Şimdi Ara

Arçelik 5276NFIY A++ No Frost Buzdolabı İncelemesi (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
4
Favori
12.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir iki derece fark olması normal ama sizinki aynı konumda -15 o arkadaşdaki -24 derece oluyorsa bence kesinlikle problem vardır ve -15 derecede kullanmanızı önermem. Dondurulmuş gıdaların ömrü için en uygun saklama sıcaklığının -18 dereceden başladığıni biliyorum. Bu konunun üzerine gidip servise cihazı test ettirmenizi öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Bir iki derece fark olması normal ama sizinki aynı konumda -15 o arkadaşdaki -24 derece oluyorsa bence kesinlikle problem vardır ve -15 derecede kullanmanızı önermem. Dondurulmuş gıdaların ömrü için en uygun saklama sıcaklığının -18 dereceden başladığıni biliyorum. Bu konunun üzerine gidip servise cihazı test ettirmenizi öneririm.

Servisleri bilirsiniz herseye normal derler nitekim bana da oyle dediler.

Baska bir termometre daha koyuyorum yanina acaba hata mi var diye ama o da ayni sicakligi gosteriyor.

Direkt olaya sicaklik olarak bakmak hata mi acaba baska bir fonksiyonu mu var diye dusunuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibcn01

Valla tam bilmiyorum yeni makine alınca onu kaldırdık.Ama gerçekten çok sağlam bir cihazdı. İlk ve son arçelik denememiz sağlam çıktı

Sorun yaşamamanız çok iyi olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Baska bir termometre daha koyuyorum yanina acaba hata mi var diye ama o da ayni sicakligi gosteriyor.

Direkt olaya sicaklik olarak bakmak hata mi acaba baska bir fonksiyonu mu var diye dusunuyorum.

Evet servisler öyle, fakat bunu kabul etmek zorundalar siz güzelce izah ederseniz çaresine bakmaları gerekiyor. Yalnız 8 konumuna aldığınızda en soğuk kaç oldu. Birinci kademeyi -18 sayarsak sekizinci kademenin de -24 olması gerek.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Evet servisler öyle, fakat bunu kabul etmek zorundalar siz güzelce izah ederseniz çaresine bakmaları gerekiyor. Yalnız 8 konumuna aldığınızda en soğuk kaç oldu. Birinci kademeyi -18 sayarsak sekizinci kademenin de -24 olması gerek.

Valla normalde birden bese kdr kademe var. 6 7 8 kademeleri gizli. Ben topuzu biraz sert cevirince farkettim gizli kademeler acildi.

Denizlide de bir tane kisi var serviste. Oda orta yasli bir amca. Hic ariza gelmedigi icin ihtiyac olmuyormus. Baska servis olsa bastiricamda amcaya bisey diyemiyorum :)

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    Sizin para verdiğiniz bir şey sonuçta ve sıcaklık farkının önemli değer ifade ettiği bir cihaz o yüzden servisin tatlılığına kanmayın siz üstüne gidin o da eminim o tatlı görümünümlü maskesini atıp çirkef servis yüzünü gösterecektir

Denediniz mi mi peki 8. Kademeyi?

• quote:

Sizin para verdiğiniz bir şey sonuçta ve sıcaklık farkının önemli değer ifade ettiği bir cihaz o yüzden servisin tatlılığına kanmayın siz üstüne gidin o da eminim o tatlı görümünümlü maskesini atıp çirkef servis yüzünü gösterecektir

Denediniz mi mi peki 8. Kademeyi?

Denedim yanlis hatirlamiyorsam -22 derece oldu.

Kitapciginda 8 konumu soklama icindir dondurma suresi uzar yaziyor. Keske dondurucu kismini da dijital dereceli yapsalarmis en azindan ustune rahatca gidebilirdim. Simdi hangi kademenin kacinci dereceye karsilik geldigi belli degil.

Lg neden böyle bir şey yapmış ki hadi dijital olmasını bırakalım kullanma kılavuzunda en azından açıklamaya yer verseymiş bu tür sorunlara daha kolay müdahale sağlanabilirdi. Servisin de kademelerin hangi dereceyi gösterdiğini bilmemesi çok amatörce.

• quote:

Lg neden böyle bir şey yapmış ki hadi dijital olmasını bırakalım kullanma kılavuzunda en azından açıklamaya yer verseymiş bu tür sorunlara daha kolay müdahale sağlanabilirdi. Servisin de kademelerin hangi dereceyi gösterdiğini bilmemesi çok amatörce.

ürünleri kaliteli ama böyle gariplikleri de var, üstüne servisin pekte kaliteli olmaması da eklenince ortaya böyle sonuç çıkıyor.

altı dijital yapmışsın, tamda ayarladığın derecede kalıyor hata payı 0 ama neden üstünü 90lardan kalma topuzlu yapıyorsun. illa birşeyleri eksik yapacak.

şimdi baktım 5 konumunda duruyormuş, 3 konumuna aldım, ayrıca kitapçıkta önerilen ayar 3, sıcaklık -18 dereceye geldi. galiba soğutması kademelerle doğru orantılı değil, başka birşeyleri de baz alıyor. hani kademe ne kadar yüksekse o kadar soğuk olur diye olayı yok galiba.

