Şimdi Ara

arçelik midi fırın mf 44 eı 215 tl-mf 35 b 149 tl (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
22.076
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Reobig

Arkadaşlar peşin fiyatına taksit yapıyor mu arçelik ? Göremedim de sitesinde

Edit : 3 Taksit yapıyormuş şimdi gördüm, maxi fırına gerek yoktur heralde hanıma bunu alsam yeter

Bence maxi boyunu al. Ötekisi tek tepsi kapasiteli. Büyük modelinin hem dikdörtgen hem de yuvarlak tepsisi var. Hanımlar yuvarlak tepsi diyor başka bir şey demiyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: Arama_Botu

Öneriniz için çok teşekkür ederim hocam, tecrübenize dayanarak hangi modeli düşünmeliyim sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reobig -- 9 Mayıs 2012; 19:16:08 >
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar peşin fiyatına taksit yapıyor mu arçelik ? Göremedim de sitesinde

Edit : 3 Taksit yapıyormuş şimdi gördüm, maxi fırına gerek yoktur heralde hanıma bunu alsam yeter

Bence maxi boyunu al. Ötekisi tek tepsi kapasiteli. Büyük modelinin hem dikdörtgen hem de yuvarlak tepsisi var. Hanımlar yuvarlak tepsi diyor başka bir şey demiyor..

Öneriniz için çok teşekkür ederim hocam, tecrübenize dayanarak hangi modeli düşünmeliyim sizce ?

Ben Börekçi faciasından sonra çok araştırdım. Linkini verdiğim şu fırını aldım ve kesinlikle çok memnunuz. DOğal olarak da bunu tavsiye ederim. :) Ben 7-8 ay önce 258 Tl ye almıştım. Şimdi 215'e düşmüş...

http://www.arcelik.com.tr/urun_detay.aspx?kat=850&urn=2384&lang=tr-TR

• quote:

Ben Börekçi faciasından sonra çok araştırdım. Linkini verdiğim şu fırını aldım ve kesinlikle çok memnunuz. DOğal olarak da bunu tavsiye ederim. :) Ben 7-8 ay önce 258 Tl ye almıştım. Şimdi 215'e düşmüş...

O zaman hayırlı olsun diyelim hocam, biraz önce gittim peşin aldım taksite gerek yok

Tavsiyeniz için tekrar teşekkürler, şimdi sıra güzel güzel kek - börek pişirmekte

arçelik midi fırın mf 44 eı 215 tl-mf 35 b 149 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reobig -- 9 Mayıs 2012; 19:16:43 >

• quote:

quote:

O zaman hayırlı olsun diyelim hocam, biraz önce gittim peşin aldım taksite gerek yok

Tavsiyeniz için tekrar teşekkürler, şimdi sıra güzel güzel kek - börek pişirmekte

Hayırlı olsun, güle güle kullanın...

• bugün arçelik bayisinden mf 44 modelini aldım. kutudan çıkardım, malzeme kalitesi ve görüntüsünü çok beğendim.içinde bir adet ızgara teli,yuvarlak ve dikdörtgen iki adet tepsi bulunmakta tepsiler bayağı kaliteli. aleti deneme fırsatım olmadı.daha önce luxell,kumtel markaları inceledim bu fırının yanında onlar teneke gibi duruyor malesef.bu arada arçelik markasını uçuk fiyatlarından dolayı hiç sevmem.
    evimde başka arçelik marka alet yoktur.bilginize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecegelen06 -- 9 Mayıs 2012; 21:21:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: levent06y

bugün arçelik bayisinden mf 44 modelini aldım. kutudan çıkardım, malzeme kalitesi ve görüntüsünü çok beğendim.içinde bir adet ızgara teli,yuvarlak ve dikdörtgen iki adet tepsi bulunmakta tepsiler bayağı kaliteli. aleti deneme fırsatım olmadı.daha önce luxell,kumtel markaları inceledim bu fırının yanında onlar teneke gibi duruyor malesef.bu arada arçelik markasını uçuk fiyatlarından dolayı hiç sevmem.

mf6'yı hiç arızasız tam 10 sene kullandık geçen ay bozulunca tamir parası vereceğime bir arçelik bayine gittim 2 adet midi fırında kararsız kaldım biri mf44 diğeri mf48, hanımı telden aradım bana tek söylediği rengi beyaz olsun deyince bende iç hacmi en büyük mf48 aldım bir gün sonra arçelik mf48 eve getirdi kutudan açtım bir kaç börek ve yemek denedim, hanımla ben çok şaşırdık en zor pişen yemekler 30 dakika da pişiyor, diğer fırında ayarını en sona getiriyordum saatlerce yemeğin pişmesini bekliyorduk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 10 Mayıs 2012; 0:53:02 >

