Şimdi Ara

Arkadaşlar barınaktan köpek sahiplendim, türünü tam olarak bilmiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2 gün önce Girne'de Altın Patiler Derneği'nden küçük bir bıdık edindim. İnanılmaz tatlı ve oyuncu. Annesinin dachshund olduğunu biliyorum fakat babası belli değil. Aldığım köpekte pek dachshund gibi değil çünkü onlar yavruyken bile gövdeleri uzun, patileri büyük ve kolları kısa oluyor. Bunun kafa yapısı, patileri, gövdesi ve göz rengi falan çok farklı. Bildiğim kadarıyla dachshundların göz renkleri koyu renkte oluyor hep. Benimkinin inanılmaz bir yeşil rengi var. Fotoğraflarını buraya bırakıyorum. Konuyu göreniniz olursa en azından bir fikrinizi söyler misiniz? Bu arada yavru en fazla 1 aylık. Oynarken ellerimi çok fazla ısırıyor ve öyle böyle değil sivri sivri dişleri var bi kaptımı elimi çeksem bile peşinden geliyor. Nedeni ne olabilir?

Fotoğrafları:

• Konu güncel arkadaşlar.
  • Konu güncel arkadaşlar. Bu arada sizin için Coffee'yi yakından çektim, gözleri ve yüz yapısı daha net belli oluyor burada.:)

• Herhangi bir cinse benzetemedim ben.

Birkaç gün önce ben de Alsancak'ta yaklaşık bir aylık siyah renk muhtemelen labrador melezi köpek buldum aynı gün sahiplendirdim Altın Patiler grubunda.

Edit: Seni ve etraftaki eşyaları ısırması normaldir. Gelişme süresinde olduğu için dişleri çok kaşınıyor. Bu yüzden ısırarak kaşınma ihtiyacını gideriyor. Petshoplarda buna yardımı olacak oyuncaklar var bunlardan alabilirsiniz. Isırıp yutamayacağı büyüklükte kemik kaynatıp verebilirsin. Fakat ısırma işi bazen haddini aşabiliyor. Benim sağ kolum çürümüştü resmen. Evde de iki pasaport yok etmişliği var benim şerefsizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Argonath LXI -- 8 Temmuz 2016; 13:06:48 >
  • Argonath LXI kullanıcısına yanıt
    Bugün veterinere gidecem bakalım ne diyecek.:D O dediğin bıdığı gördüm onu istiyordum fakat geç kaldım. Adamın evine gittiğimde 8-9 tane bunun boylarında puppy atladı üstüme neye uğradığımı şaşırdım. :D Annelerini gördüm ama bildiğin dachshund cinsiydi. Sokaktan bulmuşlar 2-3 aydır besliyolarmış. Ama babaları belli değil.:D Bide kapıda husky melezi ve labrador vardı muhtemelen labrador buda. Öyle görünüyor. :D
    Hazır birini bulmuşken sorayım. İlk geldiği gün çok fazla yalardı elimi falan ama şimdi yalamak yerine ısırıyor. Oradaki kardeşleriyle hep atışıyolardı şimdi benimle gideriyor galiba. Ve bildiğin acıtıyor çok sivri dişleri var. Şimdiden hafif hafif kontrolü elime almaya çalışıyorum. Elime geldiğinde bağırıyorum biraz, iyice hırslanıyor. Bu sefer sertçe bağırıyorum duraksıyor. Sonra yine devam.:D Kemik, ip falan veriyorum ben ilgilenmiyorum ozaman beni rahat bırakıyor. :D
  • İnstagramı var: @coffeethepuppy

Eğer bakarsanız oraya video attım oynarken. Çok oynak.
  • Mage9797 M kullanıcısına yanıt
    Normal bu tarz davranışları. Ben bazen benimki acaba oyun oynamıyor da bana mı saldırıyor diye düşünüyordum. Köpekler boğuşarak oynamayı falan severler. Küçükken başkasının canını yakacağını düşünemeyerek ve kaşıntının verdiği dayanılmaz rahatsızlıktan dolayı epey can yakabiliyorlar. 6-7 aylık olana kadar idare etmek gerekiyor.

Bunlar henüz 2 aylık falanken bende açtığı yaralar. Daha sonra şeftali büyüklüğünde morlukla falan oluşmaya başladı kollarımda. Morlukları görenler uyuşturucu kullandığımı sanıyordu.

• Yok benimki bu kadar değil. Oyuncak falan verip dikkatini çekebiliyorum allahtan. Gerçi günýn 20 saati uyuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz önce veterinerden döndük. Köpişim Beagle&dachshund melezi çıktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mage9797

Biraz önce veterinerden döndük. Köpişim Beagle&dachshund melezi çıktı.

Hangi veterinere götürdünüz?
    Burada çooooook iyi bir veteriner var. Ben bademli sokakta oturuyorum Cratos Otelin ilerisinde biraz. Buradan araba ile 5 dakika falan. Bütün ingilizler falan buraya getiriyor. GPS midir nedir enseden enjekte edilen, yasayı çıkaran adam. Pet Kingdom galiba ofisinin ismi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mage9797

Burada çooooook iyi bir veteriner var. Ben bademli sokakta oturuyorum Cratos Otelin ilerisinde biraz. Buradan araba ile 5 dakika falan. Bütün ingilizler falan buraya getiriyor. GPS midir nedir enseden enjekte edilen, yasayı çıkaran adam. Pet Kingdom galiba ofisinin ismi.

Evet Selim Özhuy ismi. Ben de çoğu zaman ona giderim. Çok iyi veterinerdir Selim abi.
  • İnanılmaz akıllı olacak bu köpek falan dedi. Kafa yapısınü inceledi, bombeliymiş boynuna yapışık değilmiş direk. Hadi inşallah.

• Köpek çok güzelmiş. Allah sağlıklı ömürler versin.

• Çok teşekkür ederim, inşallah. Bu arada benim bıdık sürekli benim elime, bacağıma dayıyor. Anladınız yani siz. Yaptırmayınca iyice hırçınlaşıyor daha 2 aylık. Napacam ben.
  • -Güncelleme-

Dayama işini tamamen hallettim sayılır. Parmaklarımı ısırmak yerine artık daha çok yalıyor, tabi kızdıktan sonra. Bu ısırma işini çözmek için önce kısık bi sesle hayır falan diyorum, bırakmadığı zaman dötüne şaplatıyorum 1 2 tane. Geliyor masum masum dizimin dibine çöküp bacaklarımı yalıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.