Şimdi Ara

Arçelik Imperium 9 A55 C 985 B Kullananlar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
246
Cevap
10
Favori
21.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arçelik değil de, Grundig daha cazip. Arçelik'in 9 serisine karşılık Grundig'te muadili nedir.

Neden Grundig tercihim. Adem Helvacı'nın bir videosu var. Grundig Arçelik fabrikalarında yapılıyor ama Grundig firmasının bazı şartları dahilinde yapılıyor. diyor. Kalite olarak Arçelik'ten bir gömlek üstün diyor.

Kendisi bu konularda duayendir. Ayrıca Tüketici hakem heyetinde üyedir.

Bu da videosu:

Adem Helvacıyoutube
    Markalar Serisi Bölüm 16 - GRUNDİG Televizyon Tavsiye söz konusu olduğunda işin içine uzmanlık, tecrübe ve en önemlisi OBJEKTİF bakabilme yeteneği girer. Tarafsız, satış ve komisyon kaygısı olmadan KİŞİYE ÖZEL marka tavsiye edebilmek için hem bu sektörün içerisinde olmak, hem ürünleri çok yakından tanımak, hem de mutlaka tarafsız olmak gerekir. Kişiye özel panel tipi, kişiye özel mühendislik, kişiye özel donanım bu işte en önemli unsurların başında gelir. ''hangi televizyonu almalıyım?'' sorusuna eğer klişe, ezberlenmiş, tekdüze cevaplar veriliyorsa bilin ki bu cevapları veren kişiler in asıl amacı ürün pazarlamaktır. Sizi tanımadan, izleme alışkanlıklarınızı ve izleme açınızı, bütçenizi, kişisel profilinizi bilmeden verilen tavsiyeleri lütfen dikkate almayınız. Grundig gurundig gurundik grundik
    https://www.youtube.com/watch?v=v6q_w9rEh40
  • topaz42 kullanıcısına yanıt

Arçelik değil de, Grundig daha cazip. Arçelik'in 9 serisine karşılık Grundig'te muadili nedir.

GRUNDİG GGU 9760 Arçelik Imperium 9 A55 C 985 B Kullananlar 

• Arçelik Imperium 9 A55 C 985 B

TCL P735

Arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz.

Ayrıca TCL C735 ve P735 serileri arasında normal kullanımda çok fark var mıdır ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lanz Bulldog

Arçelik Imperium 9 A55 C 985 B

TCL P735

Arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz.

Ayrıca TCL C735 ve P735 serileri arasında normal kullanımda çok fark var mıdır ?

Hocam öncelikle size şunu soylim TCL p serisi parlaklığı aşırı düşük seni tatmin etmez o bütçe ona hiç verilmez bana göre çöp televizyon,TCL C serisi ise Qled arada çok fark var, ha şunu soylim her TV yi test etmiş biri olarak c serisi alınacaksa tek seri bana göre TCL C728 oda o parayı hak etmez, kaldiki Arçelik C895 B parlaklığı bu TV lerden yüksek, renk gami gerçekten baya baya iyi, siz Arçelik mağazasına gidin ordan görevliye YouTube testi yapmak istiyorum deyin YouTube dan HDR 10 videoları test edin özelikle Avatarin son filminin HDR10 fragmanı izleyin çok tatmin olursun ,Arçelik bu 9 serisinde çok güzel panel kullanmış yanına da 1600 TL değerindede hediye veriyor bilesiniz

• MERNEPTAH kullanıcısına yanıt

Cevabınız için teşekkür ederim,

TCL tvlerin panel üretici bilgileri mevcut ama Arçelik'de bulamadım, o biraz korkuttu beni. Dediğiniz gibi görsel olarak Arçelik benimde hoşuma gitti fakat yazılım desteği konusunda biraz korkutuyor.

Sizce ram işlemci vs yeterli midir bu 985 için uzun vadede ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lanz Bulldog

Cevabınız için teşekkür ederim,

TCL tvlerin panel üretici bilgileri mevcut ama Arçelik'de bulamadım, o biraz korkuttu beni. Dediğiniz gibi görsel olarak Arçelik benimde hoşuma gitti fakat yazılım desteği konusunda biraz korkutuyor.

