Şimdi Ara

ARDA'NIN MİLLİ TAKIMLA HİÇBİR ŞEY YAPAMAYACAKLARINI ANLAYIP BİLEREK KENDİNİ ATTIRMASI.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konu ile ilgili düşüncem aynen başlıktaki gibidir arkadaşlar bu adam milli takıma gelmemek için yapmıştır.

• Mesela milli takıma gelmezse ne gibi kazancı olacak ? Yoğun maç temposu yok, sürekli oynamıyor aksine oynamaya ihtiyacı var.

Şimdi Arda niye gelmesin ? İlk defa mı başarısız milli takımın içinde yer alıyor ?

Komplo teorisi üretme konusunda üstümüze yok :)
  • Olabilir. Arda'yı çileden çıkaran yazıyı 1 sene evvel yazmış, neden 1 sene beklemiş hesap sormak için ?

Hani uçakta adamı görünce hatırladı desek, gene de üzerine yürüyecek kadar çileden çıkacaksan neden 1 sene suskun kaldın ? Turnuva bitince soluğu yanında alsaydın ya adamın ?

Barca'ya transfer oldu ama yıllardır hayalini kurduğu o mutluluğu yakalayamadı ise Milli Takım çok da umurunda olduğunu düşünmüyorum.

Olmuyor çünkü, en üst seviyeye çıktı ama kendini kabullendiremedi. Bu saatten sonra Milli Takımla Dünya Kupası da kaldırsa bunun değişmeyeceğinin o da farkında.
  • Adam bikti artik daha dogrusu biktirdilar medyadakiler ne oluyorsa arda dedi sunu yapti bu oldu islikladilar birde zaten cok kezde oynadi milli takimda ve bu oyuncu grubuylada pek basari gelmiyecegini biliyordu o yuzden birakti bence.

Tmm gazeteciye saldirdi diyelim, istese milli takimi biraktim demezdi 1 2 mac oynamaz yine alinirdi iyi dusunup vermistir bu karari yani ki bence kuvvetli bir takim oldugunu dusunse dunya kupasina gidince birsey olcani bilse buyuk ihtimal birakmazdi kesin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GЅ

Olabilir. Arda'yı çileden çıkaran yazıyı 1 sene evvel yazmış, neden 1 sene beklemiş hesap sormak için ?

Hani uçakta adamı görünce hatırladı desek, gene de üzerine yürüyecek kadar çileden çıkacaksan neden 1 sene suskun kaldın ? Turnuva bitince soluğu yanında alsaydın ya adamın ?

Barca'ya transfer oldu ama yıllardır hayalini kurduğu o mutluluğu yakalayamadı ise Milli Takım çok da umurunda olduğunu düşünmüyorum.

Olmuyor çünkü, en üst seviyeye çıktı ama kendini kabullendiremedi. Bu saatten sonra Milli Takımla Dünya Kupası da kaldırsa bunun değişmeyeceğinin o da farkında.

Kime kendini kabullendiremedi? Size mi? Adam dünyanin en iyi takiminda, dünyanin en iyi futbolculari ile beraber oynuyor. Kariyer hedefine coktan ulasti haberiniz yok.

Arda cikti anlatti iste daha neyin derdindesiniz? 1 sene önce biraksaydi hakli mi olacakti? Daha kötü elestirecektiniz. Kendinizi kandirmayin.

Adam 1 senede belki birseyler degisir diye sabretmis. 1 senedir degisen bir sey var mi? Yok. 1 senedir "primci futbolcular" muhabetti bitti mi? Yok.

Duygusal adam, linc operasyonuna, baskiya dayanamayip bir hata yapti sonunda. Hatasinin bedelini de milli takimi birakarak kendi ödüyor. Milli takimi, dünya kupasini angarya olarak gören insan zaten futbolcu falan olmaz. Dünya üzerinde bir tane örnek yok. Sacma sapan konusmayin.

Bu sartlar altinda ve bu saatten sonra, Arda'nin milli takimda oynamasi herkese ancak izdirap verecek. Ne biz, ne teknik direktör, ne de Arda rahat edecek. Adamin milli takim motivasyonu tamamen bitmis durumda. Eger derdi oradan alacagi 500bin lira prim olsa, kimseye bulasmaz macina cikar, primini alirdi.

