Şimdi Ara

Arduino ile 900 Derece Dönebile FFB İçeren Direksiyon Seti Yapımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
2
Favori
11.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle merhabalar. Size uzun süredir yapmayı düşündüğüm bir proje ile ilgili soru sormak istiyorum. Hangi foruma yazılır bilemedim. Arduino ile yapacağım için aklıma bu forum geldi.

Yapacağım projede:
    -Vites
    -Debriyajlı gaz-fren pedalları
    -direksiyon

Öncelik ile direksiyondan başlamayı düşünüyorum. Ama Encoder gerekiyor. İnternette bazı videolarda Motorlu Encoder kullanıyorlar ama o modellerden bitmiş. Ben de uyumsuzluk sorunu yaşarım diye dara düştüm. Böyle bir proje yapan veya bu işlerden anlayan biri yardım edebilir mi?

İyi Forumlar.

• Ben çıtayı üst seviyeleri taşımayı düşünüyorum böyle bir sistem yapmayı düşünüyorum.Ama nedense hangi parçaların kullanılması gerektiği hakkında bilgi alabileceğim kişi bulamadım.Genelde servo motor kullanıyorlar bazı kişilerde step motor kullanmış.Bende Nema 34 step motor kullanmayı üşünüyorum bunun gücünü daha iyi hissetmek için ve daha yumuşak dönüşler için kasnak kayış sistemi yapıcam ayrıyetten.Bu videodaki arkadaş kayış sistemi yapmamış.Bu servo motorlar için encoder gerekiyormuş bunlara göre motorlu encoderlere baktım 500 liradan aşagı değil.

Küçük işler için eski yazıcılardan encoder sökülebilir o iş görür sizin projeniz için.

• Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    Ben 75Tl'ye Encoder buldum. Servo Motor'a gerek duymadan istersen detaylı bilgi verebilirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oguzaga_03

Ben 75Tl'ye Encoder buldum. Servo Motor'a gerek duymadan istersen detaylı bilgi verebilirim.
    Tabi bilgi verebilirseniz sevinirim.
    İnternette bir Encoder var. Youtube Türkiye'de bu linkini verdiğim ürün ile kullanılmış bir sistem var. Ama arkadaş maddi sıkıntı çektiği için biraz bekleme kararı almış motor sürücü kartı alacak imiş. O Encoder'i Buractron adlı kanaldaki şekilde bağlar isek çalışacağını düşünüyorum.

Link:https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/yaskawa-seiko-em-84-ugfmed-b9een11-encoderli-motor_pdp_494535820?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=402878555412&utm_term=86192692032&ga_prodid=494535820&ga_merchantid=142146725&sc_gcsp=gg&gclid=CjwKCAjwkPX0BRBKEiwA7THxiNw7uEgS0-vKw6v3RGWGc9kHijMaXDth7G5haw0NeRpU13O68NGy_RoCY_MQAvD_BwE

Eğer ister iseniz kanallardaki videoların linklerini atabilirim.
  • Oguzaga_03 O kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
    Yapar iseniz buraya gelişmelerinizden bahseder misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oguzaga_03

Yapar iseniz buraya gelişmelerinizden bahseder misiniz?
    Evet Youtube kanalımda detaylı bir şekilde videosunu yapıcam çünkü bunu türkiyede yapan yok ilk ben olucam sanırım.Yaptıgımda herkes faydalansın.
    Tamamdır kolay gelsin.

youtube kanalının linkini verir misin? bende aynı şeyi arıyorum. İkinci el 40 liraya yazıcı buldum ama içindeki parça işime yarar mı bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EzioAditore

youtube kanalının linkini verir misin? bende aynı şeyi arıyorum. İkinci el 40 liraya yazıcı buldum ama içindeki parça işime yarar mı bilmiyorum.
    Yazıcının içiden çıkan encoderle direksiyon sistemi yapan vardı videosunu bulunca atayım sana.Ama bu benim sistem için kullanılması gereken encoder "OMRON E6B2CWZ6C" pahalı ama bundan başkası kullanılmıyor böyle işte.Basit işler için yazıcı encoderi kullanılabilir anca.

Şu benim proje için şuan malzemelerin temini için uğraşıyorum şu corona muhabbeti geçmeden zor yapmak açık yer yok çünkü.

Youtube kanalım.https://www.youtube.com/channel/UCTkGe4Llpz-_L5qLSTawhSw?view_as=subscriber

• quote:

Bu adam yazıcı encoderi kullanıyor.
    arama kısmına " printer encoder steering wheel " yazarsan başka örneklerde var.

seninki nasıl bi sistem ki?
  • quote:

seninki nasıl bi sistem ki?
  • EzioAditore kullanıcısına yanıt
    Yazıcıların içindekiler güçsüz oluyor diye biliyorum.

Gittigidiyor'da 2.El YESKAWA Seiko adlı encoder var. Geçen hafta 65 TL idi şimdi 75.

aldın mı onu peki?
    Dayım Antalya'da çalışıyor. Orada sanayide encoder satan bi yer var imiş. Müsait olduğunda gidip soracak o modelden var mı diye.

bende kayseride arıyorum da bi yer bulamadım. Öğrenince fiyatını da yazar mısın
    İnternette 75TL ama 30 adet ellerinde olmasına rağmen 2.el olarak gösteriyor.
    Eğer orada sıfırını ucuza bular ise kargo ile gönderecek.

eğer bulabilirse bulduğu adresi bana da yolla da bende arkadaşıma söyleyecem o gönderir bana
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.