• arçelik kesinlikle kalite luxell, simfere göre.
  • luxell fırın annemlerde var 3 yıllık. boyalarda dökülme, çatlama var, sanki eskiciden alınmış gibi.
  • ben de mf44 modelini anneler günü hediyesi olarak spariş verdim dün, bugün kargoya verilmiş yarın gider herhalde... bende lüxell'in eski bi modeli var, annemin hoşuna gidiyodu pratik diye. Kendisinde normal ocaklı fırın var ama çok kullanışlı olmuyo, bi tepsi için çalıştırmak istemiyorum, vakit alıyo ısınması, altı pişiyo üstü pişmiyo vs. şikayetleri vardı...artık olmaz herhalde :)
  • ayrıca luxell fırın için şunu diyeblirim..4-5 senedir yemekleri pişiriyo eyvallah :) ama ben bekar yaşadıgım içn çok nadir kullanıyorum bazen 5-6 ay hiç kullanmadıgım bile oluyo ama ona rağmen kapak ağzındaki lastikleri aşagıya dogru sarkıyo, kapaktan duman buhar sızıyo, malzeme gerçekten kalitesiz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

quote:

bugün arçelik bayisinden mf 44 modelini aldım. kutudan çıkardım, malzeme kalitesi ve görüntüsünü çok beğendim.içinde bir adet ızgara teli,yuvarlak ve dikdörtgen iki adet tepsi bulunmakta tepsiler bayağı kaliteli. aleti deneme fırsatım olmadı.daha önce luxell,kumtel markaları inceledim bu fırının yanında onlar teneke gibi duruyor malesef.bu arada arçelik markasını uçuk fiyatlarından dolayı hiç sevmem.

mf6'yı hiç arızasız tam 10 sene kullandık geçen ay bozulunca tamir parası vereceğime bir arçelik bayine gittim 2 adet midi fırında kararsız kaldım biri mf44 diğeri mf48, hanımı telden aradım bana tek söylediği rengi beyaz olsun deyince bende iç hacmi en büyük mf48 aldım bir gün sonra arçelik mf48 eve getirdi kutudan açtım bir kaç börek ve yemek denedim, hanımla ben çok şaşırdık en zor pişen yemekler 30 dakika da pişiyor, diğer fırında ayarını en sona getiriyordum saatlerce yemeğin pişmesini bekliyorduk

aslı astarı nedir merak ediyorum

ben de 8 aydır kullandığım Arçelik MF 35 B midi fırın modeli mevcut.
    acaba mf 44 den farkı nedir merak ediyorum
    nasıl bir teknoloji farkı acaba?

Çünkü
    tavuğu 2saat 15 dakikada (135 dakika evet)
    süperfresh börek 2,5 saat
    fırında sebze 1 saat 40 dakika
    süperfresh hazır pizza 35 dakika da
    pişiriyor.

haftada 2 kez kullandığımda elektrik faturası 78 lira iken 144 lira geldi.
    her bir yemek ortalama 8,5 liraya fırında pişiyor.
    kontrol ettim tabandan ve çevresinden ısı kaçırdığı belli ki mutfak mermerine zarar vermiş.

kesinlikle Arçelik MF 35 B midi fırın ı tavsiye etmiyorum.
    daha önce ocak ile set kullanıyordum bu sürelerin yarısında pişiyordu.
    yukarıda belirtildiği gibi diğer markaların bir çoğu da teneke kalınlığında.
    hatırladığım kadarı ile sadece siemens avrupa (yunanistan) da üretilmiş.
    lg nin üst seviye de ürünleri olduğunu biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: fenercan

ben de mf44 modelini anneler günü hediyesi olarak spariş verdim dün, bugün kargoya verilmiş yarın gider herhalde... bende lüxell'in eski bi modeli var, annemin hoşuna gidiyodu pratik diye. Kendisinde normal ocaklı fırın var ama çok kullanışlı olmuyo, bi tepsi için çalıştırmak istemiyorum, vakit alıyo ısınması, altı pişiyo üstü pişmiyo vs. şikayetleri vardı...artık olmaz herhalde :)

Arçelik MF 35 B midi fırınında alt ve üst ısıtıcıları dengesiz,
    altı pişirmek için anahtardan sadece alt ısıtıcıyı ayarlayarak fazladan 30 dakika daha pişiriyorsunuz.
    Contaları 8 ayda gevşemiş durumda,
    Tepsisi yuvarlak ve bence gayet iyi.
    Ancak tek tepsi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuduk

quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

quote:

Çünkü
    pişiriyor.

kontrol ettim tabandan ve çevresinden ısı kaçırdığı belli ki mutfak mermerine zarar vermiş.

mf6'da yemek pişerken fırının altı çok ısınıyordu zemin çok sıcak oluyordu fakat mf48'de zemin soğuk

• quote:

Orijinalden alıntı: kuduk

quote:

Orijinalden alıntı: fenercan

ben de mf44 modelini anneler günü hediyesi olarak spariş verdim dün, bugün kargoya verilmiş yarın gider herhalde... bende lüxell'in eski bi modeli var, annemin hoşuna gidiyodu pratik diye. Kendisinde normal ocaklı fırın var ama çok kullanışlı olmuyo, bi tepsi için çalıştırmak istemiyorum, vakit alıyo ısınması, altı pişiyo üstü pişmiyo vs. şikayetleri vardı...artık olmaz herhalde :)

Arçelik MF 35 B midi fırınında alt ve üst ısıtıcıları dengesiz,
    altı pişirmek için anahtardan sadece alt ısıtıcıyı ayarlayarak fazladan 30 dakika daha pişiriyorsunuz.
    Contaları 8 ayda gevşemiş durumda,
    Tepsisi yuvarlak ve bence gayet iyi.
    Ancak tek tepsi.