Sizce ram işlemci vs yeterli midir bu 985 için uzun vadede ?

Ben işin Android kısmına hic bakmıyorum çünkü benim o tarafta hiç işim yok, lakin işlemcisi xiominin bir box i kullanıyordu aklıma gelmedi ,paneli ise LG nano 916 eşi

Dün Vatan Bilgisayar mağazasında TCL 55P735 TV'yi çalışırken gözlemledim. Hemen yanında QLED panelli başka bir TV vardı. İkisinin arasında aman aman bir fark göremedim. Sadece sadece renkler QLED panele göre bir gram daha cansız. Ama başka TV'ler arasında gözlem yapılınca böyle. Alıp evinize götürün. Evinizde seyredin. Hiç bir şikayetiniz olmaz.

TCL 55P735'in diğerlerine göre bir kaç üstünlüğü.

HDMI 3 tane ve hepsi 2.1

Dolby Vision ve Dolby Atmos var.

Panel gerçek anlamda 60 Hz. imiş. Eğer TV yayını veya DVD veya Blu-ray veya Netflix gibi uygulamaları seyredecekseniz 50 Hz. bile fazlasıyla yetiyor.

USB 3.0

İşletim sistemi olarak Google Play TV var.

Güncel fiyat 15.299 TL

Vatan bilgisayarda bir arkadaşımız çalışıyor. Kişisel indirip yetkisi olup olmadığını bugün öğreneceğiz. Heralde bu TV'yi alacağız. Çerçevesi 10 numara.

Vestel 55 Q9900 var.

Bunda da yok yok. Bir defa panel QLED. P735'e göre 1-0 inde başlıyor. TV'de yok yok. Dolby Vision, Dolby Atmos. Ses sistemi JBL. Fakat gel gelelim Android yok. Smart TV var. 3-4 sene sonra kullanamama tehlikesi mevcut.

Sırf Android yok diye kaçtım bu TV'den. Yoksa fiyatı da gayet iyiydi.

Vestel Mağazalarında 14.499 TL. Ödeme yapacağınız zaman size %10 Ozi indirimi yapıyorlar. (Ozi ne demekse)

14.499,00-1449,90=13.049,10 TL'ye geliyor ve kredi kartına peşin fiyatına 9 taksit yapıyorlar.

• Informed I kullanıcısına yanıt
    müşteri hizmetlerine sordum. grundig 8960 ve 9760 arasındaki farkın 8960'ın daha yeni ve farklı bir panele sahip olduğu söylendi. panel bilgisi vermedi. diğer tüm özellikler ise aynı olduğu iletildi. sanırım renkleri farklı bir de. ben iki model arasında kalmıştım ve 1600tl fark vardı. 8960 tercih ettim bu sebeple. 9760 daha pahalıydı. resmi site karşılaştırmasında aralarında kasa boyutu dışında fark gözükmüyor. her ikisininde de oyun konsolu için önemli olan hdmi 2.1 olduğu söylendi. açıkçası aldığım bilgiler içime çok sinmedi. resmi sitede aralarında 800tl var. 9760 daha pahalı ilginç. bilgisi olan arkadaşlar da yazarsa iyi olur.
  • ebedidevlet kullanıcısına yanıt

HDMI 2.1 desteğine kanmamak lazım. Orada USB 3.0 dan 3.1/3.2 ye geçiş gibi bir oyun yapıldı. Eskinin HDMI 2.0 portları yazılımsal güncellemelerle 2.1 denebiliyor. eARC ekleniyor genelde. Ancak önemli olan 120hz falan yok tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ebedidevlet

müşteri hizmetlerine sordum. grundig 8960 ve 9760 arasındaki farkın 8960'ın daha yeni ve farklı bir panele sahip olduğu söylendi. panel bilgisi vermedi. diğer tüm özellikler ise aynı olduğu iletildi. sanırım renkleri farklı bir de. ben iki model arasında kalmıştım ve 1600tl fark vardı. 8960 tercih ettim bu sebeple. 9760 daha pahalıydı. resmi site karşılaştırmasında aralarında kasa boyutu dışında fark gözükmüyor. her ikisininde de oyun konsolu için önemli olan hdmi 2.1 olduğu söylendi. açıkçası aldığım bilgiler içime çok sinmedi. resmi sitede aralarında 800tl var. 9760 daha pahalı ilginç. bilgisi olan arkadaşlar da yazarsa iyi olur.
    Arçelik Imperium 9 A55 C 985 B Kullananlar