Evet lg buzdolabında iyi diye biliyorum ben de ama bu şekilde ayar koymasını da tarihi yaşatmak istemesinde bağladım ben

Bir konumuna alıp deneyin o zaman eğer sıcaklık düşüyorsa bir en düşük sekiz en sıcak olur. Yalnız sekiz en sıcak olursa da nasıl şoklama yapacak bunda ayrı konu.

• quote:

Evet lg buzdolabında iyi diye biliyorum ben de ama bu şekilde ayar koymasını da tarihi yaşatmak istemesinde bağladım ben

Bir konumuna alıp deneyin o zaman eğer sıcaklık düşüyorsa bir en düşük sekiz en sıcak olur. Yalnız sekiz en sıcak olursa da nasıl şoklama yapacak bunda ayrı konu.

yok 1 en düşük şeklinde. zaten 6 7 8 konumuna geldiğinizde aşırı soğutma yazıyor.
    Ne diyeyim açıkcası ben pek bir şey anlayamadım ilginç bir ayar mekaniznası, keşke biraz araştırsaydınız almadan önce.

• Bende LG GN m702 ghw aldım bakalım daha gelmedi inşallah benim böyle dondurucu kısmında problemim olmaz.Ama LG aldığım için de bir ayrı mutluyum. Heyecanla bekliyorum.

• ibcn01 kullanıcısına yanıt
    Bizim eski buzdolabı da lg ya da samsung üretimiydi. Vestel hangisine ürettirmiş bilmiyorum ama net olarak. Koreliler de çok sağlam yapıyorlar yaklaşık 15 yıl kullandık bir kere dondurucusunda bir sorun olmuştu o da bizim hatamız annem tam arka duvara yapıştırmış koyduklarını hava kanallarının önü kapanınca arızalanmıştı.

İnşallah hâlâ o sağlamlık devam ediyordur. Yalnız soğutması çok dengesizdi alt kısım minde bile donduruyordu sebzeleri off la min arasında kullanabiliyorduk.

• Evet LG dolapları gerçekten kaliteli üretim yapıyor yani Bosch sağlam modellerinin arkasında LG üretimi yazıyordu ama artık yazmıyor bu ayrı bir konu. Siz yine 15 yıl kullanmışsınız hem de vestel marka diyebiliriz. Bizim ki antika resmen markası Aygaz(başka yerde hiç duymadım) 21 yıl olmuş galiba sadece 5 sene önce motoru bozuldu o kadar hâla çalışıyor. Adamlar baya iyi yapmış yani. Ama artık yenisini aldık inşallah o da bir 20 yıl gider.

• -OD- kullanıcısına yanıt
    Bu arada bizim dolabın da bilgilerinde 45db yazıyor ama 42-43 civarı ölçüyorum. Kompresör sesi inanılmaz düşük neredeyse duyulmuyor ama fan sesi yani uğultu fazla gibi bu da sanırım üç fanla çaışmasından kaynaklanıyor. Bir şey de dikkatimi çekti bugün babannem gildeydik mutfakta oturuyordum onların dolabın kompresörü çalışmaya başladı ilk devreye girdiğinde inanılmaz yüksek çıkıyor sesi bir dakika kadar geçtikten sonra ses gittikçe azalıyor ve duyulmayacak kadar sessizleşiyor. Bizimki de aksine kompresör devreye girdiğinde çok az sesi geliyor aynı anda fanlar da devreye giriyor kompresör sesini neredeyse tamamen bastırıyor ve uğultu sesi duyulmaya başlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibcn01

Evet LG dolapları gerçekten kaliteli üretim yapıyor yani Bosch sağlam modellerinin arkasında LG üretimi yazıyordu ama artık yazmıyor bu ayrı bir konu. Siz yine 15 yıl kullanmışsınız hem de vestel marka diyebiliriz. Bizim ki antika resmen markası Aygaz(başka yerde hiç duymadım) 21 yıl olmuş galiba sadece 5 sene önce motoru bozuldu o kadar hâla çalışıyor. Adamlar baya iyi yapmış yani. Ama artık yenisini aldık inşallah o da bir 20 yıl gider.

Biz 15 yıl kullandık ama bozulmadı yine, küçük geldiği için değiştirdik yoksa onun bozulacağı yoktu. Şimdi de aşağıda duruyor babannem evini ayırırsa ona verilecek.

Aygaz markası da şimdiki altus gibi arçelik bekonun yan markasıydı diye biliyorum ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 30 Temmuz 2014; 2:33:56 >

• Aygazı hiç kimse kullanmıyordu evet haklı olabilirsin Aygaz aynı Altus gibiydi ben de öyle biliyorum.

• batu25 kullanıcısına yanıt
    Zaten boschta dediğim gibi en fazla 5 milim oluyormuş dondurucu kısmında . Annem senede bir zaten buzdolabını temizler . Afedersiniz yemekleri çıkarır rafları cifle ovar falan içini de bir temizler ooooh mis gibi olur. Zaten temizleme aparatı varmış . Ne gerek var şimdi no frostlara 3000-4000 verene kadar ,a+++ sınıfı bosch low frost kombi alırım daha iyi. Ama bizde yükseklik sıkıntısı var . Dolabı kırmamz lazım da Allahtan mutfak dolabına birleşik değil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • batu25 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam altus gibiydi aygaz . Aileden birinde aygaz tam otomatik çamaşır makinesi var . Arçelik 2200 ün muadili .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.