Şimdi Ara

Arduino Röle tetikledikten sonra Resetleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arduino ile bir devre yaptım. Uygulamada arduino belli bir şart gerçekleştiğinde 5V röleyi tetikliyor. Röle Arduino için yapılmış bir röle kartı. Röle nin Com ucuna 12 V+ değer geliyor. NO ucundan ise kapı otomatiğine gidiyor. Kapı otomatiği bağlı değilken sorun yok röle tetikleniyor ve normal çalışma devam ediyor. Ancak kapı otomatiği bağlı iken röle tetiklenince arduino resetleniyor. Adaptör 12V 5 Amper. Kapı otomatiği 2 Amper max çekiyor olması lazım. Daha öncede bu tarz kapı açan devreler yaptım ancak ilk defa bu devrede arduinom reset yiyor. Ne yapmalıyım sizce?

Aşağıda basit bir çizim var. 12 V besleme regülatör ile 5V seviyesine inip arduino ve diğer komponentleri besliyor. Regülatörün 12 V girişnden paralel olarak Röleye + çıkış verdim. Böylece devreye iki adet ayrı kablo çekmekten kurtuldum.
     Arduino Röle tetikledikten sonra Resetleniyor

• Olmaz tabi. Kartin uzerinden 2A gecirirseniz olacagi budur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kartın üzerinden 2 Amper geçmiyorki. Geçiyorsa röle kartından geçiyordur. 20 Ampere kadar destekliyor gözüküyor röle kartı.
  • Bobine direk 12v verince cekiyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kapı otomatiğini farklı noktadan besleyin. Ayrıca röleyi bir optocoupler üzerinden sürmenizi tavsiye ederim.

Saygılar....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.