Şimdi Ara

Arçelik Fırın Camı C4 gibi patladı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
2.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benzer konu arattım. Bulamayınca başlık açtım. Az önce 12.04.2021 saat 10:03 Arçelik fırın çalışmazken, soğukken, kapağını açmak istediğimizde dış cam (iki katman camı var) yüzümüze doğru bomba gibi patladı, camı açmak istediğimizde. Allahtan refleks olarak gözler kapalıydı sadece yüzümüze geldi. Ama büyük korku ve panik yaşattı.

Benzer durum yaşayan var mı ne önerirsiniz?

Durumu Arçelik'e bildirdim. Servis gelip bakacak, sorun sizden kaynaklıysa servis ücreti isteriz dediler. Nette baktığımda Arçelik'in ya ilgilenmediğini, ya da servis ücreti ve parça ücretiyle sadece kapağı değiştirdiğini gördüm.

Servisin, Arçeliğin olası tutumları nedir ve hangi durumda ne yapmalıyım?

Yasal bir hakkımız var mı (malum Türkiye'de yaşıyoruz). Bu arada ürün garanti süresi dolmuş durumda.

• Geçmiş olsun
    Buz dolabi üst ısısı nasıl.oradan kaynakli diyeceğim de fırın sonuçta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TimeBoy kullanıcısına yanıt

Teşekkürler. Dolap üstünün ısındığını sanmam. Dolabın yan tarafında, sanıyorum motorun olduğu kısımda, biraz ısınma oluyor ama öyle eli yakacak kadar falan değil. Ilıktan biraz daha fazla bir ısı oluyor. Bir ara bakmıştım. Ömrünü tamamlamış diye düşünüyorum ama alalı yıllar olsa da çok fazla kullandığımız bir ürün değil. Ayda yılda bir çalışır. Ama ne olursa olsun bu şekilde patlamamalı. Çok büyük bir risk. Yakın mesafeden açıyor olsak (aşağıdan açıyorduk) Allah korusun, kaç parça cam gözün içine kaçabilirdi. Bunun bir cezası, bir yaptırımı olmalı. Maalesef benzer yaşanan olaylara dair okuduklarımdan anladığım kadarıyla yaptırım bize uygulanacak, servis ve değişim ücreti. Bizim sağlığımızın riske atılması, kör olma ile yok yere karşı karşıya kalınması, yaşanan korku panik koca bir hiç. Sözü bile edilmeyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timucinpusat -- 12 Nisan 2021; 11:10:38 >
  • Aynı fırın bizdede var ama kullanmıyoruz, bu konuyu gördükten sonrada zaten kullandırmam.Geçmiş olsun.

• Dikkatli olun. Adeta evde bir bomba.

Tüm ürünler Arçelik'ti. Hepsini değiştirdim. Bosch aldım. Bir bu Arçelik kalmıştı. O da çok kullanmadığımız için değiştirmeye, yeni bir fırın almaya ihtiyaç olmadığını düşündüğüm için kaldı.

Teşekkürler.

• Yetkili servis geldi o gün. Öncelikle cam ile ilgili hasarların tamamı peşinen müşteri kaynaklıdır dedi. Ayrıca bu cam temperlidir. Patlayınca bomba gibi patlamaz, dağılmaz, araç camları gibi tek parça kalır dedi. Olay fotoğraflarını gösterince, "Gerçekten dağılmış, temperli değilmiş, ilginç." dedi. Sonra cam kırıklarını poşete koymuştuk, onlarla birlikte fırını alıp götürdü. Arçelik'le görüşeceğiz ne derlerse o şeklde hareket edeceğiz. dedi. Ertesi gün kırılan camı ücretli değiştirmek dışında başka bir işlem yapamayacaklarını söylediler. Durumdan rahatsızlığımı Arçelik'e yazdım. Ama dönen olmadı.

Netice olarak böyle böylesi ciddi bir risk bile Türkiye'de karşılıksız. Şarşırdım mı? Hayır.

Demem o ki, dikkatli olun, Allah korusun, sağlığınızdan olabilirisiniz.

• Fırını gören bir kameranız olsa çok ciddi rakamlar alabilirdiniz .
  • cam durduk yere neden patlar buna sebep olan neymiş dolabın üzerinde durması mı ?

• Olayın geneliyle ilgili değil ama temperli cam kırılınca bu şekilde dağılır, otomobil camları da aynıdır.

• Duş kabinlerinde de bazen denk gelir, durduk yere kırılır.

• Fırın kapağını zorlayan ayarsız bir nokta vs var mıydı ? bu da sebep olabilir patlamasına. Geçmiş olsun.

• bizdede eski bir bosh mini fırının ön camı patladı 1 -2 sene önce durup dururken. ön camsız (2 cam var yanlış anlaşılma olmasın ) kullanmaya devam ediyoruz , markaya bağlı bir durum değil anlaşılan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi re_death -- 12 Mayıs 2021; 0:4:43 >
  • hocam ekşi hesabı olan bir tanıdık varsa orda başlık açtır patlaması rezaleti vs diye. hem tehlikeye sevep olacaklar hem de kullanıcı hatası diyecekler yok öyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mekatroniks

Fırını gören bir kameranız olsa çok ciddi rakamlar alabilirdiniz .

şu kolpacının lafına bakıp kimse hareket etmesin. çok ciddi rakamlar alabilir mişşş. yani ? 7-8 milyon dolar alırdı rahat değil mi ? seyretmeyin şu amerikan filmlerini.

• crow in cornfield C kullanıcısına yanıt
    Şu terbiyesizin,bilgisizin, lafına bakıp hakkınızı aramaktan vazgeçmeyin.Size göre ciddi rakam 7-8 milyon dolar olabilir ama ülkemizin %90 ı için 3-5 bin lira bile ciddi rakamdır. Boş atıp dolu tutturmaya çalışmayın.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.