Şimdi Ara

Arduino yardımıyla araba yaptım ama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar arduinoya yeni başladım internetten videolar izleyerek bluetooth kontrollü bir araba yapabildim sonunda.Ama sıkıntım var 10 saniye falan sürebiliyorum aracı sonra duruyor.Pili bitti sanıyorum 2 hafta sonra deniyorum yine 10 saniye sürüyorum duruyor.3 yataklı pil yuvası vardı önce 3 pil takıyordum işte sonra yetmedi gittim 9v duracell pili seri bağladım ama 10 saniyeden fazla süremiyorum.mAh seviyesi yetmiyor anladığım kadarıyla.İnternette lityum pil ve lipo pilleri görüyorum bunlardan hangisini almamı önerisiniz ya da nasıl bir şey?

• ▲     

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayrıldı01 -- 23 Ocak 2022; 15:7:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayrıldı01

▲     
    Merhaba.Öncelikle teşekkür ederim yorumunuz için.
    Kullandığım motor 6V dc motor.Hatta şu sitedekihttps://www.direnc.net/6v-250-rpm-motor-ve-tekerlek-seti?language=tr&h=57863514&gclid=EAIaIQobChMI7ZSEreX76AIVA-N3Ch3tYA5FEAYYAiABEgIy_PD_BwE
    4 motor kullandım.O zaman yaparken arkadaşımın güç kaynağını kullandık motorlarda gayet çalışıyordu hatta kablolu bir şekilde sürebiliyorduk aracı.Ama pilli sisteme dönünce gitmiyor.Biz direkt pile yorduk olayı bilmiyorum normal mi.
    Hocam peki lion pilerden 3.7v 2 tane alsam 3000 mAhlık yeterli olacak mıdır

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.