Alıntıları Göster

Çünkü
    pişiriyor.

senin yazdığın pişme sürelerine göre,@kuduk arkadaş biraz sallamış 30 dakikada pişiriyor diye,çünkü; MF 35 ve MF 48 arasında hiçbir fark yok. iki fırınında toplam elektirik tüketimi 2.3 KW,ızgara elektirik tüketimi 1.1 KW,alt üst ısıtıcıların watt'larıda aynı.yani dış boyut haricinde bütün özellikleri aynı.MF 35 in 1.30 dakikada pişirdiği yemeği MF 48, 30 dakikada pişiremez
    sitesinden ürünlerin kullanma klavuzlarında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abyss_ati -- 14 Ağustos 2012; 18:36:24 >

• Tesekkur ederim gosterdiginiz kaynak icin, bence de 30 dk da yemegin pistigine inanmak zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abyss_ati

Çünkü
    pişiriyor.

senin yazdığın pişme sürelerine göre,@kuduk arkadaş biraz sallamış 30 dakikada pişiriyor diye,çünkü; MF 35 ve MF 48 arasında hiçbir fark yok. iki fırınında toplam elektirik tüketimi 2.3 KW,ızgara elektirik tüketimi 1.1 KW,alt üst ısıtıcıların watt'larıda aynı.yani dış boyut haricinde bütün özellikleri aynı.MF 35 in 1.30 dakikada pişirdiği yemeği MF 48, 30 dakikada pişiremez
    sitesinden ürünlerin kullanma klavuzlarında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

ister inanın ister inanmayın arçelik mf48 den çok memnunuz bırak yemek yapmayı artık karışık kızartmayı bile 45 dakikada yapıyoruz hanım tepsinin içine patates kabak patlıcanları doğranmış olarak koyuyor ayrıca biberde koyarak ve az yağla 45 dakika mf48 de kızartma olarak olarak yiyoruz daha önce saatlerce ocakta kızartıyordu ve dünyanın yağı gidiyordu şimdi fırında hemde sağlıklı kızartma yiyoruz biraz tavadaki tadı vermiyor ama sağlıklı yemek yiyoruz fırında çok acelem olursa ızgara bölmüne getiriyorum daha da çabuk yapıyor
    mf48 30 veya 40 dakika tavukları çok güzel pişiriyor ister inanın ister inanmayın ayar olara max getiriyorum biz fırından çok memnunuz tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 15 Ağustos 2012; 1:39:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

samsung'un trde yok zannedersem,ama arçelik alacağıma şunlardan alırım 3te 1i fiyatına,

http://www.deveyuku.com/luxell-lx-3573-usta-borekci-beyaz-mini-firin-hizli-gonderi.html?ref=akakce&v=0.98.6

Önerdiğin bu börekçiye 10 lira versem verdiğim paraya acırım!!!
    Kurumuş kek, altı yanmış üstü pişmemiş börek yiyip üzerine de 78 Tl vereceksen hiç durma börekçiyi al.

Bu Börekciden fiyatına kanıp alma gafletinde bulundum. Almaz olaydım.
    Börekçi fırından çıkan kurumuş kek, altı yanmış pohaça, üstü pişmemiş börek yiye yiye bir hal oldum (Hanım değişik ısılarda defalarca deneme yaptı ama nafile) Hamur işleri test kobayı olarak ancak 1 hafta dayanabildim o eziyete ve 1 haftalık Börekçi fırını verdim birine!!! Yoksa ya hanımı ya fırını pencereden aşağı atacaktım.

Allahtan hanımı atmamışım pencereden aşağı.

Sonra gittim bu Arçeliği aldım ve oh be dünya varmış dedim, şimdi (gelsin pastalar, gitsin börekler) 3 kilo daha ağırım.

arçelik midi fırın mf 44 eı 215 tl-mf 35 b 149 tl

Merhabalar, konuyu hortlatacağım ama fırın hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum. Bu 2 yıl sürecini değerlendirirseniz pişirmesi nasıl memnun musunuz? Biz de Beko'nun beyaz renkli yeni çıkan turbo midi fırınını almayı düşünüyoruz.

• Fırın hala taş gibi. Pişirmesinde kullanımında sorun yok. Kesinlikle tavsiye ederim.
  • quote:

Fırın hala taş gibi. Pişirmesinde kullanımında sorun yok. Kesinlikle tavsiye ederim.

Yanıt için teşekkürler. Bu fırının aynı özellikte olup beyaz renkli olanını aldık (MF 44 KEB). Pişirmesi çok iyi eski fırınımız da Arçelik'ti memnunduk.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.