Şimdi Ara

Araçtan gelen yanık kokusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. bugün geri geri yokuşta park ederken arka teker çıktı sonra tam ön teker çıkacakken araba çekmedi bende yarım debriyajta gaza biraz abandım. çok ağır olmasada yanık kokusu geldi. bende bi işkillenme oldu. biraz araştırdım internetten baskı balata olduğunu öğrendim. şimdi araba normal şekilde gidiyor vites atmalarda vs sorun yok ama. ilk kalkışta yani 1. viteste yarım debriyaj ile gaz verince titreme yapıyor. sizce önemli bişey varmı. varsa bile bana ne kadar patlar. araç 2009 cruze

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Titreme varsa Rotlara baktır huzursuz durmaktansa en azından için rahat eder. Bu arada teker nasıl çıktı ? Bildiğin bijonlar gevşeyip teker mi çıktı ?
  • MU5T4F4 kullanıcısına yanıt
    Arka teker çıktı derken sanırım kaldırıma çıktı demek istemiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RhPolitik

Arka teker çıktı derken sanırım kaldırıma çıktı demek istemiş

hocam bende çıktı diyince nebilim bijonlardan çıktı sandım :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MU5T4F4 -- 23 Şubat 2016; 19:46:29 >
  • Merhaba arkadaslar ,
    Arabam punto easy 2012 model, 45000km de, yarı otomatik. hep otomatikte kullanıyorum.
    Şimdiye kadar hiçbir koku problemim yoktu ama son iki haftadır kullanırken arabanın arkasından koku geliyor.
    Bunun üzerine gösterdim tamirciye arabayı, balatalar sağlam bir problem yok dedi ve koku ordan değil dedi.. Vitesten dediler. Kullanım hatasından olur falan dediler.. hiçbirşey yapmadan gönderdiler. Ama sorun olan koku hala devam ediyor.
    1 senedir kullanıyorum şimdiye kadar koku yoktu da bu nerden çıktı şimdi. aynı şekilde kullanıyorum arabayı önceden neyse öyle yani..
    yanık kokusu gibi, yanık plastik kokusu gibi.. Otomatik viteste neyin kokusu hala anlamış değilim.
    Birde tamirci, otomatikte kullanınca vitesin hızlı yükseldiğini ve yavaş düştüğünü gözlemlemiş. Manuel kullanınca da koku yapmadığını söyledi.
    Benzer bir problemle karşılaşanınız var mı? veya bu kokuya tahmin edebildiğiniz bir sebep var mıdır? Lütfen yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.