Şimdi Ara

arçelik 8kg çamaşır makinesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
1.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arçelik marka çamaşır makinesi almak istiyorum. Hangi bayiye gitsem 8103 olan en sade modeli satmak istiyorlar. 8kg daha çok fonksiyonlu modeller var ama onları tercih etmemin gereksiz olduğunu söylüyorlar. Sizce arçelik 8kg hangi modeli tercih etmeliyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• önerisi olan bir arkadaş var mı?
  • fth16 F kullanıcısına yanıt
    Arçeliğe o kadar para vereceğinize bosch wat24460tr profilo cmg140dtr modellerini inceleyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arçelik servis yaygınlığı gibi sebeplerden ötürü seçilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carlitoss -- 21 Mart 2015; 21:34:51 >
  • Önerdiğiniz 2 modeli de inceleyeceğim. Oldukça uygun bir fiyata alabileceğimden arçelik düşünüyorum.
  • Yıllık elektrik tüketimi 90küsür kWh fakat 6saatlik programda çalıştırırsanız eğer o kWh ları görebilirsiniz.Böyle şeylere kanmayın bence.
    Arkadaşın önerdiği cihaz 2Bin tl üzeri.
    100bin tl ye Fiat araba almak gibi olmuş,gidin bence daha fazla elektrik ve su harcayan Bosch Siemens alın daha iyi.

• WaLLkHaN1905 W kullanıcısına yanıt
    Hocam orada fiyat 2000 civarı ama tanıdık falan bulunursa 1500-1600 e denk gelirse çok iyi fiyat o özelliklere göre. Aslında AEG, Electrolux bakıyordum ben 1700-2000 bandında. Ama servis ağı pek yaygın değil diye başka markaları da araştırmaya baktım. 8103 de indirime girmiş zaten 1000 lira diyor bayilerde. Ben sessiz ve az elektirik tüketen bir makine arıyorum. Varsa öneriniz paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fth16

Arçelik marka çamaşır makinesi almak istiyorum. Hangi bayiye gitsem 8103 olan en sade modeli satmak istiyorlar. 8kg daha çok fonksiyonlu modeller var ama onları tercih etmemin gereksiz olduğunu söylüyorlar. Sizce arçelik 8kg hangi modeli tercih etmeliyim.

Arçeliğin 8kg modelleri arasında kalite farkı olmadığından size en sade modeli satmak istemeleri gayet normal ancak piyano serisine bir bakmanızı öneririm piyano serisi diğerlerinden bir nebze daha kaliteli
  • quote:

Orijinalden alıntı: carlitoss

Hocam orada fiyat 2000 civarı ama tanıdık falan bulunursa 1500-1600 e denk gelirse çok iyi fiyat o özelliklere göre. Aslında AEG, Electrolux bakıyordum ben 1700-2000 bandında. Ama servis ağı pek yaygın değil diye başka markaları da araştırmaya baktım. 8103 de indirime girmiş zaten 1000 lira diyor bayilerde. Ben sessiz ve az elektirik tüketen bir makine arıyorum. Varsa öneriniz paylaşırsanız sevinirim.

Hocam bu senin şahsi fikrin yalnız o makine benim paramla en fazla 700-800 TL . Özelliklerine gelince de ben pek can alıcı özellik göremedim .

Bosch WAT24480TR o paranın ürünü bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

Orijinalden alıntı: fth16

Arçelik marka çamaşır makinesi almak istiyorum. Hangi bayiye gitsem 8103 olan en sade modeli satmak istiyorlar. 8kg daha çok fonksiyonlu modeller var ama onları tercih etmemin gereksiz olduğunu söylüyorlar. Sizce arçelik 8kg hangi modeli tercih etmeliyim.