• 650 bin euro alamayacagini anladi o yuzden birakmistir paragoz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @neverlate

Hata yaptı ve özrünü dileyip Milli formayı yeniden giymek varken özür dilemeyip Milli takımı bırakmayı tercih etti.

Ay yıldız aşkı bu kadarmış Arda'nın.
  • quote:

@neverlate

Hata yaptı ve özrünü dileyip Milli formayı yeniden giymek varken özür dilemeyip Milli takımı bırakmayı tercih etti.

Ay yıldız aşkı bu kadarmış Arda'nın.

Gördük iste yeniden giyince olanlari. Sorun cözülmüyor. Özür dilese de cözülmüyor, dilemese de cözülmüyor. Bu saatten sonra forma giyse hem primci, hem dayakci Arda olacak. 3 sene daha futbol degil Arda konusacagiz.

Hayir bir sey mi kazanacak milli takimi birakinca onu anlamiyorum. Ne kari olacak? Bu sartlarda milli takima faydali olamayacagi icin mecburen birakti adam. Sen faydali olacagini mi iddia ediyorsun?

Su ay yildiz aski, vatan sevgisi, kutsal forma vs. muhabettinden de biktim artik. Hicbir sey mantik dahilinde konusulmiyor bu sayede. Madem ay yildiz aski icin oynaniyor bu oyun, prim sistemi neden var? Arda mi getirdi bu sistemi? 30-40 kisi federasyonda bu isten neden ekmek yiyor? Fatih Terim neden dünyanin parasini aliyor?

Ulan bir kere basarisiz olduk, hickimsenin bunu analiz ettigi yok. Gelen gecen Arda'ya vuruyor. Yok eski sevgilisi, yok prim muhabbeti, yok ay yildiz aski, yok whatsapp mesajlari, yok Instagram hesabi... Ben olsam simdiye kadar 100 kez birakirdim. Emekli olana kadar da Türkiye'ye adim atmazdim.

• Arda Turan şu an en iyi Türk oyuncudur. Son maçlarda isteksiz oynamasının sebebi F.T ile yaşanan olaylardır.

AMA bizin ulemaya göre dünya kupasının almamız işten bile degil fakat Arda engelliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamamen kamuoyuna oynuyor. ft'nin açıklamalarından sonra faydam olmayacağını görünce bıraktım, hiç mi saygıyı haketmiyorum falan diye 20 kere zırvaladı aynı şeyi. heyt be adam gibi adam bıraktı gitti denmesini bekliyor arkasından. koşa koşa umreye gitmesi de cabası. ne yapacağını şaşırdı halktan sempati toplamak için.
  • @neverlate

Prim olayının perde arkasını Arda Turan Milli Takım'ı bırakınca dün gece Terim'in ağzından öğrendik. Ondan önce prim muhabbeti sadece iddiadan ibaretti.

Volkan Babacan gibi yapıp, elinde çiçeği ile gidip özür dilse, bu gazeteci olayı da bi şekilde unutulurdu.

Arda bu dünyada en çok değer verdiğim şey olan Milli Takım'dan ayrılıyorum dedi. Ayrılmak zorunda değildi, sırf özür dileyip geri vites yapmamak için ( özür dilemek, hatasını anlamak insanı yücelten bi olgudur )

Arda kendisiyle çelişiyor, yalan haber dediği Bilal Meşe'nin haberi doğru çıktı.

Bi şey iddia etttiğim yok, keşke özrünü dileseydi, kendini sadece futbola verseydi. Dünya Kupası için çok önemli bi isimdi, hem kendi kariyeri için hem de Milli Takım için.
  • quote:

@neverlate

Prim olayının perde arkasını Arda Turan Milli Takım'ı bırakınca dün gece Terim'in ağzından öğrendik. Ondan önce prim muhabbeti sadece iddiadan ibaretti.

Volkan Babacan gibi yapıp, elinde çiçeği ile gidip özür dilse, bu gazeteci olayı da bi şekilde unutulurdu.

