Şimdi Ara

ARES Yardımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Ares ile film indirmeyi deniyorum...İlk başta herşey gayet güzel, 20-25 arası çekiyo filmi...Fakat kısa bi süre sonra başlıyo düşmeye...3-4 bile olduğu oluyo hızın...Bunun nedeni nedir?Biri bana bu Ares'in çalışma mantığını ve ne yapmam gerektiğini anlatsın lütfen!!!

• Çalışma mantığı hakkında pek yardımcı olamam ama dl hızının düşmesi diğer kullanıcıların senden çektiğin kısımları upload etmesinden kaynaklanıyor.Buda senin dl hızını düşürüyor. Netlimiter kullanarak ul kısıtlayabilirsin.(Paylaşım mantığına ters oluyor ama seçim senin)
  • quote:

Orjinalden alıntı: darpa975

Çalışma mantığı hakkında pek yardımcı olamam ama dl hızının düşmesi diğer kullanıcıların senden çektiğin kısımları upload etmesinden kaynaklanıyor.Buda senin dl hızını düşürüyor. Netlimiter kullanarak ul kısıtlayabilirsin.(Paylaşım mantığına ters oluyor ama seçim senin)

Netlimiter nasıl kullanılır?Anlatabilir misin?
  • Programı açınca o an interneti kullanan programların listesi ve yanlarında ul ve dl miktarlarını gösteren bölüm var.Yanlarında birde check kutuları var.Kısıtlamak istediğin programın yanındaki kutuyu (ares) işaretleyip miktarıda 1kb'a indirirsen ares' e max 1kb upload yapmasına izin veriyor.Ama ilk önce yeteri miktarda kullanıcıdan dl yapmaya başladıktan sonra bu işlemi yap yoksa kullanıcı bulmakta zorlanabilirsin.
  • quote:

Çalışma mantığı hakkında pek yardımcı olamam ama dl hızının düşmesi diğer kullanıcıların senden çektiğin kısımları upload etmesinden kaynaklanıyor.Buda senin dl hızını düşürüyor. Netlimiter kullanarak ul kısıtlayabilirsin.(Paylaşım mantığına ters oluyor ama seçim senin)

Ayrıca paylaşım mantığına ters olan durum benim karşılaştığım durum aslında...Benim dosyayı çekemem...:)Bu açıdan bakınca o kunuyu kafaya takmıyorum ben....

• Eyvallah! Laf olsun diye söyledim zati.
    http://www.netlimiter.com/
    Deneme sürümü burda. Kolay gelsin.
  • quote:

Programı açınca o an interneti kullanan programların listesi ve yanlarında ul ve dl miktarlarını gösteren bölüm var.Yanlarında birde check kutuları var.Kısıtlamak istediğin programın yanındaki kutuyu (ares) işaretleyip miktarıda 1kb'a indirirsen ares' e max 1kb upload yapmasına izin veriyor.Ama ilk önce yeteri miktarda kullanıcıdan dl yapmaya başladıktan sonra bu işlemi yap yoksa kullanıcı bulmakta zorlanabilirsin.

Sana zahmet bunu iyice detayına girerek anlat..Hatta resimlerle anlatırsan daha mutlu edersin...Bu olaylardan pek anlamam...Zahmet verdim kardeş kusura bakma...
  • Valla resim nasıl ekleniyor bilmediğim için
    http://sucarab.dyndns.org/public/uploadFiles/NetLimiter.jpg
    linkteki resim üzerinde internet explorer olan yerde ares olduğunu farzet. Sol taraftaki downrate kutucuğunu değilde sağdaki uprate kısmındaki kutuyu işaretleyeceksin. 5k yazan kutunun yanındaki oklarla bunu 1 yapacaksın. Olay tamamdır. Diğer listelenen programlarla işin yok.
  • quote:

Valla resim nasıl ekleniyor bilmediğim için
    http://sucarab.dyndns.org/public/uploadFiles/NetLimiter.jpg
    linkteki resim üzerinde internet explorer olan yerde ares olduğunu farzet. Sol taraftaki downrate kutucuğunu değilde sağdaki uprate kısmındaki kutuyu işaretleyeceksin. 5k yazan kutunun yanındaki oklarla bunu 1 yapacaksın. Olay tamamdır. Diğer listelenen programlarla işin yok.

Sağol birader, zahmet verdim...Dediğini yaptım şimdi...İnşallah işe yarar...Bir de bu net limiter'ın deneme amaçlı versiyonunu mu kullanıyorsun sen de?(Anla işte...)

• Bi ara öyleydi :)) Areste aratınca çıkıyo. Kaydetmedim bi yere. Yardımcı olabildimse sevinirim.
    İyi çalışmalar.
  • quote:

Bi ara öyleydi :)) Areste aratınca çıkıyo. Kaydetmedim bi yere. Yardımcı olabildimse sevinirim.
    İyi çalışmalar.

Tekrar saol...Yardımcı olmak ne demek...Senin dediğini yaptıktan sonra 20'nin altını görmedim...Eyvallah....
  • Beyler şu netlimiter firewall galiba şunun zone alarmda aynı mantığını yapmasını bilen var mı
  • bende 512 var 34 altı yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: dark devil

bende 512 var 34 altı yok

Doğrudur kardeşim, ben de 256 var.....
  • skyw@lker
    Netlimiter firewall değildir.İnterneti kullanan programların ul ve dl' larını kısıtlamak ve hangi programların bağlantını kullandıklarını görmek ve dl miktarını tutmak için kullanılır(kotalı kullanıyorsan işe epey yarar bir özellik) Zone Alarmda program kontrol bölümünde internete çıkış yapmak isteyen programları block'layabilir yada izin verebilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.