Şimdi Ara

Arkadaşlar Airfel A++ 12000 btu Klima 1850 Tl tavsiye edermisiniz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir bayiyle görüştüm tanıdık vasıtasıyla airfel a++ 12000 btu klimayı sıkı bir pazarlıkla 1850 tlye veririm,kredi kartsız 4 taksit yaparım dedi.airfel klimalar nasıl tavsiye edermisiniz sonrasında pişmanlık yaşamak istemiyorum bilgili arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

• Sanırım airfelin linkteki modeli için fiyat aldınız.
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/airfel-inverter-a-12-000-btu-klima-ltxn35u-218534238

Gittigidiyor genelde %5 indirim yapıyor en kötü.+ axses kartınızda varsa 100 tl çip para hediyesi var.1700 lü rakamlara çip parayı düşerek maledebilirsiniz diye düşünüyorum.
    Sitedeki linki rasgele seçtim.Gittigidiyorda başka satıcılarıda günlük kontrol ederseniz belki dahadüşük fiyata alınabilir.

airfel klima hakkında bilgim yok.Alın yada almayın diyemem.Sadece daha uygun fiyata alınabilecegini göstermek için yazdım.Karar sizin.İyi geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voyager_71 -- 21 Mayıs 2016; 23:41:04 >

• voyager_71 V kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim cevabınız için ben araştırim iyice.
  • maksimum 2000 tl civarı düşünüyorum bütçeyi çok aşmak istemiyorum
  • ben de bu klimayı düşünüyorum. Uğur usmartplus biraz daha uygun fiyatlı ama bakır boru ve vakum olayı soru işareti. airfel de en azından o konularda sorun yok. zaten iki cihaz da midea üretimi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • munchausenbyproxy kullanıcısına yanıt
    uğuruda araştırayım bir.airfeli daikin almış daikin üretimiymiş.
  • icevher İ kullanıcısına yanıt
    uğur da airfel'in bu yeni seri modeli de midea üretimi. Daikin markası airfel'in ama servis hizmeti ortak sadece cihaz daikin üretimi değil.
    Uğur için servislerinin klimadan ne kadar anladığı bence soru işareti.
    Fiyatının biraz daha uygun olması ve 5 yıl garanti ise artıları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munchausenbyproxy -- 24 Mayıs 2016; 11:20:33 >
  • munchausenbyproxy kullanıcısına yanıt
    teşekkürler verdiğin bilgiler için baya kararsız kaldım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: icevher

uğuruda araştırayım bir.airfeli daikin almış daikin üretimiymiş.

arkadaşım yanlış bilgi airfel daıkın üretimi değil eski modelleri gree ye fason olarak ürettiriyordu şimdik ise mideaya ürettiriyor.bunu çok yazdık ama hala yanlış bilgi veriliyor sizlere.airfelle daıkının üretim konusunda hiçbirşekilde alakası yok.
  • Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    teşekkürler bilgilendirmen için bayi sahibi bastıra bastıra daikin üretimi diyince fazla bilgim olmadığından öyle sandım bende.
  • airfel daha önceki klimaları -10 dereceye kadar ısıtıyordu. Bu seri -15 yazıyor

çok anlamam ama genelde iyi klimalarda -15 olduğu belirtilir.

Fiyat olarak bende ucuzlayacak diye bekledim ama önceki senelerdeki gibi samsung vs 1000 tl ye klima almak hayal oldu.
    1500 tl den aşağı klima yok.

bu fiyatlara daikin servisini de düşünürsek , rakipsiz gibi duruyor....
  • acemix kullanıcısına yanıt
    düşmesini beklerkende fiyatlar artıyor hep almak lazım aslında bir an önce
  • öncelikle şunu belirteyim..işin ehli değilim..
    Babamlarda eski nesil (on-off) airfel as18-925 cihaz kullanıyoruz..ısıtmasından da soğutmasından da son derece memnunuz..ben de evime klima alma arefesindeyim..airfel alacaktım..ama şu yeni yönetmelik olayı tüm planlarımı alt üst etti..sezonsal inverter cihazlarda orta sınıf diye tabir edilenler şimdilik muamma gibi..
    örnek vermek gerekirse Airfel'in AS-942 sezonsal inverter cihazında hata veriyormuş..kimi bu duruma hata diyor kimi ise cihaz kendini korumaya alma diyor..Ama istediğin gibi kullanamadığın bir gerçek..
    artık airfel in firma değiştirdiği belirtiliyor pek çok platformda..haliyle içinden ne çıkacağı bilinmiyor..Alıp sonsuza kadar memnun kalabilirsiniz eski nesiller gibi..aldığınız güne lanet edebilirsiniz bir önceki seri gibi..
    küçük bir tavsiye..alırsanız servisle görüşüp montaj aşamasında bakır boru kullanmalarını isteyin..içinden alüminyum çıkarsa fark ödeyip bakır boru tercih edin..işin ehli değilim ancak etrafımda bu işle ilgilenen pek çok yakınım var..
    kolay gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mvpeko -- 29 Mayıs 2016; 17:50:05 >

