Şimdi Ara

arkadaşlar bios pili bittiğinde bilgisayar hiç açılmazmı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
67
Cevap
2
Favori
111.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bios pili nerededir? nasıl bişeydir ? bende söküp takmak istiyorum yardımcı olabileek olan varsa şimdiden tesekkür ederim
  • niye söküp takmak istiyorsun oyuncakmı bu
  • quote:

Orjinalden alıntı: anilcan07

Arkadaslar bios pili nerededir? nasıl bişeydir ? bende söküp takmak istiyorum yardımcı olabilecek olan varsa şimdiden tesekkür ederim

Mesajı iyi okuyup yorumlarsak sevinirim '' yardımcı olabilecek olan varsa şimdiden tesekkür ederim ''

Saygılar...
  • bende bilgisayar açılırken
    press f2 to setup menu
    press f11 to popup menu outo detecting sec master falan diyo galima harddiski görmüy (bazen) bikere harddiski söktüm de açtım aynısı oldu pil mi bitiktir
  • hort.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_aTRa_X -- 16 Ağustos 2010; 16:27:54 >
  • Bios pili olmadan açılır sistem .Ama her açılışta Yaptığın donanım ayarlarını saklamaz ve saat tarih sıfırlanır her defasında.
  • Biostaki güncellemeleri saklamaz her resette tekrar değiştirmen lazım bios pilini tkaınca ekrana görüntü gelir çalışır makina
  • arkadaslr benım pc'de pc bır acılıyor bı acılmıyor , yanı dengesız sekılde acılmadıgında ekrana hıc bısı gelmıyor ve kasadan sesde gelmıyor , kapama dugmesıne basılı tutsamda kapanmıyor fısı cekmek zorunda kalıyorum , sızde neden kaynaklıdr ? bıos pılını degıstırıp denedım olmadı , power degıstırdım. ram olmasa ekrana goruntu gelır dedıler. ekran kartlıkta bır durum yok cunku onuda denedım. bı ıslemcı kaldı bıde bord ?
  • Arkadaşlar benim mause ve klavye arada işlemini durduruyor bazen hiç kendine gelmiyor bazende bikaç saniye içinde kapanıp kendine geliyor.bunun bios piliyle bi alakası varmıdır.sorunu nasıl çözebilirim.yardım etmek isteyen olursa thetahanx61@gmail.com adresiyle bana mail atarsa çok büyük bi iyilik etmiş olur.şimdiden teşekkürler...
  • slm bios pilini cıkarıp taktım pc acıldı ama başlangıc ekranında takılı kalıyor
    casper kullanan ark bılırler acılışta casper yazısında takılı kalıyor bı yardım edersenız cok sevınırım
    kafayı yemek uzereyım nıye dokunduysam.
  • Kardeş bilgisayar açılırken hopörleri aç eğer bilgisayarın sesi geliosa bi televizyoncu gibi biryere götür monitörünü yaptır aynısı bana oldu.
  • bios pili satılıyomu
  • bugün benim de başıma geldi tahminim bios tan kaynaklanıyor bilgisayar eski 2006 da almıştım anakart gigabyte win 7 kurulu sistemde sürekli 1. Açılışa disket sürücüyü alıyor ve 2. De harddisk olmasına rağmen pc açılmıyor ben bios tan hd yapıyorum ama pil bitik sanırım açılışta yine floppy görünüyor f1 yapıp devam ediyorum boot menüden win 7 seçiyorum devam diyorum win yükleniyor diyor ama öylece kalıyor sanırım zaman ayarları uymuyor bios ta 2006 görünüyor win bunu algılıyor tıkanıp kalıyor tabi benim tahminim bu yarın pili değiştirecem bakalım ne olacak sizin fikriniz nedir başka neden yapar böyle
  • arkadaşlar benimde bilgisayarım acılmıyor 1 saat öncesine kadar acılıyordu normal bir sekilde ancak suan bastıgımda acılmıyor bios pilini takıp cıkarsam acılırmı ? ancak bir sorundaha vardı mesela bilgisayarı 1 kez acıyorsunuz kapatıp fişi cektikten sonra 1 kac saat acılmıyordu sebebi nedir ?
  • quala Q kullanıcısına yanıt
    eski bilgisayarlarda bios pil siz açılmaz bilgisayar açılırken bios pili nin yardımıyla bilgisayarı kontrol eder sonra erişime izin verir bios pil de bi arıza varsa kontrol edemedigi için bilgisayar açılmaz bios pili aynı zamnda sag alttaki saatide kontrol eder bios pili çk pahalı birşey değil değeşimide kolay
  • Oguzlike55 O kullanıcısına yanıt
    içinde statik elektrikgin kalmasından kaynaklanır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oguzlike55

arkadaşlar benimde bilgisayarım acılmıyor 1 saat öncesine kadar acılıyordu normal bir sekilde ancak suan bastıgımda acılmıyor bios pilini takıp cıkarsam acılırmı ? ancak bir sorundaha vardı mesela bilgisayarı 1 kez acıyorsunuz kapatıp fişi cektikten sonra 1 kac saat acılmıyordu sebebi nedir ?

bios pili olmadan bilgisayar calısır dostum. Ama saat tarih ve bios içinde yapmiş oldugun kişisel ayarların tutmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kocael statik elektirik nasıl gider ? nasıl acılır veya
  • Konu defalarca hortlatılmış :D ben de bir defa hortlatayım bari, çünkü çok ciddi bir sorunla karşı karşıyayım.

Son 3 yıldır bilgisayarımda güç kesintisini andıran ani kapanmalar başladı. İşin garip yanı şu: Bilgisayarım bu şekilde aniden kapandıktan sonra kasamın güç düğmesine bastığımda bilgisayarım hiçbir tepki vermiyor ve açılmıyor. Açılması için şöyle bir yol izlemem gerekiyor: Kasanın fişini çıkarıyorum. Bilen bilir, kasanın içerisinde anakart üzerinde bir led vardır. Bilgisayar kapalı olsa dahi bu led yanık kalır. Yani en azından benimki böyle. Neyse, kasanın fişini çıkarıyorum, birkaç saniye bekliyorum ve anakart ledinin sönme sesini duyuyorum çzzzyyyttt diye. Sonrasında kasanın fişini tekrar takıyorum ve güç düğmesine bastığımda bilgisayar açılıyor ve açılırken de "sorunsuz bir bilgisayarın, çalışır vaziyette fişinin çekilmesi durumunda" verdiği tepkileri veriyor: "windows'u normal olarak başlat" gibi seçenekler çıkıyor. Bilgisayarımın sorunu bu. Fişini çekip anakart ledinin sönmesini beklemeden taktığımda yine güç düğmesine bastığımda hiçbir tepki vermiyor, açılmıyor. Sadece dediğim yöntemle açılıyor ve çalışır vaziyette yine beklenmedik yerlerde (word'de yazı yazarken, internette dolanırken, hiçbir şey yapmazken, hatta bazen bilgisayar tam açılmadan bile) biri fişini çekmiş gibi pat diye kapanıyor.

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şu lanet sorundan artık kurtulmak istiyorum. Game of Thrones izlerken, ödev hazırlarken ya da bir oyun oynarken şu kesintileri yaşamak istemiyorum artık. Şimdiden teşekkür ediyorum.

• Eyyy konuuuu, HORTLAAAAAAA!!!!!!
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.