Şimdi Ara

arçelik 5007 NHE buzdolabı 999tl önerirmisiniz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
4.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: candogan62

Tek kapılı buzdolapları dondurucu kısmından soğutma yapar. Buzun ısı geçirgenliği düşük olduğundan (bkz Eskimo evleri) alt bölüme soğukluk ulaştırılamaz. Bu yüzden kar bir parmak (3-4mm) kalınlığına geldiğinde termostat düğmesinin ortasındaki defrost düğmesine basılması gerekir. Buzdolabı bu durumda durur ve buzları eritir. Buzlar eriyince termostat atarak tekrar çalışmaya devam eder.

Buzdolabında böcek tutacak bir girinti vs bulunmaz. Bu yüzden tavsiyem buzdolabının fişini çekip kaynar su dolu bir tencereyi buzluğa yerleştirin. 5 dakika sonra tahta bir spatula ile buzları kanıttırıp yerinden kütle halinde çıkarın. Buzdolabının temizliğini yapın ve fişini takarak tekrar deneyin. Büyük ihtimalle düzelecektir.

dediğinizi deniyeceğim şimdi. peki 4-5 ayda buz yapması normalmi dolabın?yoksa daha uzun sürelerde buzlanma olmasımı gerekirdi?

• Bulunduğu ortam sıcaklığı, nemi, kapıların açılıp kapanma sıklığı ve süresi, soğukluk ayarı, buzluğa yerleştirilen yiyecek cinsi ve miktarına göre buzlanma durumları değişir. Bence normal bir durum. Dediğim gibi 3-4mm buzlanma gördükçe defrost düğmesine basarsanız böyle bir sıkıntınız olmayacaktır.
  • de frost düğmesi dediğiniz soğukluk ayarını yaptığımız düğmenin ortasındaki düğme sanırım.oradaki parça düşmüş dolaptada bir demir çıkıntısı var 1,2,3 diye ayar yaptığım düğmenin ortasında orda bir düğme var.peki bu düğmeyi kullandığımda dolap içindeki yiyecekler zarar görmüyormu?sonuçta dolap çalışmıyo oluyor o sırada?birde sadece içinde ddeğil buzluk kısmının dolapla arasında kalan gözle görülemeyen kısımlarında da buzlanma oluyor.oralardan kalıp kalıp buzla çıkardım şuan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

de frost düğmesi dediğiniz soğukluk ayarını yaptığımız düğmenin ortasındaki düğme sanırım.oradaki parça düşmüş dolaptada bir demir çıkıntısı var 1,2,3 diye ayar yaptığım düğmenin ortasında orda bir düğme var.peki bu düğmeyi kullandığımda dolap içindeki yiyecekler zarar görmüyormu?sonuçta dolap çalışmıyo oluyor o sırada?birde sadece içinde ddeğil buzluk kısmının dolapla arasında kalan gözle görülemeyen kısımlarında da buzlanma oluyor.oralardan kalıp kalıp buzla çıkardım şuan.

Evet dediğiniz buton termostat düğmesinin iç-ortasındadır. Fazla buzlanma oluşmadan bu düğmeyi kullanırsanız hem buz görülmeyen yerlere ve buzluk kapağı girintilerine doluşmaz, hem de erime sırasında buzdolabının içindeki yiyeceklerin ısısını alarak erime yapacağından bozulma görülmez. Önemli olan bu işlemin buz kalınlığı fazlalaşmadan düzenli olarak yapılmasıdır.

• quote:

quote:

de frost düğmesi dediğiniz soğukluk ayarını yaptığımız düğmenin ortasındaki düğme sanırım.oradaki parça düşmüş dolaptada bir demir çıkıntısı var 1,2,3 diye ayar yaptığım düğmenin ortasında orda bir düğme var.peki bu düğmeyi kullandığımda dolap içindeki yiyecekler zarar görmüyormu?sonuçta dolap çalışmıyo oluyor o sırada?birde sadece içinde ddeğil buzluk kısmının dolapla arasında kalan gözle görülemeyen kısımlarında da buzlanma oluyor.oralardan kalıp kalıp buzla çıkardım şuan.

Evet dediğiniz buton termostat düğmesinin iç-ortasındadır. Fazla buzlanma oluşmadan bu düğmeyi kullanırsanız hem buz görülmeyen yerlere ve buzluk kapağı girintilerine doluşmaz, hem de erime sırasında buzdolabının içindeki yiyeceklerin ısısını alarak erime yapacağından bozulma görülmez. Önemli olan bu işlemin buz kalınlığı fazlalaşmadan düzenli olarak yapılmasıdır.

bilgiler için çok teşekkür ederm candoğan bey.bugün buzların hepsini çözdüm dolabıda güzelce temizledim.akşam 9 gibi çalıştırdım dolabı şimdi anca kendine gelmeye başlıyo yavaş yavaş soğukluk 3te çalıştıyorum sanırım yeterli olur.antalya da yaşıyorum gerçi ama bakalım.bundan sonra dediğiniz gibi defrost özelliğini kullanacağım.böyle temizlemeside zor oluyor baya uğraştırıyor.

son olarak birde defrost işlemi ortalama ne kadar sürüyor?3-4mm lik bir buzlanma olduğunda bu özelliği kullandığımda?

