Şimdi Ara

arkadaş çevresini değiştirmek tavsiye lazım beyler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
1
Favori
3.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese iyi geceler beyler başlık tada yazdığı gibi arkadaş çevremi değiştirmek istiyorum. Hepsi değil tabi ama büyük çoğunluğu neredeyse işi düşmediği zaman aramaz sormaz oldu. Birşey istedikleri zaman yapmayınca tavır almalar imalı konuşmalar bıktım artık insanların gereksiz triplerini çekmek istemiyorum. Bu yüzden numaramı değiştirmeye karar verdim. sizce aniden iletişimi koparmak mı yoksa yavaş yavaş mı daha iyi olur. hepsi neredeyse 5-6 yıllık arkadaşlarım ama son 1 yılda çok değiştiler borç alıp vermeme isteyince de kötü oluyorum. Sadece buda değil çoğu işi düşmeyince telefonumu bile açmıyor artık ama işleri düşünce ardı ardına 5 6 kez arıyorlar.

Not: Yazıdaki imla hataları için kusura bakmayın.

• Hocam yaşınız kaç bilmiyorum ama

Şu hayatta en nefret ettiğim şey karşındakini salak enayi yerine koyup kendini uyanık sanan insan türü.

Dediğim gibi kesinlikle kendinizi o duruma düşürmeyin.

Birde mesela sizden borç istedi cevap verirken çok net bir ses tonu ile direk olmaz diyip tavrınızı koyun.
    Yarın siz zor duruma düştüğünüz de size yararı olmayacak adamın arkadaşlığından hayır gelmez
  • Up
  • Telefonunu açmayan adama niye borç veriyorsun ?
    Abi bu kadar iyi niyetli olmayın her insana karşı ya size nasıl davranıyolarsa sizde aynısını yapın.

Sende onlar arayınca açma işleri düşlerinde yardımcı olma öyle aranız soğur zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reodentreomantik -- 24 Kasım 2019; 1:40:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • reodentreomantik R kullanıcısına yanıt
    Borç alana kadar çok iyiydi verdim isteyince adamın tavırları değişti. 2 gün diye aldı 2 haftada verdi tabi 2 3 kere istedim. durumu olmasa canı sağolsun ama hergün en pahalı sigarayı alıp içen biri böyle olunca resmen karşıyı enayi yerine koymuş oluo
  • quote:

Orijinalden alıntı: keremsh21

Borç alana kadar çok iyiydi verdim isteyince adamın tavırları değişti. 2 gün diye aldı 2 haftada verdi tabi 2 3 kere istedim. durumu olmasa canı sağolsun ama hergün en pahalı sigarayı alıp içen biri böyle olunca resmen karşıyı enayi yerine koymuş oluo
    Hocam yaşınız kaç bilmiyorum ama

Şu hayatta en nefret ettiğim şey karşındakini salak enayi yerine koyup kendini uyanık sanan insan türü.

Dediğim gibi kesinlikle kendinizi o duruma düşürmeyin.

Birde mesela sizden borç istedi cevap verirken çok net bir ses tonu ile direk olmaz diyip tavrınızı koyun.
    Yarın siz zor duruma düştüğünüz de size yararı olmayacak adamın arkadaşlığından hayır gelmez

yaşım 24 hocam bende enayi yerine konulmaktan hoşlanmadığım için çevremi değiştiriyorum. insanlar çok iki yüzlü olmuşlar. kimseye iyilik yaramıyor hepsi menfaat ve çıkarları doğrultusunda haraket eder olmuşlar.
  • quote:

yaşım 24 hocam bende enayi yerine konulmaktan hoşlanmadığım için çevremi değiştiriyorum. insanlar çok iki yüzlü olmuşlar. kimseye iyilik yaramıyor hepsi menfaat ve çıkarları doğrultusunda haraket eder olmuşlar.
    Sizden bir kaç yaş küçüğüm hocam

Gerekirse yalnız kalın ama bu tarz insanlarla muhatap olmayın bence.

