Şimdi Ara

Araç kredisi hakkında sorum var (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
2
Favori
941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ya hocam tamam gençsin kanın kaynıyor fakat cebinde en az bi 40 lira olacakki bu aracı alasın. O yüzden sen boşver hava atmayı. Al evini barkını yaşlılığa doğru alırsın. Bu zamanda krediyle araç alımı iyi değildir. O yüzden sabredin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ev icin kredi cekti babam,9bin kusur oduyor her ay ama kredi odemeleri gercekten insani zorluyor. Sana tavsiyem hic girme bu ise

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: talharo123

Hocam ev icin kredi cekti babam,9bin kusur oduyor her ay ama kredi odemeleri gercekten insani zorluyor. Sana tavsiyem hic girme bu ise

Peder Bey'e hürmetlerimi sunuyorum. Zira aylık söz konusu miktarı ödemek her babayiğidin harcı olmasa gerek.

Gerçekten de uzun vadede yüklü miktarlarda kredi borcu ödemek bir süre sonra insanın içindeki yaşam ağacını kökünden sökebiliyor. İki kere değil üç kere düşünmek gerekiyor bu konuda...
  • quote:

Hocam ev icin kredi cekti babam,9bin kusur oduyor her ay ama kredi odemeleri gercekten insani zorluyor. Sana tavsiyem hic girme bu ise

Şato mu aldınız?

• superegoid S kullanıcısına yanıt
    Istanbul Florya'da,0 dubleks daire hocam. 600bin lirasi pesin 490bin$.

• quote:

Istanbul Florya'da,0 dubleks daire hocam. 600bin lirasi pesin 490bin$.

Vay be ne zenginler varmis forumda

• quote:

Orijinalden alıntı: avukatasor.org

quote:

Orijinalden alıntı: M.Karakaya07

Hocam 100000 tl gibi bir rakamı ev için değerlendirseniz daha iyi olur araba hep gider işi yakıtı vergisi bakımı

Hocam haklısınız ailem başta olmak üzere herkes ev önceliğini belirtiyor.Bekarız, askeriz, genç yaştayız yani Allah izin verirse yolumuz uzun. Yaşlanınca binmektense şimdiden binmeyi tercih ediyorum bende nasıl olsa Allah ömür verdiği sürece görevdeyiz evi emekliliğe doğruda alırız diye düşünüyorum. Ha tabi bide işin bide eğlencesi var yani genç yaşta bu kadar lüks bir aracı alınca haliyle bir imajınızda artıyor.

Kafam çok karışık yani maaşlarımız artacak diye biliyorum onlar kesinleşsin. Şayet 3800-4000 tl aracı bir rakama gelirse gözümü kırpmadan alırım diye düşünüyorum. Çünkü aylık 2-2,5 bin tl aracın taksidini ödesek 3-3,5 senede ödüyoruz inşallah.
    Zaten benim hiçbir giderim olmuyor ev faturalar vb gibi.

110binin tamamına kredi çekseniz;

1- 36 ay (3 yıl) aylık 3800 civarı (maaş yetmedi)

2- 48 ay (4yıl) aylık 3050 civarı ( 150-200 benzin parası kaldı) geri ödemesi var.

Yıllık MTV , bakım , kasko , park , yıkama falan derken aylık en az 300de bunları yaz bi köşeye.. (Yakıt hariç)

Yani bu maaş ile 110binlik tamamı kredi araç size uygun değil.

• İnsanın işine karışmak olmaz herkes istediğini yapar da hocam 3200 TL aylık gelirle 100 bin TL'lik araç almak akla mantığa aykırı bence ...
  • atkosturanadam kullanıcısına yanıt
    Hocam helalimize haram katmadan calisiyoruz,cok sukur halimize. Dibi de gorduk tepeyi de,sukretmeyi bilmek lazim.

• arkadaş neye karar verdi acaba??
  • quote:

Orijinalden alıntı: toz-koparan

arkadaş neye karar verdi acaba??

Daha ufak bir araçla başlamaya karar verdim 50-60.000 tllik bir araçla ondan sonra zamanla yükseltmeye akrar veridm hocam çünkü sizlerin dediği gibi zaman ne gösterir bilinmez 3 yıl uzun bir süre düğün işşi olur yada baska birşeye ihtiyaç olur el kol bağlanır dedikleriniz mantıklı geldi.
    Şuan honda civiclerin 2011 modellerine bakıyorum araştırıyorum.
  • Tövbe tövbe... Ya hocam tamam para seninde...Demeden geçmiyeceğim.. İmajını kediler yesin... Bana göre akıllı adam işi değil evi eşi olmadan suberbe para yatırıp gelirinide 3200 diye belirten biri.. yaklaşık gelirde 3500 benim. elimde 30bin nakitim var evim yok kiram 500. bu halde bile 40 liralık arabayı alsammı diye çekiniyorum ki evliyim ve çocuk bekliyorum. çocuk olmasa araban falan almam direk eve para yatar rahatıma bakarım. arabanız klasik değilse durdukça para yer değer kaybeder. Alacağınız ev günden güne değer kazanacaktır eminim.
  • bekar olduğuna göre dolu bir küçük araç süper olur.

her şeye rağmen sorunuz için; eskiden %100 üne kredi kullanabiliyordunuz. ancak şu an kullanamazsınız. bireysel tüketici için tabi ki...
  • avukatasor.org A kullanıcısına yanıt
    2. EL 60.000-70.000 TL lik RCZ veya COOPER S ile başlayın, superb den 10 kat daha dikkat çekersin. Kullanım zevki de cabası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alaskalı Suikastçi -- 24 Temmuz 2015; 11:34:54 >
  • Yani biri de çıkıp, "abi size ne?" demiyor mu?

Emek verip para kazanan kendisi dilediği gibi harcamasını da kendi bilir ama biz Türk insanı olarak nasihat vermekten başka hiçbir şey yapamayız.

Adam araba beğenmiş fiyatını almış gelen parayı, giden parayı hesaplamış ve aklına yatmış ve kalkmış sizden bir konuda bilgi istemişken akıl vermekte nedir? Sanki adam ödeyeceği paradan 50 tl eksik çıksa biriniz çıkıp cebinden verecek? O halde akıl vereceğinize varsa bilginiz verin. Büyüyün artık yahu! Sizi alakadar eden kısımla ilgilenin, varsa cevabını verin yoksa da susmanın bir erdemlilik olduğununda farkına varın sadece..

Saygılar..
  • Gelen parayı ve giden parayı arkadaş hesaplayamamış hocam. 110 bin tl'nin tamamını taşıt kredisi çekemez. 75 bin en fazla 48 ay vadeli taşıt, 35bin de ihtiyaç çekmesi lazım bu da max 36 ay olacak. Şuanki faiz oranları düşünüldüğü zaman bu taksitleri ödemeye maaşı yetmiyor arkadaşımızın. Bize kredi işini nasıl yaparız diye sormuş, arkadaşlar da cevap vermiş.

Benim kendi fikrim kira ödeme derdiniz yoksa en fazla 2bin tl taksit ödeyin. Dediğiniz civic tam size göre. Unutmayın vergi, sigorta, kasko, benzin, bakım, otopark, yıkama bunlar sizin temel giderleriniz olacak.
  • dkerem2 D kullanıcısına yanıt
    neresi orasi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baskan1111

neresi orasi

Mersin.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.