Şimdi Ara

Arkadaşlar 20 yaşında veya üstü olup harry potter serisini okuyanız varsa bakabilir mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende hep bir ergen kitabı diye ön yargı var bu seriye karşı sizce de öyle mi fikirlerinizi paylaşırmısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ripendis -- 16 Aralık 2018; 2:18:3 >

• Yaşım 32 şuan 6. kitabı alıp başlayacağım. ilk 2-3 kitap biraz daha küçük yaşlara hitap ediyor gibi. Daha sonra olaylar kurgu derinleşiyor. Benim okuduğum ilk ve muhtemelen de son fantastik türde kitap serisi olacak gibi. Kitap sana bir fikir bir görüş sunmayacaktır. Bende yarattığı etki sadece kitap okuma alışkanlığını pekiştirmek oldu. Dünyası sarınca hikayesi sarınca merakla okumaya başlıyorsun okuma saatleri düzene oturuyor. Saçma sapan bir dizi film izlemek yerine dur bir 30 sayfa daha okuyayım diyorsunuz ve yattığınız yerden kafanız doluyken bile ağır bir anlatım olmadığı için rahat rahat okuyorsunuz. Benim zevkle okumamı sağlayan şey tamamen dünyası ve hikayesi bunun dışında bir beklentiye girmemek gerek. Ama şunu da belirtmek gerekir, yazan kadın (J.K Rowling) Müthiş bir dünya kurmuş ve okurken film izler gibi her sahne gözünüzün önünde hayalinizde canlanıyor.

Özet olarak; Tamamen Dünyası ve hikayesi için okunur. Az çok Harry Potter filmlerinden izlediğiniz veya duyduğunuz kadarı ile ilginizi çekiyorsa en azından 1.kitabı deneyebilirsiniz.
  • Yaşım 32 şuan 6. kitabı alıp başlayacağım. ilk 2-3 kitap biraz daha küçük yaşlara hitap ediyor gibi. Daha sonra olaylar kurgu derinleşiyor. Benim okuduğum ilk ve muhtemelen de son fantastik türde kitap serisi olacak gibi. Kitap sana bir fikir bir görüş sunmayacaktır. Bende yarattığı etki sadece kitap okuma alışkanlığını pekiştirmek oldu. Dünyası sarınca hikayesi sarınca merakla okumaya başlıyorsun okuma saatleri düzene oturuyor. Saçma sapan bir dizi film izlemek yerine dur bir 30 sayfa daha okuyayım diyorsunuz ve yattığınız yerden kafanız doluyken bile ağır bir anlatım olmadığı için rahat rahat okuyorsunuz. Benim zevkle okumamı sağlayan şey tamamen dünyası ve hikayesi bunun dışında bir beklentiye girmemek gerek. Ama şunu da belirtmek gerekir, yazan kadın (J.K Rowling) Müthiş bir dünya kurmuş ve okurken film izler gibi her sahne gözünüzün önünde hayalinizde canlanıyor.

Özet olarak; Tamamen Dünyası ve hikayesi için okunur. Az çok Harry Potter filmlerinden izlediğiniz veya duyduğunuz kadarı ile ilginizi çekiyorsa en azından 1.kitabı deneyebilirsiniz.

• Hobbit de küçükler için yazıldığı halde büyükler de keyifçe okuyor. o küçüklere hitap ediyor bu büyüklere hitap ediyor diye kafan karışmasın. Küçüklere hitap eden konular büyüklerin ilgisini de çeker
  • Mantıklı çocuklara hitap ediyor evet ama keyif alarak okudum geçen yaz

jessica annemin ellerinden öperim bene gesseritlere selam.
  • baris707 B kullanıcısına yanıt
    yorum icin tesekkurler
  • Ben seriyi ilk çıktığı dönemlerde okuma şansına erişmiştim, ilköğretim çağlarımdı. Okuma alışkanlığı kazandıran bir seri olmuştu benim için. Şuan 28 yaşındayım ve yeniden eski okuduğum fantastik kitapları okumaya başladım. Mesela şuan Yüzüklerin Efendisi'ni Tek Cilt olarak aldım ve bitirmek üzereyim. Yüzüklerin Efendisini lise'de okudum, sevmiştim. Ancak şu yaşımda kitabı daha da beğendim. Güzel bir kampanya yakalarsam Harry Potter'ı tekrar set olarak alacağım, ergen kitabı diyenlerin çoğu eminim ki popüler olan, bol reklamı yapılan içi boş çok satanları okuyorlardır. Kitabı seven, okuyan (görün beni için değil kendisi için okuyan) hiç bir insan karşındaki insanı okuduğu kitap için küçümsemeye girmez. Kafana bile takma.

