Şimdi Ara

Arkadaşlar bf1 için bilgisayar toplamaya çalışıyorum yardım edermisiniz lutfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar başlıkta yazdıgım gibi hayatımda ilk kez bilgisayar toplucam bi kaç kişiden daha yardım alıyorum burayada yazmak istedim artısı eksisi ile burdan yazabilirmisiniz ben bu sistemi topladım  Arkadaşlar  bf1 için bilgisayar toplamaya çalışıyorum yardım edermisiniz lutfen

• Anakartı Z serisi yap.Ekran kartı asus strix veya msi gaming x yap.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool1st

Anakartı Z serisi yap.Ekran kartı asus strix veya msi gaming x yap.
    tesekkür ederim hocam peki monitör öneriniz nedir gsync bi monitör alsam gidermi bu sisteme + sı nedir sizce
  • O konuda pek fikrim yok.Ek olarak işlemci soğutucusu da almanız gerekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool1st

O konuda pek fikrim yok.Ek olarak işlemci soğutucusu da almanız gerekli.

Aynısını demeye geldim.

Tam bütçen nedir?
  • Gsync monitörler çok pahalı. İmkan varsa alınabilir. Ama bana kalıtsa 144 hz bir monitör olmazsa olmaz. Bu sisteme hiç olmamş o monitör.
  • Kasa da değişmeli

Overclock yoksa o işlemci 6700 olarak alınabilir

Ekran kartı referans tip galiba o da gitmeli
  • altunkesen kullanıcısına yanıt
    OC yapabilmek için anakartı Z170 serisi alın.Oc yapmayacaksanız i7 6700 alın.
    K serisi İşlemci stok fanla gelmiyor.O yüzden işlemci soğutucu eklemelisin.
    Seçtiğiniz kasadaki PSU nedir bilmiyorum.Kalitesizse başınız ağrıyabilir.
    O monitör sisteme yakışmamış.2k olursa süper olur.
  • berkbozkus kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam önerebildiginiz bi marka model varmı
  • dikkate alıcam toplayan arkadasla irtibata geçicem tesekkür ederim
  • ydagli42 kullanıcısına yanıt
    http://www.hepsiburada.com/msi-nightblade-x2-228eu-intel-core-i7-6700k-4-0ghz-4-2ghz-16gb-2tb-128gb-ssd-masaustu-bilgisayar-p-BD602372 bu linkteki gibi bi bilgisayar istiyorum aslında ama sanırım pahalıya denk geliyo o yüzden toplamaya karar verdim şöyle bişey var 300 400 lira fark olucaksa eğer benim bu msi ın kasası hoşuma gitti şayet hiç yoktan kafam rahat olur sıkıntı cıkarırmı diye soru olmaz kafamda. bu arada 2k monitörler bu gsync teknolojisini içinde barındırıyomu tam bi bilgim yok bilmedigimden soruyorum teşekkür ederim cevaplarınız için

Ilk once hangi monitoru alacaginiza karar verin.
    Genelde sistem toplanirken yapilan en buyuk hata budur.
    Once monitoru gorelim sisteme oyle karar verelim. 2k 144 hz lik bir monitor alinacaksa ona gore 1080p 60 hz monitor alinacaksa ona gore sistem tavsiyesi aliniz.
  • xdeliruzgar kullanıcısına yanıt
    2k 144 hz yada gsync aralarındaki farklarıda bilmiyorum açıkcası ama almışken bu 2 si yeni teknoloji sanırım bunlardan almak istiyorum
    2k 144 hz ve gsync li bir monitor dusunuyorsaniz ucu acik bir sistem kurmak gerekecektir soyleki;
    Bu monitorlerden hem asus pg278q hemde dell dg2716s modellerini kullandim. Bana gore aralarinda herhangi bir fark yok. Asus 300-400 lira daha pahali. Zaten forumun monitor bolumunde 2 monitorunde kullanici incelemeleri arti ve eksileri mevcut oradan bakip karsilastirabilirsiniz.
    Konumuz sistem toplama ve monitorumuz 2k 144hz ise buna gore bir setup toplayalim. Ben illaki sunu sunu alin demeyecegim ama kurulmasi gerekeni yazayim ve guncel fiyat bilgisine haiz arkadaslarin onerilerini bekleyelim.
    Bu monitorun tepe fps ini alabilmek icin 1080 yeterli gelemeyecektir. O zaman sli sisteme gore bir powere ihtiyacimiz olacak. Madem ileride sli dusunuluyor,o zaman bu sli sistemi destekleyecek minimumda bir 6700k islemci lazim (6800 yada 40lane icin 6850k da olabilir). Anakartin illa cok pahali olmasina gerek yok ama sli i destekleyen ve m.2 slotlu bir anakart olmali. Ram konusuna girmiyorum min. 16 gb olduktan sonra sorun olmaz diye dusunuyorum. Geldik kritik noktaya; bu dusunulen sistemi koyacak genis,hava sirkulasyonu iyi ve en azindan kapali devre(h100i tarzi) sivi sogutmaya musait bir kasa lazim. 2 sene once olsa 750d derdim ama bugun hem daha guncel hemde daha guzel kasalar mevcut.
    Butce belli olmadigi icin monitore gore sistemi yazdim. Gerisi marka ve fiyata kalmis.

