Şimdi Ara

Arkadaşlar acil, İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 3 TANE İŞLETME BÖLÜMÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Üniversite #İstanbul Üniversitesi Bölüm #İşletme
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu bölümle ilgili daha önce konu açıldımı bilmiyorum, internetten çok araştırdım fakat bulamadım.
    İstanbul Üniversitesini 3 tane işletme bölümü var, en yüksek sıralaması olan Siyasal Bilgiler Fakülktesi, sonra İktisat fakültesi en son İşletme fakültesi,
    Şimdi bunların birbirinden farkı neler? Hangisinde ingilizce öğrenimi var?Yerleri nerdeler? Hangisi daha iyi ? Özellikle bu fakültelerden birinde okuyan arkadaşlar lütfen yazın tercih listemde olucak kafam gerçekten çok karıştı 3 tane fakülte olunca? Sizce hangisi?

• Cevap verebilcek yok mu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gulsahdd G kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım bunlardan siyasalda ki işletmenin puanı yüksek,ana kampüsün içinde siyasal binasında ve kontejanı biraz daha az,İktisattaki işletme ana kampüsün yanında ki ek bina 1 de ve ek bina bu sene yıkılacak muhtemelen ne olacağı belli değil.işletme fakültesinde olan işletme avcılarda beyazıtta değil.Farkları bunlar benzerlikleri hiçbiri ingilizce değil..sana tercihim siyasal öne,iktisata,en son işletme fakültesindeki işletmeyi yazman.İyi tercihler
  • quote:

Orijinalden alıntı: greatalexander

Arkadaşım bunlardan siyasalda ki işletmenin puanı yüksek,ana kampüsün içinde siyasal binasında ve kontejanı biraz daha az,İktisattaki işletme ana kampüsün yanında ki ek bina 1 de ve ek bina bu sene yıkılacak muhtemelen ne olacağı belli değil.işletme fakültesinde olan işletme avcılarda beyazıtta değil.Farkları bunlar benzerlikleri hiçbiri ingilizce değil..sana tercihim siyasal öne,iktisata,en son işletme fakültesindeki işletmeyi yazman.İyi tercihler

Arkadaş her şeyi açıklamış. Ekleyebileceğim şudur, belki eğitim acısından ve mezun olduktan sonra diploma acısından bir farkları yok ama beyazıtta yani ana kampüste okursan, avcılarda okuyan birine kıyasla çok daha iyi bir sosyal hayatın olur. Daha mutlu olursun, okulunu biraz daha çok seversin. Avcılar üniversite için çok sempatik bir semt değil.

NOT: Avcılarda Bilgisayar mühendisliği okudum. 1 yıl beyazıtta hazırlık okudum

• quote:

Orijinalden alıntı: greatalexander

Üzerinden çok zaman geçmiş ama bilgiler biraz yanlış olmuş. İng. İşletme var ve avcılarda. Kızım bu sene oraya girdi. İng. Direk geçti. Tüm hocaları prof. Ve hepsi de yurtdışında eğitim almış insanlar. Dersler full ing. Ve türkçelerden farklı olarak oxford, cambridge'nin kitaplarıyla okuyorlar. Çok fazla yabancı öğrenci var. Sosyallik açısından bakarsan tiyatro kulübü vs herşey var ama beyazıt gibi tarih kokan bir ortam yok tabii. Türkçe işletmeler içinde i. Ö. De var sanırım.

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Hocam iü İng ikdsat hakkında bilginiz var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isviçrelibilimadamı

Hocam iü İng ikdsat hakkında bilginiz var mı?

malesef. ancak ing. işletme kadar iyi bir eğitimi olduğunu sanmam. ing. işletmenin hazırlık sınıfları bile kendilerine özel. tüm hocaları prof. ve hepsi de bir şekilde yurt dışında da hocalık yapmışlar. ayrıca işletme iktisada göre daha gözde ve ders programı da daha fazla iş dünyasına hazırlayıcı. iktisat daha bilimsel ve daha zor bir bölüm.
    İü İng ikdisat ve İTÜ İng işletme SUNY uolp arasında kaldım.

• quote:

İü İng ikdisat ve İTÜ İng işletme SUNY uolp arasında kaldım.

itü adı üstünde teknik bir ünivesite. sosyal bölümlere ne kadar önem verir bilemem ama ben olsam yine de itü ing. işletme seçerdim. suny uolp derken ne demek istediğini anlayamadım. suny teyp aklıma geliyor sadece, kusura bakma. 45 yaşındayım, yeni okulları kısaltma ile bilemem. iü ing. işletmeye tutmuyor mu? orayı özellikle tavsiye ederim. tüm öğrencileri erasmus yapabiliyor oranın. çok fazla imkanları var.
    İtü SUNY bi uluslararası ortak lisans programıdır(uolp).
    Hazırlık+ilk 3bucuk eğitim yılını itude son 1bucuk eğitim yılını(3donem+yaz okulları) state universty of New York at New paltz(SUNY New paltz) de tamamlıyorsunuz. Ücretli bi program. Belki bilginiz vardır diye yazmıştım. Ayrıntı için:http://www.uolp.itu.edu.tr/programlar/isletme/genel

• quote:

İtü SUNY bi uluslararası ortak lisans programıdır(uolp).
    Hazırlık+ilk 3bucuk eğitim yılını itude son 1bucuk eğitim yılını(3donem+yaz okulları) state universty of New York at New paltz(SUNY New paltz) de tamamlıyorsunuz. Ücretli bi program. Belki bilginiz vardır diye yazmıştım. Ayrıntı için:http://www.uolp.itu.edu.tr/programlar/isletme/genel

evet bilgim var. itü görünce ücretli olduğunu bilmeden direk yazan biliyorum. ben olsam itü işletme tercih ederdim. sonuçta ücretsiz yer, puanı daha yüksek. işe alım sürecinde daha fazla saygı görecektir diploması.

• Konuyu hortlatmış bulunuyorum fakat son durum itibariyle Avcılar'ın mı yoksa Beyazıt'ın mı İşletmesi daha iyi ? Ayrıca Siyasal bilimler fakültesi ile işletme fakültesinde olmasının ne farkı var ?

• İşletme istiyorum istanbul ünv 149 binle almış sizce nasıl zor mu girmek için ort kaç net yapmam gerekiyor yardım ederseniz sevinirim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.