Keyifle okursun ;)
  • Üniversite 1. sınıftayken ilk kitabı çıkmıştı felsefe taşı o zaman merak edip okumaya başladım üzerinden 15-20 sene civarı geçti harry potter serisi kitablığımda tüm setiyle baş köşede durur

Fantastik edebiyatı seviyorum diyen herkese şiddetle tavsiye ederim çok keyifli ve sürükleyicidir. Kitaplar ilerledikçe çocuksu tarafını kaybedip ciddi sürükleyici güzel bir maceraya dönüşür, Kitapları filminden kat kat daha güzeldir

Ergen,çocuk vs kitabı diyenlere 900 küsur sayfalık zümrüdüanka yoldaşlığı ile vurabilirsiniz

• Çocukluğumda filmlerini bir çok defa izledim. Neredeyse her repliği aklımda kalacaktı. Özellikle de "Sırlar Odası" nın CD'si bende olduğu için onu daha çok izlemişimdir. Geçtiğimiz günlerde yine filmlerini izlerken "Acaba kitaplarını neden okumadım?" diye düşünüp başladım seriye. Hiçbir yerinde de ergenliğe dair bir iz göremedim. Zaten kitap, bir çocuğun yetişkinlik dönemine doğru gittiğinden başlarda çocuk kitabı sanılıyor. Kitaba sadece Harry Potter üzerinden bakmamak lazım. Ders veren tarafları da var. Albus Dumbledore başlı başına bir fenomen bence. E zaten fantastik kurgularda da çoğu yazarın içindeki çocuğu ortaya çıkardığı kanısındayım. Okunduğu zaman hiçbir şey kaybettirmez, daha da farklı bakış açıları kazandırabilir. Ayrıca bir çok eğlenceli tarafları da var. Kafanda bir Dünya yaratıyorsun öncelikle, bu zaten sana çok şey katıyor. Harry'nin Hogwarts'a gittiği zamanlar kendi evime gitmiş gibi olduğum zamanlar da olmuyor değil

• Benim de hep okumak istediğim ama bir türlü fırsat bulamadığım bir kitaptı, bi 5 yıl içinde okurum.
  • Yaşım39 one piece izliyorum, harry poterde okudum heh kime ne canım sıkılırsa wowda oynarım , one punch man tshirtide giyerim dışarı çıkarken çok umrumda vatandaşın ne dediği
  • lichkingg L kullanıcısına yanıt
    yok milletin ne dediği degil onemli olan begenmek
  • Yaşım 29. Yaklaşık 20 yıl önce ilk çıktığı zamanlar seriye başladım ve bitirdim. Geçen sene canım çekti bir daha bitirdim seriyi ve yine müthiş keyif aldım. Harry Potter her yaşa hitap eden bir seri. Son olarak şunu belirteyim. Başkasının ne dediğine takılma. Onlar her şekilde bir şey bulacak seni yermek için.
  • Ceyyn kullanıcısına yanıt
    ooo müthiş hocam hiç hayatımda bir okuduğum kitabı bir daha okumadım bir kürk mantolu madonnayı düşünüyorum tekrar okumayı.
  • İlk 3 kitabı çocuksu bulabilirsin. Ama 4. Kitaptan itibaren konu derinleşiyor ve seri çocuksuluktan çıkıyor. Ama ilk 3 kitapta gayet akıcıdır o konuda ön yargın olmasın. Ki film olarakta kitap olarakta en çok 3. Kitabı severim ben. Yaş 26. Şimdiden keyifli okumalar dilerim.
  • ingilizce dusunuyorum hocam ileride okumayı
  • Çocuk kitabı olarak başlayıp her sayıyla büyüyen bir seri bence.
  • Filmini defalarca izledim. Geçenlerde kitap almak için gezindiğim sırada karşıma çıkıverdi ilk kitabı. Alıp almamak arasında tereddütte kaldım. Serinin 7 kitabınında siparişini geçtim. ilk kitabı bitti ikincisine bugün başladım ve neredeyse yarısını bitirdim. Denildiği gibi ergen kitabı vs değil. Her yaşta herkesin okuması gerektiği bir kitap. Şunuda belirteyim kitap filmlerinden daha sürükleyici ve filme her hikaye aktarılmamış.
  • Abi alıp okuyacağım ben de iştahım kabardı şimdi
  • ripendis kullanıcısına yanıt
    Monte Kristo Kontunu 4 kere okudum
  • Uzumaki D Kurosaki. kullanıcısına yanıt
    yoğğıhimiiamna
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.