Şimdi Ara

Arapça yazılar buldum! (Dua mı? Büyü mü?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
13
Favori
79.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aldığımız bir arabanın içinden aşağıdaki kağıtlar çıktı. Ben bir anlam veremedim belki aranızda Arapça bilen vardır. Yardımcı olursa sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kulaksiztavsan

hocam kağıtları yok edin bence, ortadaki yuvarlak şekilde yazımlar falan hiç hayra alamet değil. dua olsa adamakıllı yazılır o şekiller mekiller ney lae

aksi takdirde malesef şuna kadar gider :

Alıntıları Göster
    Gördüğün her arapça yazı ya büyü ya da dua mı olmak zorunda
    belki de adamın alınacaklar listesidir?
  • Şekillerin benzerleri Kenzül Havas kitabında da var özellikle 3. SS.
  • büyülenmişsiniz bir hocaya gidin üflettirin bence
  • Pek duaya benzemiyor hocam
  • Aboo bu ne hacım yaa.

Arapçam yok ama besmele geçiyor içinde, bu da kötü bir şey olma ihtimalini azaltıyor (ama yine de büyü olabilir tabi)

bir sürü vefk var ki islamî göstermeye çalışsalar da vefk büyü gibi bir şeydir, haramdır.

bilene göster.

edit: ikinci el araba aldınız ve içinden çıktı sanırım? eğer öyleyse önceki sahibi kendisi için yazdırmış/yazmış olabilir. Öyle bir şeyse yine de imha et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cordarone -- 28 Eylül 2013; 21:22:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cordarone

Aboo bu ne hacım yaa.

Arapçam yok ama besmele geçiyor içinde, bu da kötü bir şey olma ihtimalini azaltıyor (ama yine de büyü olabilir tabi)

bir sürü vefk var ki islamî göstermeye çalışsalar da vefk büyü gibi bir şeydir, haramdır.

bilene göster.

edit: ikinci el araba aldınız ve içinden çıktı sanırım? eğer öyleyse önceki sahibi kendisi için yazdırmış/yazmış olabilir. Öyle bir şeyse yine de imha et.
  • Kardeş böyle dua olmaz git bilen birine göster
  • quote:

Orijinalden alıntı: twin pedal

Şekillerin benzerleri Kenzül Havas kitabında da var özellikle 3. SS.
    Arapça olduğuna nasıl bu kadar emin oldun ?
  • Yazısı güzelmiş, bolca bismillah, şeytan falan geçiyor. Ya ezbere bir dua yazmış ya büyü yapcam diye uğraşmış. Ama yazısı güzel tecrübeli biri yazmış.

edit: Kelimeler sallamasyon değil en iyisi yak sen onu. Bu tür şeylere pek inanmam ama ne olur ne olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -TRioN- -- 28 Eylül 2013; 21:26:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alakurt79

Alıntıları Göster
    kağıdı yan yatır

arabayı korumak için önceki sahibi muska yaptırmışta olabilir, aldığınız arabayı çekemeyenlerin yaptırdığı bir büyü de olabilir. mahalle üfürükçüsüne bir gösterin
  • quote:

Orijinalden alıntı: John WICK

Alıntıları Göster
    arapça bilen afgan bir arkadaşa sordum büyü gibi duruyor dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: John WICK

Alıntıları Göster
    @Bay çene, harflerin şekillerine bakarak Arapça olduğunu düşündüm. Farklı bir dil kullanılmışsa söyleyebilirseniz iyi olur.

@Çaylanan Adam, aynen dediğiniz gibi 2.el arabanın içinden çıktı bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soranger

arapça bilen afgan bir arkadaşa sordum büyü gibi duruyor dedi.

Alıntıları Göster
    hocam kağıtları yok edin bence, ortadaki yuvarlak şekilde yazımlar falan hiç hayra alamet değil. dua olsa adamakıllı yazılır o şekiller mekiller ney lae

• Hocam bir sene Kuran dersi aldım az çok muska da gördüm büyü de ben bunu bir şeye benzetemedim ama büyü olabilir en iyisi bunu bir hocaya göster o ne olduğunu söyler sana

Edit:Daha dikkatli baktım bunu yazan acemi biri değil sanırım büyü bu

Başka dil değil arkadaşlar Arapça bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mentollü Kurşun -- 28 Eylül 2013; 21:31:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kene.

@Bay çene, harflerin şekillerine bakarak Arapça olduğunu düşündüm. Farklı bir dil kullanılmışsa söyleyebilirseniz iyi olur.

Sadece alfabesi değil, dil olarak arapça yazılmış zaten o kadarlık anlaşılıyor kelimeler.

Adam kendisi için yazdırmıştır muhtemelen. Araştırın, gereğine uygun şekilde imha edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cordarone

quote:

Orijinalden alıntı: kene.

Sadece alfabesi değil, dil olarak arapça yazılmış zaten o kadarlık anlaşılıyor kelimeler.

Adam kendisi için yazdırmıştır muhtemelen. Araştırın, gereğine uygun şekilde imha edin.

Alıntıları Göster
    Kağıtları henüz bulduğumuz için şu an soracak kimseyi bulamadık, bana da ilginç geldi açıkçası burdan bir fikir almak istedim. Araştıralım bakalım ne çıkacak. :)

• kene. kullanıcısına yanıt
    Bu yazıların pek dua olabileceğini düşünemiyorum. Ya yıldız name gibi birşey yada üste arkadaşın dediği gibi havas ilminden de olabilir. En iyisi cami hocasına göster o sana yön verir tehlikeli de olabilir bilemeyiz.

Ne tesadüftür ki bugunde national geographic te Dubai hava alanını gösterdi orda da afridan gelmiş birinin çantasından boyle yazılar çıktı kurumuş ahtapot birkaç kutu birşey adamı sokmadılar gönderdiler.

Orda kara büyü diye geçiyormuş bu tür şeyler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 28 Eylül 2013; 21:35:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kulaksiztavsan

Alıntıları Göster
    Gördüğün her arapça yazı ya büyü ya da dua mı olmak zorunda
    belki de adamın alınacaklar listesidir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mentollü Kurşun

Hocam bir sene Kuran dersi aldım az çok muska da gördüm büyü de ben bunu bir şeye benzetemedim ama büyü olabilir en iyisi bunu bir hocaya göster o ne olduğunu söyler sana

Edit:Daha dikkatli baktım bunu yazan acemi biri değil sanırım büyü bu

Başka dil değil arkadaşlar Arapça bu
    Yorumlara bak Yaw dua ve büyü dışında başka bişey olamaz mı ? Matematik notu fizik notu ve ya bi fıkra olamaz mı ? Bi bitmediniz , arapça da normal bi dil
  • Bu kenzul havas ilmine benziyor cidden hocaya gosterin
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.