• 35li modeli bende var. Bakır boruyla geliyor. 01/2016 midea üretimi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mvpeko

öncelikle şunu belirteyim..işin ehli değilim..
    Babamlarda eski nesil (on-off) airfel as18-925 cihaz kullanıyoruz..ısıtmasından da soğutmasından da son derece memnunuz..ben de evime klima alma arefesindeyim..airfel alacaktım..ama şu yeni yönetmelik olayı tüm planlarımı alt üst etti..sezonsal inverter cihazlarda orta sınıf diye tabir edilenler şimdilik muamma gibi..
    örnek vermek gerekirse Airfel'in AS-942 sezonsal inverter cihazında hata veriyormuş..kimi bu duruma hata diyor kimi ise cihaz kendini korumaya alma diyor..Ama istediğin gibi kullanamadığın bir gerçek..
    artık airfel in firma değiştirdiği belirtiliyor pek çok platformda..haliyle içinden ne çıkacağı bilinmiyor..Alıp sonsuza kadar memnun kalabilirsiniz eski nesiller gibi..aldığınız güne lanet edebilirsiniz bir önceki seri gibi..
    küçük bir tavsiye..alırsanız servisle görüşüp montaj aşamasında bakır boru kullanmalarını isteyin..içinden alüminyum çıkarsa fark ödeyip bakır boru tercih edin..işin ehli değilim ancak etrafımda bu işle ilgilenen pek çok yakınım var..
    kolay gelsin..
    quote:

Orijinalden alynty: mvpeko

öncelikle ?unu belirteyim..i?in ehli de?ilim..
    Babamlarda eski nesil (on-off) airfel as18-925 cihaz kullanyyoruz..ysytmasyndan da so?utmasyndan da son derece memnunuz..ben de evime klima alma arefesindeyim..airfel alacaktym..ama ?u yeni yönetmelik olayy tüm planlarymy alt üst etti..sezonsal inverter cihazlarda orta synyf diye tabir edilenler ?imdilik muamma gibi..
    örnek vermek gerekirse Airfel'in AS-942 sezonsal inverter cihazynda hata veriyormu?..kimi bu duruma hata diyor kimi ise cihaz kendini korumaya alma diyor..Ama istedi?in gibi kullanamady?yn bir gerçek..
    artyk airfel in firma de?i?tirdi?i belirtiliyor pek çok platformda..haliyle içinden ne çykaca?y bilinmiyor..Alyp sonsuza kadar memnun kalabilirsiniz eski nesiller gibi..aldy?ynyz güne lanet edebilirsiniz bir önceki seri gibi..
    küçük bir tavsiye..alyrsanyz servisle görü?üp montaj a?amasynda bakyr boru kullanmalaryny isteyin..içinden alüminyum çykarsa fark ödeyip bakyr boru tercih edin..i?in ehli de?ilim ancak etrafymda bu i?le ilgilenen pek çok yakynym var..
    kolay gelsin..

olayı güzel açıklamışsınız gerçekten.sezonsal üretimler sıkıntılı.sadece airfelde değil gree üretimi sezonsalların alayında aynı sorunlar var.bu klima istenildiği gibi kullanılmıcaksa yada bu fan hızı iş e yaramıcaksa,iklime göre çalışacak hata verecekse ne demeye üretmişler ve insanlara satıyorlar.dünyada bir ilki başarmışlar ve halen bazı uyanık satıcılar pazarlamacılar bu hata değildir diyerek insanları kandrıyorlar.malum çıkar meselesi ama bu kadarda gözle görülen yaşanılan olayları hiçe saymak zaten akıllı adam işi değildir.

airfellerin son üretimleri midea ya yaptırıyorlar.ama ne var birkere sıkıntılar çıktı ortaya o yüzden dikkat etmek gerekiyor ve airfelin kendini temize çekmesi gerekiyor.şuan erken diyorum iyi yada kötü demek için.zamanla görcez bakalım.kışın eksilerde şişiyormu basbas bağırarak yoksa görevini yapıyormu onu hepberaber görcez.

şu bakır boru olayı na değinirsek daha öncede yazdım vrv kangal bakır boru topundan kesmedikçe olmaz bu iş.bakır borununda incesi var ve hazır gelene hiçbirzaman güvenmem güvenmeyin.airfelin önünde aşması gereken çok engel var.yani eskiyi temize çekmezk zor iş.aynı kafayla giderseler bu iş zaten olmaz.tüketiciyi binlerce kez yanıltan kandıran bir firma bunu bugünde yapar yarında yapar.o yüzden şahsym adyna şuan için önermem önermiyorum.alan lara hayırlı olsun.almayanlarada uzak olsun diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghostkiller1 -- 29 Mayıs 2016; 19:52:15 >

• Uğuru bilmem ama airfelin servisleri arçelik/beko servislerine bin basar. Bu hafta iş yerine beko klima takıldı boruların 30 cm i bakır rengi geri kalan kısmı aliminyum. Vakum makum yapmadan tv montaj eder gibi takıp gittiler. 12 lik modeli 2200 rakama alınmış hemde.uğur aliminyum kitle geliyorsa bakır boruyla aynı parayı bulur. 5 sene garanti iyi tabi.

