Şimdi Ara

Arka Kapılara Kolon Takılması - (Dacia Sandero Fun Club) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
29.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: nusre

arka kablolar teybe gelmiyor ki?

arkalarda kablo yok. kendiniz kablo çekeceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: puma72

quote:

Orijinalden alıntı: scaly61

Kesinlikle çok güzel bir çalışma, ben de bu çalışmayı gördükten sonra 2010 model sanderomum arka hoparlörlerini bir elektrikçiye taktırmıştım. Bu yaz kapılar kilitlendiğinde camları kaldıran düzeneği arabama taktırdım ki çok faydasını gördüm. Ancak o günden sonra teyten hiç performans alamamaya başladım. Anteni iyi çekmemeye başlamıştı. Geçen hafta hepsiburadadan piranha charger y type teyp aldım ve montajını ben yapayım dedim. orjinal teybi sökerken arka hoparlörleri takan elektrikçi maalesef ön kolonların teyp bağlantısından paralel hat çekip arkaya bağlamış yani teybin arka çıkışlarını kullanmamış. Sırf denemek için bağladım ama çok az bir ses alabildim. Neyse şu an yeni teybimi taktım ve inanılmaz bir ses kalitesi, daha önce kağnı sesi dinliyormuşum. İnanın bukadar farkedeceğini düşünmemiştim. Araba resmen diskoya döndü :) Yalnız teybi takarken yerine oturtamadım (beceremedim) silikonla tutturdum :) Orjinal blaupunk teybi olanlara tavsiyem hemen değiştirsinler...

blaupunkt' lar çok kaliteli ürünlerdir. radyolarının tuner' ları çoğu radyonunkinden çok daha kuvvetlidir. opel ve fiat' larda yıllarca kullanıldı ve çok güzel cihazlardı. dacia' lardakileri hiç görmedim ve kullanmadım. mümkünse balupunktun model numarasını yazabilir misiniz?

Sayın puma72http://www.dacia-club.eu/forum/about57-30.html&sid=9567efa9ed6ba1d90373b6c72c56f18f benim teyip buradakinin aynısıdır. ama ne önünde ne de arkasında model yazan bir yer bulamadım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: puma72

quote:

Kesinlikle çok güzel bir çalışma, ben de bu çalışmayı gördükten sonra 2010 model sanderomum arka hoparlörlerini bir elektrikçiye taktırmıştım. Bu yaz kapılar kilitlendiğinde camları kaldıran düzeneği arabama taktırdım ki çok faydasını gördüm. Ancak o günden sonra teyten hiç performans alamamaya başladım. Anteni iyi çekmemeye başlamıştı. Geçen hafta hepsiburadadan piranha charger y type teyp aldım ve montajını ben yapayım dedim. orjinal teybi sökerken arka hoparlörleri takan elektrikçi maalesef ön kolonların teyp bağlantısından paralel hat çekip arkaya bağlamış yani teybin arka çıkışlarını kullanmamış. Sırf denemek için bağladım ama çok az bir ses alabildim. Neyse şu an yeni teybimi taktım ve inanılmaz bir ses kalitesi, daha önce kağnı sesi dinliyormuşum. İnanın bukadar farkedeceğini düşünmemiştim. Araba resmen diskoya döndü :) Yalnız teybi takarken yerine oturtamadım (beceremedim) silikonla tutturdum :) Orjinal blaupunk teybi olanlara tavsiyem hemen değiştirsinler...

blaupunkt' lar çok kaliteli ürünlerdir. radyolarının tuner' ları çoğu radyonunkinden çok daha kuvvetlidir. opel ve fiat' larda yıllarca kullanıldı ve çok güzel cihazlardı. dacia' lardakileri hiç görmedim ve kullanmadım. mümkünse balupunktun model numarasını yazabilir misiniz?

Sayın puma72http://www.dacia-club.eu/forum/about57-30.html&sid=9567efa9ed6ba1d90373b6c72c56f18f benim teyip buradakinin aynısıdır. ama ne önünde ne de arkasında model yazan bir yer bulamadım.

normalde model numarası ön panelde yazar fakat böyle arabanın üzerinde orijinal olarak gelenlerde yazmıyor. linkte gösterilen ürün cd çalarlı model. onun çok benzeri bizim eski araçlarımızdan birinde yanılmıyorsam 2000 model palio' da vardı. bunların model numarası da genellikle cihazın üst kapağındaki etikette olur. ayrıca bağlantı şemalarını da gösterir. bunun için de teybi sökmek gerekiyor tabii ki.
    2013 stepway dci' deki radyo-cd' yi arkalara hoparlör bağlamak için söktüm üzerinde renault amblemi ve "anatel" diye bir marka var. sanırım brezilya malı. keşke oraya uyabilecek bir blaupunkt olsa hiç kaçırmaz alır değiştiririm.

• puma72 kullanıcısına yanıt
    2016 model dacia sandero'ya arka hoparör takmak için söktüğümde teyp te arka hoparlörlerin kablo girişinin olmadığını gördüm. Yaptığım araştırma sonunda resimdeki bağlantı şemasını buldum. Hoparlörler için tesisat çektikten sonra kabloların ucuna kablo yüksüğü takıp soketteki belirtilen yerlere ince uçlu düz tornavida vasıtasıyla taktım. Güzel çalışıyor. Piyasada bulunan bazı tamirciler teybin 2 çıkışlı olduğunu ileri sürebilirler dikkatinize...
     Arka Kapılara Kolon Takılması - (Dacia Sandero Fun Club)

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.