Arda bu dünyada en çok değer verdiğim şey olan Milli Takım'dan ayrılıyorum dedi. Ayrılmak zorunda değildi, sırf özür dileyip geri vites yapmamak için ( özür dilemek, hatasını anlamak insanı yücelten bi olgudur )

Arda kendisiyle çelişiyor, yalan haber dediği Bilal Meşe'nin haberi doğru çıktı.

Bi şey iddia etttiğim yok, keşke özrünü dileseydi, kendini sadece futbola verseydi. Dünya Kupası için çok önemli bi isimdi, hem kendi kariyeri için hem de Milli Takım için.

Prim meselesi nedir arkadas? Adam takim kaptani olarak prim yatmayan arkadaslarini ve malzemecileri sormus. Bundan daha dogal bir sey zok. Fatih Terim de zaten dün cikti olay prim degil dedi. EEeeee? 1 yildir nerdeydi Fatih Terim? Medyaya TFF icinden biri primci Arda haberleri sizdiriyor. Fatih Terim de israrla aylar boyunca isin aslini aciklamiyor. Arda bildigin magdur durumda. Elinizi vicdaniniza koyun.

Volkan Babacan gibi göstermelik bir özür dileyip, sonra da ayni gazetecilere "büyüklük yaptik, bizden baskasi özür dilemezdi" gibi küstahca bir aciklama mi yapsaydi? Gecin arkadasim bunlari. Özür dilemis veya dilememis o Arda ve gazeteci arasinda. Ister diler ister dilemez. Milli takimi birakmasi ile bu konunun bir alakasi yok.

TFF, Fatih Terim, neredeyse bütün spor medyasi adamla sorunlu. Ve bu sorun cözülmüyor. 1000 kisinin karsisinda 1 kisi. Artik zorlamasinin bir anlami yok. Su sartlarda Arda'nin varligi takima zarar veriyor. Ciddi ciddi Arda'nin faydali olacagini mi düsünüyorsun?

Bence Birakarak gayet iyi yapti. Artik her mactan sonra Arda asagi Arda yukari muhabbeti olmayacak. DEdigim gibi Arda yerinde olsam 100 kere birakirdim. Bu ülkeye ayagimi atmazdim. Bir tane TV kanalina cikmazdim. Hatta Türk vatandasi olan kimseyle de konusmazdim. Ispanya'da hayatimi yasardim. Cekilecek dert degil valla.

• @neverlate

Federasyonun bi başkanı var, bu başkana bağlı yöneticler var, bu yöneticilere bağlı sekreterler var... Arda kim ki malzemecinin primini sorgluyor ?

Fransa'da Hırvatistan ve İspanya aynı gruba düşmüşüz, Terim'in uğraştığı konulara bak.
  • quote:

@neverlate

Federasyonun bi başkanı var, bu başkana bağlı yöneticler var, bu yöneticilere bağlı sekreterler var... Arda kim ki malzemecinin primini sorgluyor ?

Fransa'da Hırvatistan ve İspanya aynı gruba düşmüşüz, Terim'in uğraştığı konulara bak.

Ne var soruyorsa arkadas? Oradaki bir emekci de hakkini alsin diye bir görüsme yapiyor. Ayip bir sey mi? Kaldi ki olay Avrupa sampiyonasinda da olmuyor. Sadece medyaya bu sirada servis ediliyor.

20'si futbolcu en az 50 kisiden bahsediyoruz. Malzemeciyi de konusurlar, aksam cikacak yemegi de konusurlar, dedikodu da yaparlar. Insan bunlar sonucta. Herhangi bir kulübün kampinda kim bilir neler konusuluyor.

Sorunu hala göremiyorsunuz. Sorun bu mahrem kalmasi gereken diyaloglarin, kasitli sekilde, en kritik dönemde, üstelik yalan bilgilerle basina servis edilmesi. Bunu yapan da hala TFF'nin icinde. Bunu kullanan ve oyunculara hakaret eden köse yazarlari da hala görevlerinde.

Olayin kahramanlari is basinda. Olayin magduru sonunda milli takimi birakti. Mission completed.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.