Arçeliğin 8kg modelleri arasında kalite farkı olmadığından size en sade modeli satmak istemeleri gayet normal ancak piyano serisine bir bakmanızı öneririm piyano serisi diğerlerinden bir nebze daha kaliteli

Arçelik'i uygun bir fiyata alacağım için bu markaya yöneldim. Şuan çok karasız kaldım başka markalara da bakmak için. sanırım bir model seçemeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fth16 -- 18 Mart 2015; 23:48:19 >

• Arçelik bayilere kota falan verdi herhalde. 8kg modelin fiyatını bu kadar indirmeleri hayra alamet değil.

Profilo CMG140DTR aynı fiyata alınabiliyorken Arçelik'e verilen paraya yazık.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Arçelik bayilere kota falan verdi herhalde. 8kg modelin fiyatını bu kadar indirmeleri hayra alamet değil.

Profilo CMG140DTR aynı fiyata alınabiliyorken Arçelik'e verilen paraya yazık.

Arçelik 6385 I Bulaşık makinesi 1450TL
    Arçelik 8127 Çamaşır makinesi 1800TL

Bu şekilde fiyat verildi. Bu iki makineyi alayım mı? Yada sizin bunları alma şu ikisini al diyebileceğiniz başka marka veya arçelik makineler var mı?
  • Arçelik makineyi tanıdık bayiden iyi bir fiyata alamayacaksam eleyeceğim listeden.

Listemde son durum şöyle:

1)Elenctrolux EWF1486GDW veya 1286 LEW
    2)Profilo CMG 140DTR
    3)Siemens WM12T480TR veya Bosch WAT24480TR

Fiyat performans olarak güzel ürünler. Electrolüx'te buharlı açma ve su jeti var. Genel olarak sessiz çalışıyorlarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carlitoss -- 21 Mart 2015; 22:05:22 >
  • carlitoss kullanıcısına yanıt
    Uygun fiyat da olsa alma. Yazdığın modellerin hepsi çok güzel. Onlardan birini al.

1486gdw'de su jeti yok haberiniz olsun, ayrıca sıkma sesi daha fazla, tek artısı 1400devir 1286 ile kıyaslayınca.
  • **cyborg** * kullanıcısına yanıt
    1286'yı mı önerirsiniz? Genelde pek kalmamış stoklarda. Onun yerine 1486gdw'yi veriyorlarmış muadili diye. Bunda su jeti yok evet. Sıkma sesi çok fark eder mi acaba?
    Bir önceki mesajımda sıkma sesinin fazla olduğunu söylemişim kötü yön olarak düşünmeyin. Sonuçta 1400devirdeki sesi 1.25 katı ancak 1200devirde 1286 ile aynı ses sahiptir muhtemelen. 2db lik bu farkı insan kulağı algılayamaz deniyor orasını bilmiyorum:))
    1400 devir çok gerekli birşey değil bence. Sınırlı çamaşır türü 1400 devirde yıkanıyor sonuçta, 1200 devirden de en fazla %5 azaltır nem oranını. (1000 devirden sonra %5 %5 azalıyormuş nem oranı her 200 devirde bir.)
    Ben olsam sürekli kullanılmayacak kullanılsa da %5 etkileyecek fazla devir yerine, su jeti olan 1286'yı alırdım. Tabi 1486'yı 100-150 lira ucuza verirlerse o zaman düşünürdüm. Hala alanlar mevcut 1286'yı temin edebilirsiniz aceleniz yoksa. Karar sizin.
    f/p olarak 5 makine çıkarmıştınız en iyi f/p olanlar profilo ve 1286 bence.
  • Hocam eyvallah güzel bilgiler için. Yazin alacagim beyaz esyalari. o zaman tekrar bakacağım varsa piyasada 1286 güzel bir seçenek olacak gibi görünüyor. Olmazsa da digerlerinden birini alirim. Camasir isini cozdugume gore sira digerlerini arastirmaya geldi :)

• 8103 STOK GAYET BASARILI VE BİRDE PİYANO SERİSİ KAMPANYALI BİR İNCELEYİN DERİM ..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.