Şimdi Ara

Arduino Kullanıcıları Kulübü (+42 sayfa olduk!) (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.016
Cevap
86
Favori
56.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TheMaviEkran

aliexpressten 2.setim yolda gelince incelemesini yaparım

hangi seti aldınız hocam ?
  • İlk linkteki ürün 29.87 dolara gelecek indirimle.Başlangıç için hangisini almalıyım?

AliExpress'te ne buldum, inanamazsın

http://s.aliexpress.com/RbUZJrAZ

AliExpress'te ne buldum, inanamazsın

http://s.aliexpress.com/viIZnEbY

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Komple başlangıç seti olarak önerisi olan yok mu? Paket halinde?

Aliexpress den alınanlarda sıkıntı yaşayan var mı? Driver sorunu falan oluyormuş galiba ama bilgisi olan açıklayabilir mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende bu arduino yu çözmek istiyorum TÜBİTAK için bir robot projesi çıkartmak istiyorum. 3 ay süre çersinde yapabilir miyim sizce?
    Arada yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • Servo motor arıyorum arkadaşlar. 6 tane lazım. Uygun alabileceğim yer var mı? Yoksa aliexpress den beklemeli miyim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar Scratch for Ardunio (S4A) ile Klon Ardunio (Chp340) ile çalıştırabilen varmı?

• Arkadaslar merhabalar,
    Servo motorlari aldim. Calisiyorda su an, Lakin motor cok cabuk isiniyor. Bir de surekli donmek istiyor, titreme yapiyor islem bittikten sonra. bu da motoru isitiyor. Bunun onune nasil gecebilirim?
    Neden isiniyor motorum?

Bu arada dijitalden veriyorum degerleri. Arduino nano uzerinden besliyorum servo motoru. Yardimci olabilir misiniz?
  • Kazuistik kullanıcısına yanıt
    Bu üründen memnun musunuz hocam? Tekerlek mekanizması ve duvar algılayıcı sensör varmi?

• Merhaba beyler beni de ekleyin.

Arkadaşlar merhaba size uzun zamandır aklıma takılan bir şeyi sormak istiyorum.

Herhangi bir grafik işlemci olmadan arduinoya bir akıllı cihazın lcd ekranını baglamak yada herhangi bir renkli ekranı 2.0 inch 3.0 inch gibi bir ekranı çıkışlarını osiloskop yada mulrimetre ile belirleyip buralardan bağlantı vermek ne kadar mümkün? Bu konuda bilgisi olan yada bilgi edinebilecegim herhangi bir yere yonlendireçek biri varsa çok memnun kalırım.

Çünkü 2.4 inç hazır ekran kullaninca pınarın hepsi doluyor 5110 ekranı da bir yere kadar .

Yardimlarinizi bekliyorum.

Birde osiloskop için güzel bir kod lazım.

Haydi aeo beyler 😊

• Arkadaşlar okul bunyesine 11 takım ardinuio set alacağız. ilgili arkadaşlara bir sorum olacak orjinal ile klon arasındaki fark nedir. okul için hangisini anlamalıyız
  • quote:

Orijinalden alıntı: djjay

Arkadaşlar okul bunyesine 11 takım ardinuio set alacağız. ilgili arkadaşlara bir sorum olacak orjinal ile klon arasındaki fark nedir. okul için hangisini anlamalıyız

Okul için klon yeterli bence , çünkü klon 20 lira orijinal 60 lira gibi bir fiyatı var .

Yazılım konusunda fark yok orijinal neyse klonda aynı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İ2c, spi gibi bağlantılarla çalışan ekranlar da var. Onlara bakabilirsin.

• dfk24 kullanıcısına yanıt
    nano al, breadboard ile kullan. sensörleri modül halinde al. dirençle neyim uğraşma. Direnç ayarlayacam derken sapıtıyor sistem. abuk subuk çalışıyor.
  • Merhaba ardu mega ve gshield v5 ile stepp motor sürmek istiyorum ama bir türlü motorları döbdüremedim. Kullanmak isteğim program grbl .

Yardımcı olabilecek var mı?

• Tekerlek mekanizması yok. Sensörü var ama bi çok işime yaramayan parça çıktı içinden pişman oldum set alarak teker teker parça almak daha mantıklı. Ama genel olarak gayet iş görüyor.

• Kazuistik kullanıcısına yanıt
    hocam 90 lira verdim bende 3 gün önce aldım. Umarım memnun olurum. Erken rastlasaydınız keşke
  • Kusura bakma bu aralar nete pek giremiyorum l. Hayırlı olsun memnun kalicaksiniz kesin.

• Arkadaşlar ne zamandır planlar yapıyorum başlamak için aşağıdaki setlerden hangisi daha çok iş görür veya ne üzerine yoğunlaşmışlar?

http://www.dx.com/p/r3-uno-learning-kit-for-arduino-with-stepper-motor-1602lcd-sensors-servo-breadboard-jumper-wire-408749#.WliAuoFRVFs

http://www.dx.com/p/High-Quality-Upgraded-Advanced-Version-Starter-Kit-the-RFID-Learn-Suite-Kit-LCD-1602-Set-for-Arduino-UNO-R3-colorful-916498596#.WliAxYFRVFs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rxen -- 12 Ocak 2018; 12:41:13 >

• arduino uno aldım yeni . almamdaki amaç youtube da izlediğim meraklı maymunun yaptığı hava istasyonunu yapmaktı tüm parçaları yaptım ama kütüphane hata verdi yardımcı olabilecek var mı
    benzer başka bir projede olabilir.
  • Arkadaşlar iş yerinde bir tane tobot kol var. robot kolun içerinde 13 tane kablo gidiyor. 2 kablo güç için geri kalan 11 kablo haberleşme için kolun içerisindeki kablolar 2-3 ayda bir kopuyor bu yüzden bu 11 kabloyu kablosuz yapmak isyorum ve devre küçük olmalı, hangi malzemeleri kullanmalıyım? Buna benzer bir ptoje yapan var mı ?

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.