Bugün Teknosa da markaja aldım baya hdr içerikler actim 8960 tamamen 9760 ne varsa var kasası daha güzel renk slakasi daha geniş

• Arçelik Imperium 9 A55 C 985 B Kullananlar Arçelik Imperium 9 A55 C 985 B Kullananlar

• Bir aydır 55 inc TV'leri araştırıyorum. İçine girdikçe insanın kafası daha çok karışıyor. Onun kılı, bunun tüyü deniyor. Alınamıyor. Mesela:

Vestelde 2 model var. Bir tanesi 55QA9700 Diğeri de 55U9700.

İki TV'de hemen hemen aynı. İki TV'de de Dolby Vision ve Dolby Atmos var. Fakat ilk yazdığım QLED ve Android. İkincisi normal LED ve Android yok. İlkinde sıradan ses sistemi var. İkincisinde JBL ses sistemi kullanılmış. Sanal şekilde 5.1 hissi veriyor.

Hiç bir TV'yi dört dörtlük yapmıyor. Mutlaka bir şeylerden kısıyorlar. Tüketicinin de kafası karışıyor. Fakat ikisinin ortak yönü şu: Kozmetik olarak aynı kasa görüntüsüne sahipler ve bana göre o kadar da albenisi yok.

Tekrar Arçelik ve Grundig'e dönüş yaptım.

Arçelik İmperium A55 C985

Grundig 55 GGU 9760A

Çok uzadı bu iş. Bunlardan birini alacağım artık. Satın alma şartları da etkili.

Vestel mağazası 15.299 TL'lik TV'yi 800 TL indirip 14.500 yapıyor ve peşin fiyatına 9 taksit yapıyor.

Arçelik mağazası 14.600 TL veriyor. Peşin fiyatına 7 taksit yapıyor ve yanında da istediğim bir ürünü hediye veriyor. İndirim yapmıyor. Hediye Arçelik çaycı veya kahve makinesi veriyor.

Aynı TV BEKO mağazasında var. Orada da 14.600 TL ama görevli yanında verilen hediyeyi fiyattan düşüyor. 13.600 TL yapıyor. O da peşin fiyatına 7 taksit yapıyor.

Siz olsanız ne yapardınız?

• Arçelik A55 C985 alırım zaten 1600 TL değerinde hediyeden veriyor açıkçası benim zevkim gri renk TV renk tvleri oldum olası sevmedim beyaz gri vs vs, siyah candır ,siz Arçelik alın işin garibi dün TCL C735 denedim
    Baya 20 bin TL üstü TV tam bir enkaz ne parlaklık var nede renk gami dcp % renk hacmi çok zayıftı ben artık TV işinden renk slakasina.onem veriyorum ben bugün 8960 i alacağım gibi yeter dahası lüzum yok sonuçta gözümüz ile bir ışığa bakıyoruz ne olacak birde çok güzel renk slakasi koymuş panele bu sene Grundig Arçelik 9 veya 8 serileri..

Ben Vestel almam şahsım ve panellerini sevemiyorum genelde mat oluyor lar benim icin panel parlak olacaktır cam gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 18 Şubat 2023; 12:39:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

Arçelik A55 C985 alırım zaten 1600 TL değerinde hediyeden veriyor açıkçası benim zevkim gri renk TV renk tvleri oldum olası sevmedim beyaz gri vs vs, siyah candır ,siz Arçelik alın işin garibi dün TCL C735 denedim
    Baya 20 bin TL üstü TV tam bir enkaz ne parlaklık var nede renk gami dcp % renk hacmi çok zayıftı ben artık TV işinden renk slakasina.onem veriyorum ben bugün 8960 i alacağım gibi yeter dahası lüzum yok sonuçta gözümüz ile bir ışığa bakıyoruz ne olacak birde çok güzel renk slakasi koymuş panele bu sene Grundig Arçelik 9 veya 8 serileri..