Mesela benim kykda 2 hafta aynı odada kaldığım bir arkadaş vardı.Bu sonra eve çıktı falan selamı sabahı kesti takipten çıkaermış sosyal medyadan eyvallah dedim bende aynısını yaptım.1 sene sonra numaramı bulmuş yakın bir arkadaşımdan benimde fön makinesi kaliteli bayağı.Arado diyor işte bana 1 günlüğüne makineyi versene knk işim var falan olmaz kardeşim dedim.
    1 sene arayıp sormamış takipten çıkarmış işi düşünce kanka oluyor.

Diğer biri arada görüştüğüm bir yakın arkadaşımın arkadaşı buna ev lazımmış sizin evi bi kaç günlüğüne kullansam ya diyor biz napcaz dedim ben size ayarlarım kalacak yer knk diyor onada direk olmaz kardeşim dedim.

Bu insanlar gerçekten gerizekalı ben kolay kolay kimseye eyvallah etmem para lazım oldumu bankadan ayarlarım vs adamlardaki rahatlığa bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reodentreomantik -- 24 Kasım 2019; 1:54:36 >

En iyisi kimseyle fazla samimi olmamak hocam gece gece vakit ayırıp uzun uzun yazmissiniz tesekkür ederim sizede

• quote:

En iyisi kimseyle fazla samimi olmamak hocam gece gece vakit ayırıp uzun uzun yazmissiniz tesekkür ederim sizede
    Ne demek hocam dertleşmek için ihtiyacınız olduğunda pm bile atabilirsiniz.
    Mesela memleketten 4 5 sağlam arkadaşım var üni okuduğum şehirde de var bi kaç tane yetiyor en azından sağlam arkadaşlar

Sağlam dost diye bir sey yok hocam emin olun 10 yasından beri beraber büyüdügüm kuzenim bile arkamdan konusup yüzüme gülmüş ögrendigimde butun iletisimimi kestim

• quote:

Sağlam dost diye bir sey yok hocam emin olun 10 yasından beri beraber büyüdügüm kuzenim bile arkamdan konusup yüzüme gülmüş ögrendigimde butun iletisimimi kestim
    Hocam şuanlık öyle en azından ilerisi ne olur bilemem.
    Mesela memlekette biz çok iyi 4 arkadaştık yediğimiz içtiğimiz beraberdi hep
    Sonra arkadaşın biri sevgili yaptı 360 derece değişti arayıp sormaya dışarı çıkmamaya başladı.Biz zor durumlardayken bile arayıp sormadı bizde bağımızı komple kopardık.

Dediğiniz gibi insanlar karaktersiz olabiliyor zamanla bakın çok sevdiğim bir söz var

“Hiç kimsenin ilgisine ihtiyaç duymadığın gün olgunlaşırsın. Hiç kimseden beklentiye girmediğin gün yara almazsın. Hiç kimseye bağımlı kalmazsan kazanırsın.”
    - Osho

• tupac # never had a friend like me # dinlemelisin

• Borç alıp verme işi arkadaşlıkları bitirebiliyor. Boşuna dememişler arkadaşını ya ticarette tanırsın ya da seyahatte diye. Birden iletişimini kesme yavaş yavaş bitirirsin muhabbetini zaten.
  • Heyea kullanıcısına yanıt
    olay sadece borç değil işi olmasın 1 ay geçse napıon die aramıyor çoğu ama işleri düşünce 5 6 kez arıyorlar. Yapılan iyilikten karşılık beklemiyorum ama insan en azından bir nasılsın yazar düşün o bile yok çoğunda
  • aniden iletisimi kopar ben oyle yapiyorum arasalar acmiyorum bide insanlara cok yuz verme bu toplumda bi hastalik var birine az yuz verince kendini dunyada tek esi benzeri yok saniyor
  • 2-3 tane sağlam arkadad yeter getir kalanını s.t.r edin