• Birkaç saati alır tahminimce, zaten ardından düğme otomatik atarak dolap çalışmaya başlar.

Size düşen sadece buzluk altındaki etlik çekmecesinde çok su birikirse bu suyu boşaltmak olacaktır.

Bu şartlar altında 3. konum idealdir. Buzdolabının soğutma sisteminde bir sıkıntı yoksa bu şekilde kullanımla sorun yaşamazsınız. Yaşarsanız değiştirmeniz gündeme gelir.
  • Candoğan bey sizin tavsiyeleriniz üzerine Electrolux enb 34933x buzdolabı aldım gayet memnunum.Forumda bazı kişiler Electrolux buzdolablarının vestele yaptırıldığını söylemiş.Acaba benim buzdolabım hangi ülkenin malıdır?
  • quote:

Birkaç saati alır tahminimce, zaten ardından düğme otomatik atarak dolap çalışmaya başlar.

Size düşen sadece buzluk altındaki etlik çekmecesinde çok su birikirse bu suyu boşaltmak olacaktır.

Bu şartlar altında 3. konum idealdir. Buzdolabının soğutma sisteminde bir sıkıntı yoksa bu şekilde kullanımla sorun yaşamazsınız. Yaşarsanız değiştirmeniz gündeme gelir.

dedikleriniz yaptım.şuan dolapta gözle görülür bi soğutmada artış var.3 te çalıştırıyorum sular,sodalar,gazlı içicekler falan eskiye nazaran baya bi soğuk no frost kadar hızlı soğutmasada iş görüyor bu dolabın ömrü bitene kadar idare edicez artık iyice biterse dolap o zaman kaliteli bi no frost alıp uzun yıllar sorun yaşamam diye düşünüyorum.yardımlarınız için teşekkürler.

bu arada aklıma gelmişken sorayım.geçen gün vestel bayisinde bir dolap gördük önü tamamen siyah aynalı gibi elektronik ekranlı usb den müzik falan çalıyor hatırlatma mesajıfalan bırakbiliyormuşun ileri tarihli.dolabın için çok geniş ve çok şık raflar led ışıklandırmalı falan fakat arkası eski tip dolaplar gibi tel şeklinde dolap no frost olduğu halde.neden böyle diye sorrunca çalışan enerji tasarufu için böyle yapmışlar yoksa bu kadar havalı özellikli bir dolapta bunu böyle bırakmazlardı dedi.ne kadar doğru bu durum bilmediğim için burda sorayım dedi.dolabın fiyatıda 2700 tl di.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cgty89 -- 27 Temmuz 2011; 14:05:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

Candoğan bey sizin tavsiyeleriniz üzerine Electrolux enb 34933x buzdolabı aldım gayet memnunum.Forumda bazı kişiler Electrolux buzdolablarının vestele yaptırıldığını söylemiş.Acaba benim buzdolabım hangi ülkenin malıdır?

Sizin buzdolabınız orijinal Electrolux üretimi. Üretildiği ülke ise İsviçre veya İtalya olması lazım.
  • quote:

dedikleriniz yaptım.şuan dolapta gözle görülür bi soğutmada artış var.3 te çalıştırıyorum sular,sodalar,gazlı içicekler falan eskiye nazaran baya bi soğuk no frost kadar hızlı soğutmasada iş görüyor bu dolabın ömrü bitene kadar idare edicez artık iyice biterse dolap o zaman kaliteli bi no frost alıp uzun yıllar sorun yaşamam diye düşünüyorum.yardımlarınız için teşekkürler.

bu arada aklıma gelmişken sorayım.geçen gün vestel bayisinde bir dolap gördük önü tamamen siyah aynalı gibi elektronik ekranlı usb den müzik falan çalıyor hatırlatma mesajıfalan bırakbiliyormuşun ileri tarihli.dolabın için çok geniş ve çok şık raflar led ışıklandırmalı falan fakat arkası eski tip dolaplar gibi tel şeklinde dolap no frost olduğu halde.neden böyle diye sorrunca çalışan enerji tasarufu için böyle yapmışlar yoksa bu kadar havalı özellikli bir dolapta bunu böyle bırakmazlardı dedi.ne kadar doğru bu durum bilmediğim için burda sorayım dedi.dolabın fiyatıda 2700 tl di.

Sorunuzun çözülmesine sevindim.

Vestel'in yaptığı ise tamemen göz boyamak. Tüketicinin görebildiği yerleri süsleyip göremediği yerlerden malzeme çalmak.

Piyasada arkası kapalı ve Vestel'den daha az yakan bir çok buzdolabı var.

