkıyor aylık )
    Gebze istasyondan geçen servisimiz var

Bu civarda iş arayan diğer forum üyelerine de açıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 11 Ekim 2012; 16:17:36 >

• Arkadaşım farbrikanın ismini söylersen sana yardımcı olabilirim yeri konusunda..Ben tuzla deri organizede çalışıyorum,ikamet edeceğin yeride öğrenirsen bilgi verebilirim,
    Arkadaşlarında dediği gibi Gebzenin kimi yeri kötü kimi yeri iyi..saat 10:00'dan sonra hayat durur gebzede sokaklarda kimseyi göremezsin.
    Araban varsa gece canın sıkıldıysa Eskihisara inersin...Eğlencelidir,birani icersin balık ekmegini yersin,pikniğemi gideceksin Balçıkdan ağvaya kadar piknik alanları dolu yeşillik.
    Yazın en yakın bayramoğluna plaja gidebilirsin.
    Soruların olursa yardımcı olmaya çalışırım
  • Carsisi falan guzel aradigin cogu seyi bulabilirsin ama kenar mahallelerinde istemedigin kadar serseri mevcut o yuzden merkezlerde kalmaya calis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.