• Airfel 942 seosonal inverter modeli var bende 12lik mükemmel klima. Üreticisi greedir dünyanın en büyük klima üreticisidir gree daikin airfeli uretmiyor diye biliyorum. Zamanında bende çok araştırdım sağolsun forumda kaliteli yorum yapan üyelerde var hatalı bilgiler veren de. doğru yolu buldum airfel aldım.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Arkadaşlar bu alüminyum boru olayına biraz fazla kafayı takmıyor musunuz?
    iç ünite ile dış ünite arasındaki boruyu alüminyum yerine bakır boru taktırdınız tamam çok güzel, kabul ediyorum makul olanı da bu zaten. Lakin yorumlara bakıyorum da, alüminyumlu olanı almayın, bakır boru takmazlarsa ürünü iade edin gibi cümleler görüyorum. Peki o zaman eşanjörü ne yapacağız? kondanseri ne yapacağız? onlar da alüminyum bir çok üründe. o zaman yine ürünü mü iade edelim yoksa eşanjör ile kondanseri de bakır ile değiştirmelerini mi isteyelim?
    Yeni dünya bu yapacak bir şey yok, klima maliyetlerini düşürebilmek adına pahalı olan bakır yerine, kısmen daha ucuz olan alüminyum tercih ediyorlar. Belli başlı bazı sorunlarının haricinde (mesela ankastre tesisat atılamaması gibi) aslında özellikle kısa mesafelerde ara bağlantı kitinin alüminyum olması ile bakır olması arasında teknik ne kadar değer kaybı var bunu hesaplayanınız oldu mu hiç? Sistemin tamamı (4 yollu hariç) alüminyum ise siz aradaki boruyu bakır yaptırsanız ne değişecek?
    Kaldı ki bir çok bakır boru bilirim kesiti alüminyum dan beter. Nice 5/8 borular geçti elimden kağıt gibi. Elbette bu işin teknik uzmanları en iyi ısı iletkenin bakır olduğunu (bu iş için) söyler lakin neticede bu alüminyum kitlerin de fabrikada tüm specleri zaten hesaplanıyor.
    Sizin mantıkla gidersek o zaman yeni hiç bir klimayı almamak lazım. Şimdi bazılarınız X marka bakır kullanıyor çok da kaliteli diyecektir, peki eskiden olduğu gibi ürünlerinden çift kat eşanjör de kullanıyorlar mı? Çift petek kondanser kullanmaya devam ediyorlar mı?
    Bu iş sadece bağlantı kitini alüminyumdan bakıra çevirmekle olmuyor ki. Eski üretim tüm ürünlerde çift kat eşanjör kullanılırdı böylece havanın eşanjör üzerinde tutunma süresi uzun olurdu, çift petek kondanser kullanılırdı böylece kondanser üzerinde basıncı düşürmek daha kısa süreli olurdu böylece performans yüksek olurdu vs. Örnek gösterebilecek istisnai 1-2 üretim dışında kimler çift kat eşanjör, kimler çift kat kondanser ve kimler sistemin tamamını bakır kullanıyor buraya listelemeye kalksak sizce nasıl bir sonuç alırız?

• Ado kullanıcısına yanıt
    bizi hep bakır boru yönünde uyardılar alırken dikkat diye. dediğiniz gibi içerisinde ne var bilmiyoruz tabi. içinden bakır boru çıktı diyoruz vay o incedir güvenmeyin diyorlar. içinde dolaşan gaz aşındırıcı bir gaz mı ? inceliği montaj sırasında sorun çıkarmazsa problem olmaz gibi geliyor. kalın olması tabi ki iyi ama orta seviye kalınlıkta olmasınında zararı olur mu ki ? havalar güzelce bir ısınsın elektrik incelemesini de yapacağım bu ürünün. hep kafa karışıklığı yaptı forum bende
  • BakimsizTarzan B kullanıcısına yanıt
    Gaz da aşındırıcı özellik yok ancak sonuçta basınç söz konusu, bu nedenle belli kalite değerlerinden ödün verilmemesi lazım. Kalınlığı ise ısı değer kaybını engellemesi adına gerekli zira o nedenle alüminyum istenmiyor. Ancak fazla kalınlık az esneklik demektir bu durumda tesisatı çeken için ve sonrasında montajı yapacak olan için sorun teşkil eder. Üreticiye de maddi anlamda ağır yük demektir.
    Ben fabrika değerlerinde baktığım kadarıyla bağlantı kitlerinde aman aman değer kaybı görmedim. ama elbette alüminyumu sıva altına döşeyemezsiniz ve buna benzer olumsuz yanları da vardır lakin arkalı önlü veya kısa mesafeli bir montajda, sistemin bütünü aluminyum iken bağlantı kitini bakır yapsanız ne kadar değer değişecek anlamında yazdım tüm bunları. Burada alüminyum savunucusu görünmek de istemem, sadece madem bir şeyler savunuluyor o zaman resmin bütününe bakmak lazım.
    Teknik değerleri ortaya koymak lazım, savunulan tezin ispat edilmesi lazım vs vs

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.