O buzdolabı kesinlikle 2700TL'yi hakedecek donanım ve kaliteye sahip değil.

• quote:

quote:

Sorunuzun çözülmesine sevindim.

Vestel'in yaptığı ise tamemen göz boyamak. Tüketicinin görebildiği yerleri süsleyip göremediği yerlerden malzeme çalmak.

Piyasada arkası kapalı ve Vestel'den daha az yakan bir çok buzdolabı var.

O buzdolabı kesinlikle 2700TL'yi hakedecek donanım ve kaliteye sahip değil.

dediğiniz gibi göz boyama.vestelin ürünleri sevmem zate pek kaliteli olduklarını düşünmüyorum genel olarak fiyatına göre.ama iç dizaynıda gerçekten süper yapmışlar.diğer markalardada(sağlam markalar)bu tarz buzdolapları vardır sanırım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

Candoğan bey sizin tavsiyeleriniz üzerine Electrolux enb 34933x buzdolabı aldım gayet memnunum.Forumda bazı kişiler Electrolux buzdolablarının vestele yaptırıldığını söylemiş.Acaba benim buzdolabım hangi ülkenin malıdır?

Sizin buzdolabınız orijinal Electrolux üretimi. Üretildiği ülke ise İsviçre veya İtalya olması lazım.

candoğan bey evimizde vestel FR540 no frost buz dolabı var elektronik olanından. . . bu dolap samsung üretimimi? merak ediyorum çünkü gerçek vestel olsaydı bu kadar dayanmazdı. kendisi 12-13 yıldır arıza çıkarmadan çalışıyorda

• Kullandığınız FR540 Daewoo üretimidir. Tahmin ettiğiniz üzere Vestel ile tek bağlantısı üzerinde Vestel yazmasıdır.
  • candogan bey,bu teknosadaki samsung no frost dolapları arasındaki fark sadece boyutmu?tasarımı aynı olan 5-6model var 1099dan başlayıp 1799lara kadar gidiyor fiyatları
  • quote:

Kullandığınız FR540 Daewoo üretimidir. Tahmin ettiğiniz üzere Vestel ile tek bağlantısı üzerinde Vestel yazmasıdır.

peki bu dolabın servis veya test programı varmıdır ? varsa bu programa nasıl girilir bi arızası oldugu için değil sadece merak ediyorum varsa test programını
  • Az once arcelik 5007 lf modeli no frost buzdolabimi tamire geldiler.
    daha 3 yillikken bozuldu

timer ve termostop u degisti
    bana 180TL ye maloldu
    eminim arcelige o parcalar 50 TL anca malolmustur.

bir sonraki buzdolabini statik alacagim.

Sevgiler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrt66

Az once arcelik 5007 lf modeli no frost buzdolabimi tamire geldiler.
    daha 3 yillikken bozuldu

timer ve termostop u degisti
    bana 180TL ye maloldu
    eminim arcelige o parcalar 50 TL anca malolmustur.

bir sonraki buzdolabini statik alacagim.

Sevgiler...

• quote:

quote:

statiktense no frost daha iyi değilmi?birde ben dartyde şu modeli görmüştüm yapıkrediyede 20aymı ne vade farksız taksit yapıyolardı o cazip gelmişti
    http://www.darty.com.tr/e_commerce/BUZDOLABI/HOTPOINT-ARISTON/NMTM-191-F-TK/HA-p-38108-c-82.htm

bu nofrosta göre 799 luk olan statik olanı önerme sebebiniz nedir?

No frost cihazların soğutucu ünitesi (evaporatör) gizlidir. Sizin görmediğiniz bu soğutucu üzerinde buzlanma olur ve 8 saatlik çalışma süresinin ardından buzlar otomatik olarak eritilir.

Bu defrost işlemi için no frost ürünlerde timer, termostop, rezistans, vb birçok malzeme bulunur. No frostlarda bu malzemelerin kalitesi çok önemlidir. Aksi taktirde en sık görülen arızalardan olan bloklanma şikayetiniz olur.

Ucuz fiyatlı yerli buzdolaplarında bu malzemeler piyasadaki en kalitesiz üreticilerden seçildiği için sorun yaşama riskini yüksektir.

Statik buzdolaplarında ise basitçe motor, fan ve termostat olduğundan sorun yaşama riskiniz azdır.

İyi no frost buzdolapları 1500TL civarında başlar 2000'e doğru ilerler.

Ariston piyasadaki en kötü no frost üreticilerindne biridir, ürünleri Manisa'da üretiliyor.

Önerilerimin sebebi budur.

merhaba, başlıktaki buzdolabına sahip ve bloklanma sorunundan defalarca muzdarip olmuş birisi olarak

http://www.kliksa.com/urun/samsung-rt38fajedsa-a-385-lt-no-frost-buzdolabi/901834752

bu dolabı almayı düşünüyorum, herhangi bir sorun yaşar mıyım? siz de onay verirseniz bugün sipariş vermek istiyorum.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.