Şimdi Ara

Arkadaşlar bunu çevirebilecek var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bir problem buldum çözmek istiyorum ama tam anlamıyla çeviremiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

By replacing the 1st digit of the 2-digit number *3, it turns out that six of the nine possible values: 13, 23, 43, 53, 73, and 83, are all prime.

By replacing the 3rd and 4th digits of 56**3 with the same digit, this 5-digit number is the first example having seven primes among the ten generated numbers, yielding the family: 56003, 56113, 56333, 56443, 56663, 56773, and 56993. Consequently 56003, being the first member of this family, is the smallest prime with this property.

Find the smallest prime which, by replacing part of the number (not necessarily adjacent digits) with the same digit, is part of an eight prime value family.

• Anlamadan nasıl çözmeyi istedin ? Harflerin sıralanışımı hoşuna gitti ? Yanlış yere konu açmışsın, buranın çeviri işleri ile hiç ilgisi yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • javacıı kullanıcısına yanıt
    Kardeşim tam olarak anlamadım dedim. Mesela bir problemi çözüyordum yanlış çıkıyordu çok ufak bir fark varmış yani çeviri hatam var. Ayrıca soru programlama algoritma sorusu belki çözmek isteyen de olur diye buraya koydum. Project Eyler 51. Soru.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kullanicidan rakam , replace rakami ve replace edilmek istenen digitler alinacak.
    replace edilmek istenen digitlerin mevcut rakamindan en kucuk olan rakam yerine koyuldugundaki sayiyi soruyor.

yani rakam 123456 diyelim , 3 ve 4 u replace etmek istedi. istedigi rakam 12xx56 yerine 34 den farkli en kucuk digiti koydugundaki rakam. yani bu ornekte 120056.

120056 yi replace etmek istese idi cevap 121156 olacakti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 26_bbz_26 2 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.