• quote:

Orijinalden alıntı: xdeliruzgar

2k 144 hz ve gsync li bir monitor dusunuyorsaniz ucu acik bir sistem kurmak gerekecektir soyleki;
    Bu monitorlerden hem asus pg278q hemde dell dg2716s modellerini kullandim. Bana gore aralarinda herhangi bir fark yok. Asus 300-400 lira daha pahali. Zaten forumun monitor bolumunde 2 monitorunde kullanici incelemeleri arti ve eksileri mevcut oradan bakip karsilastirabilirsiniz.
    Konumuz sistem toplama ve monitorumuz 2k 144hz ise buna gore bir setup toplayalim. Ben illaki sunu sunu alin demeyecegim ama kurulmasi gerekeni yazayim ve guncel fiyat bilgisine haiz arkadaslarin onerilerini bekleyelim.
    Bu monitorun tepe fps ini alabilmek icin 1080 yeterli gelemeyecektir. O zaman sli sisteme gore bir powere ihtiyacimiz olacak. Madem ileride sli dusunuluyor,o zaman bu sli sistemi destekleyecek minimumda bir 6700k islemci lazim (6800 yada 40lane icin 6850k da olabilir). Anakartin illa cok pahali olmasina gerek yok ama sli i destekleyen ve m.2 slotlu bir anakart olmali. Ram konusuna girmiyorum min. 16 gb olduktan sonra sorun olmaz diye dusunuyorum. Geldik kritik noktaya; bu dusunulen sistemi koyacak genis,hava sirkulasyonu iyi ve en azindan kapali devre(h100i tarzi) sivi sogutmaya musait bir kasa lazim. 2 sene once olsa 750d derdim ama bugun hem daha guncel hemde daha guzel kasalar mevcut.
    Butce belli olmadigi icin monitore gore sistemi yazdim. Gerisi marka ve fiyata kalmis.
    yorumlarınız için cok tesekkür ederim bütcem sadece kasa için 7 bin tl bi 500 600 aşabilirimde monitörlere baktım ya asus u alıcam sistemimi kısıcam yada dell i alcam istedigim gibi bi kasa toplucam

• xdeliruzgar kullanıcısına yanıt
     Arkadaşlar  bf1 için bilgisayar toplamaya çalışıyorum yardım edermisiniz lutfen
    Hocam bu nasıl eksik bişey görüyomusunuz yorumlarınıza göre listeyi tekrar şekillendiricem teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: altunkesen

Arkadaşlar  bf1 için bilgisayar toplamaya çalışıyorum yardım edermisiniz lutfen
    Hocam bu nasıl eksik bişey görüyomusunuz yorumlarınıza göre listeyi tekrar şekillendiricem teşekkür ederim
    Kasa ve psu yu farklı alın. O işlemciye soğutucu da gerekli. Monitör amd ekran kartlarıyla uyumlu. Siz nvidia ekran kartı aldığınız için g sync ekran almalısınız.Kasa,psu ve soğutucu için bütçenizi söyleyin yardımcı olayım.

• cool1st kullanıcısına yanıt
    hocam pek anlamıyorum toptan ne alıcam tek tek link atarmısınız size zahmet olmazsa monitörü iptal ediyorum gsync liler pahalı demişti bi arkadaş bütçe konusunda aşırıya kaçmamak suretiyle bi sıkıntı yok şuan
    hocam baya kötü olmuş bu sistem şuan müsait değilim atamıyorum sistem ama arkadaşların cevap atmasını bekleyin o bütçe çok güzel sistem alınabilir
  • attakkann1 kullanıcısına yanıt
    http://www.hepsiburada.com/msi-nightblade-x2-228eu-intel-core-i7-6700k-4-0ghz-4-2ghz-16gb-2tb-128gb-ssd-masaustu-bilgisayar-p-BD602372 kafama yatan bu kasa buna benzer bi kasa istiyorum ben özellik olarak bunuda aşabilirim hatta bir arkadaş yardımcı olabilirmi bu kasaya uyumlu 2k yada gsync yada 1 ms olan monitör pek anlamıyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.