Ben Vestel almam şahsım ve panellerini sevemiyorum genelde mat oluyor lar benim icin panel parlak olacaktır cam gibi

Mat paneller aslında daha iyi değil mi? Arkanda pencere olsa bile yansıtma yapmıyor. Görüntü tam görünüyor.

Bu arada mesajından etkilenerek Arçelik-Grundig-Beko üçgenine dönüş yapacağım sanırım.

Kolay etkilenen bir yapıya sahibim. 

• quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Mat paneller aslında daha iyi değil mi? Arkanda pencere olsa bile yansıtma yapmıyor. Görüntü tam görünüyor.

Bu arada mesajından etkilenerek Arçelik-Grundig-Beko üçgenine dönüş yapacağım sanırım.

Kolay etkilenen bir yapıya sahibim. 

Alıntıları Göster
    Hocam Mat panel diyosunya o mat panelleri ben test ediyorum ahan Samsung Q70b yi zidoo 4K Media player ile 4k Blu-ray filmler denedim tam bir enkaz renkler soluk hdr de beğenmedim hiç sonra Grundig 8960 a taktım televizyon coştu pas parlak benim belkide almayacağım tek panel mat nefret ediyorum, yok güneş yansiyacak yok ışık vuracak

Birde önemli olan neyi alacağın değil zevk almak sen şimdi bugün örnek veriyorum Qn95B yada LG G2 OLED de alabilirsin ama yapacağın şeyler belli mesela beni android kısmı hiç ilgilendirmiyor sıfır ben açarım filmi izlerm takarım xsx konsolu oynarım birde zaten ekonomi koşullar yüzünden TV ler aldı başını gitti gerek yok bence dünya para vermeye sonuçta hepsi birbirinin kopyası siyahlar konusunda bir d 5050 rgbw 3 cipli 300 lümen şerit alırsın ben gibi TV arkasına bir monte eder ambilight ışık görselliği olur mis

• Informed I kullanıcısına yanıt

evet 120hz özelliği eklendiği an fiyat min 2 katına çıkıyor malesef. hdmi 2.1 konusunda ben de emin olamadım. ben 65" aldım ve şuan kargoda bakalım ne ile karşılaşacağım.

teknik m.hizmetleri de 8960'ın daha yeni daha tercih edilebilir olduğunu anlatmaya çalıştı. tamamen aynı özelliklerin olduğu ancak 8960'ta kullanılan panelin daha yeni olduğunu söyledi. bu sebeple daha pahalı olan 9760'ı almayı düşünürken 8960'ta karar kıldım. siyah renk kasaya sahip, android 11 ve lisanslı. onvo 65500 webos tercih etmeyi düşünürken kampanyaya denk gelince kaçırmak istemedim. umarım ben de sizin gibi memnun kalırım internette hiç bir bilgi bulamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ebedidevlet

teknik m.hizmetleri de 8960'ın daha yeni daha tercih edilebilir olduğunu anlatmaya çalıştı. tamamen aynı özelliklerin olduğu ancak 8960'ta kullanılan panelin daha yeni olduğunu söyledi. bu sebeple daha pahalı olan 9760'ı almayı düşünürken 8960'ta karar kıldım. siyah renk kasaya sahip, android 11 ve lisanslı. onvo 65500 webos tercih etmeyi düşünürken kampanyaya denk gelince kaçırmak istemedim. umarım ben de sizin gibi memnun kalırım internette hiç bir bilgi bulamadım.

Şimdi ben aldım 12 bin TL Teknosa indirim yaptı bana eş dost hep benim orda TV bolumunde kaçırma derim zidoo Media player ile film.deniyorum hdr de çok guzel

Arçelik Imperium 9 A55 C 985 B Kullananlar Arçelik Imperium 9 A55 C 985 B Kullananlar Arçelik Imperium 9 A55 C 985 B Kullananlar

• topaz42 kullanıcısına yanıt

Vatan gece indirimlerini kovalayın hocam Grundiglerde %25 indirim yaptılar birkaç gün önce.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.