Şimdi Ara

Arıtma Cihazı arıyorsun ve kafan karıştı değil mi ? (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.210
Cevap
144
Favori
79.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dizilim çok önemli değil ama ilk sıra her zaman sediment tercih edilir.

Sediment, karbon, membran, karbondur standart olanı.

Sediment, gac, membran, post
    Sediment, gac, gac, membran, post
    Sediment. gac, cto, membran. post
    Sediment, gac, sediment, membran, post
    Sediment, cto, cto, membran, post

Cift gac ya da çift cto da kullanabilirsiniz. Çift kullanılmasının nedeni filtreler küçük olduğu için suyun temas süresini uzatmak için karbonlar bazen çift tercih edilebilir.

Çift kullanıp kullanmamak kullanıcıya kalmış bir durum, damak zevkinize göre tercih edebilirsiniz.

Ben evde Kendim.

Sediment, gac, gac, membran, roycera kullanıyorum misal post karbon kullanmıyorum.

Gac filtreler pentair gac10 serisi içerisinde 20 mikron sedimentte var, swun gac filtre içinde de sediment vardır, benim kullandıkları inline değil housing sistemdir. Bazı inline filtre içerisinde de sedimentler var.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• taptec filmtec voltron pentair mebran -------hepsi 75 lik

bunların birbirlerine göre farklılıkları ,avantajları ,dezavantajları nedir.suya etkisi nasıldır.değişim süreleri kaç yıldır.,hangisini tercih etmem lazım.kullananlar bilgi verebilir mi

• cce kullanıcısına yanıt
    Filmtec 75'lik ama şu basıncını 10 bar verdiğinde 200gpd kadar su verir, Filmtec tüm rakiplerine göre %25 daha fazla su üretir ve saflaştırma oranı %99 civarıdır, ayrıca ömrü rakiplerine göre 2 kat daha fazla, taptec yüksek tds'li sular içindir, suyun basıncına ve tds durumuna göre 130gpd ye kadar çıkar üretimi ve fiyatı uygundur.

Tercih yapacaksınız taptec derim. f/p ürünü olarak.

• tersosmos kullanıcısına yanıt

taptec in değişim süresi kaç yıl, izmirdeyim. saflaştırma oranı kaç bilgi verirmisiniz.

düşüncem ön filtreleri 6 ayda bir , memran post ve alkaliyi yılda bir değiştirmek yönünde , doğru olur mu

• cce kullanıcısına yanıt
    Saflaştırma oranı %96-98 civarı. Membranlara bir ömür biçilmez, 10 yıl da gider 2 yılda gider ama 2 yıl rahat götürür. Kullandığın cihazın tasarımına, filtre kalitesine ve şebeke suyunun kalitesine göre zamanı değişir membranın. Karbonlar gibi kullanım galon kapasitesi yoktur.

Sedimenti 3-6 ayda bir karbonları yılda bir değiştirmeniz doğrusu olacaktır.

• tersosmos kullanıcısına yanıt

Teşekkürler,bilgiler çok faydalı oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • canakboyraz kullanıcısına yanıt
    Ben şundan kullanıyorum. Çok da memnunuz kalitesinden. Amazonda indirime giriyordu takip ederseniz. Aralık ayında indirimdeyken 2300TL ye almıştım. Likuanın 2 katı gibi düşünmüştüm o zaman.

https://www.amazon.com.tr/dp/B0963NZ13Y?starsLeft=1&ref_=cm_sw_r_cso_cp_apin_dp_A79BXSK1KPJRCXW075MM

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Archimede kullanıcısına yanıt

Çok iyi fiyata almışsınız .

• ZevkiSefa kullanıcısına yanıt
    Güzel denk geldi hocam. 11 martta bahar indirimlerine başlayacakmış amazon, belki indirim olur yine ilgilenen arkadaşlar olursa bakabilir. Çok kaliteli musluk, onu söyleyebilirim.

• Archimede kullanıcısına yanıt

Foto ekleme şansınız olur mu alttan üstten vs . Hortum giriş yerlerinden falan

Tabi hocam, eklemeye çalışırım ilk fırsatta.

• Hocam ön filtreleri değiştirdim. Gereksiz filtreleri söktüm. Pentair gs10 pro filtreyi nasıl bağlıycam. Kafam karıştı

• CXath1 C kullanıcısına yanıt

Nasıl yani hocam , membrandan sonra takacaksınız , membrandan sonra tee yi takıyorsunuz , bir ucu tanka bir ucu gs 10 ro ya veriyorsunuz , gs10 rodan çıkan hortum musluğa gidiyor .

• Merhabalar. Bu cihazı almayı düşünüyorum. Cihaz ve firma hakkında fikirlerinizi öğrenmek isterim.
    https://puretronwater.com/product/diamond-alkali-su-aritma-cihazi/

T nin ortasına membrandan geleni taktım. Sol çıkış pentaire gidiyor. Sağ çıkış tanka gidiyor. Pentairden de musluğa geliyor. Bu şekilde doğru mu? Bu arada eski sediment filtrenin hali

Arıtma Cihazı arıyorsun ve kafan karıştı değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CXath1 -- 9 Mart 2024; 18:36:14 >

• Bu arada musluktan su çok az akıyor. Hatta bazen akış duruyor gibi

Bağlantı doğru , bu filtre kaç aylık hocam ? Daha erkene çekin değiştirme periyotlarını . Ağlıyor sediment , musluktan az su gelmesi de tank ile alakalı sanırım tank kaç senelik? Basıncını kontrol ettiniz mi hiç 7 psi mi ? Tankın önünde altta bir Sibop yeri var , oraya herhangi bir şey ile bastırıp dener misiniz su falan geliyor mu ?

Akış normale döndü. Sediment 7 aylık ama çöp olmuş resmen

Siz 3 ayda bir sedimenti değiştirin hocam ne olursa olsun . Bu arada ön sete ne taktınız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZevkiSefa -- 9 Mart 2024; 21:14:57 >
  • DonanımcıAhmetD kullanıcısına yanıt

Bu daha mantıklı olur sizin için foruma özel yüzde 10 indirim nakitte de ekstra indirim yapıyordu sanırım firma

Tavsiyem açık kasa sistem almanız olur bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZevkiSefa -- 10 Mart 2024; 9:12:36 >
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.