• Hocam defalarca arkadas cevresini degistirmis biri olarak sunu soyleyeyim, bir anda degistirin. Aciklama falan da yapmayin. Sorarlarsa bir problem yok noldu ki gibi salaga yatin. Bunu cok yaptim, hem ustunuze gelemiyorlar hem anlayamiyorlar. Cocukluk arkadaslarima da yaptim universitedekilere de. Bazilari adam olup duzeliyor bazilari umursamiyor. Adam olup duzelenlerle isterseniz devam edebilirsiniz size kalmis, ben cocukluk arkadaslarimla 2 sene hicbir sekilde ne konustum ne gorustum. 2 sene sonunda bir anda arayip tekrar katildim tavirlari hareketleri tamamiyle degismisti. Ya olgunlasmislardi ya da anlamislardi hatalarini. Universitedeki arkadas grubuma da yaptim aynisini, 1.5 2 sene sonra yine katildim aralarina ama bir bok degismemisti hala. Kizlarin yaninda erkekleri asagilamalar, iphone ile hava atmaya calismalar vs. Onlari tamamiyle saldim. Suanda ayda yilda bir mesaj falan atarlarsa oyle konusuyoruz.
  • uzun süre boyunca aynı şeyi düşündüm. arkadaş çevremi değiştirmek yerine samimiyetimi değiştirdim. 2-3 kişiyi bir anda hayatımdan sildim. aradıklarında açmıyorum mesaj attıklarında bakmıyorum. samimiyetimi değiştirdiklerimle de haftada 1-2 saat anca görüşüyorum pek etkilemiyor hatta geçirdiğimiz vaktin kalitesi ve kıymeti arttı. onların yokluğunu da başkalarıyla doldurma ihtiyacı hissetmedim. samimi birkaç arkadaş yapmak yerine gittim herkesle tanıştım. ama hepsine de güzel bi duvar ördüm, sınırlarını aşamıyorlar. kimse beni üzemiyor, kıramıyor yani. kafam rahat. hatta duyuyorum bize niye böyle yapıyor sevmiyor mu bizi falan diye soruyorlarmış. 1-2 samimi arkadaşım var onlardan başkasına da eyvallahım yok artık. kafa rahat, hayat daha güzel. kimseye ihtiyacın yok unutma. al eline kitabını, koy önüne bilgisayarını ve bir kahve ohhhh akşama kadar kendi başına takıl mis miiiiis
  • Cevap yazan herkese teşekkür ederim. Bende bir anda iletişimi kesecegim. Artık kimseylede çok samimi olmayacağım çünkü değmiyor o kadar iyilik yapıyorsun bir kere yapmam deyince hepsini siliyorlar

• Açma telefonları evine mi gelcek bulamadığı zaman ?? Ya da aç müsait değilim işim var de vardiyede çalışıyom de nokta abi anne baba karınız olmadığı sürece hesap vermeyin hayırdır ya insanlara günlük rapor mu vercez??

Benim 4 kişilik arkadaş grubum var 1 i başka şehire gitti hani orda yaşıyor 3-4 ay (her sene gelirdi)bizim şehire gelip çalışıyordu gerçi halen samimiyiz her hafta araşırız mesaj atarız birbirimizi hatta geçen ay yanına gittim kaldım bu şekilde devam ama başka şehire gidince fiziksel olarak kopuyoruz diğer 2 si de başka kafalarda olduğu 1-2 olay yaşadık 1 sene 2 siyle hiç görüşmedim sonra 2-3 kere görüştük o yani biri Lise arkadaşım diğeride onun çocukluk arkadaşı ortada yaşanmışlık var ama insanların karakteri hareketleri değişince yaşanmışlığın önemi kalmıyor.

Kısacası kafanız uyuşmuyorsa yol verin kimseyede muhtaç olmayın kendinize hobi bulun mesela ha asosyal olmayın tabi gene 1 tane yakın arkadaşınız olsun bu bayanda olabilir veya kızlarla takılın abi hemcins tribi çekeceğine kız tribi çek ki havan olsun gerçi onların havalarıda hiç çekilmez şu zamanda hepsi kendini ingiltere kraliçesi sanıyor ama en azından işini görürsünüz erkek erkeğe napcan abi bi yerden sonra sıkıyor dediğim gibi kaliteli insanlar olsun çevrenizde 50 arkadaşın olacağına 3-5 arkadaşın olsun yeter 1 tane anlayışlı egosuz sevgilin olsun tamam işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CR7_35 -- 26 Kasım 2019; 14:38:36 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.