Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (514. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.379
Cevap
825
Favori
1.705.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 512513514515516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • haftaya a101 markete FLY 1080P arac kamerası geliyor ve 50tl cok cazip bir fiyat acaba cekim kalitesini görebilecegimiz bir video varmıdır?
  • Muhtemelen aynı senaryo :) Kontrol etmek için cihazı açmanız gerek. Yarın kadıköy'e gidip pil / kondansatör olayına bakacağım.

Cihazı açmak için;

1- Cihazın açma kapama düğmesi etrafındaki alan çift taraflı bant ile tutan bir plastik.
    2- Köşeden toplu iğne gibi birşeyle esneterek o kapağı çıkartıyorsunuz.
    3- Kapak altında bulunan 4 vidayı çıkartın
    4- Dönen yuvarlak (Cam ayağa tutan) parçayı yavaşca dışa doğru çekin. (Aman dikkat ufak bir top var, hızlı çekerseniz yerlerde aramak zorunda kalırsınız)
    5- Parçaya bağlı kablolar olduğu için tam çıkmayacak.
    6- En son olarak iki parçayı hafifçe (ince uçlu bıçak yada tornavida olabilir) birbirinden ayırın.

Önemli not: Ekran, şarj v.s. kabloları bağlı olduğu için dikkatli şekilde açın. fotolardan görüleceği üzere pil kameranın hemen yanında.

Bu arada cihazı açtığınız zaman internal sd kart takacak yerede ulaşıyorsunuz:) İsteyenler açmışken takabilirler. Herhalde çalışır:D

• quote:

Orijinalden alıntı: Kraaz

Ehahah , kondansatörler oyle çalışmaz

Onun üstünde yazan değer , dayanabildiği volt sınırıdır. Atiyorum 5.5 Volt yaziyorsa , sen ona 10 volt verirsen patlar.

eğer sen 3.7 volt veriyorsan , oda şarj olduktan sonra, ilk değer 3.7 volt olarak deşarj olur zamanla düşer ve kapanır.

Genelde zaten 5 voltluk devrelerde 10 voltluk Kondansatörler baglarlar.

Sende onu 3.7 voltluk pil kısmına bağlayacağın için , deşarj olurken ancak 3.7 v olarak geri alacaksın. Yani hiç bir şey olmaz.

O yüzden misal G1WC nin içinde 5.5 v - 1.5f kondansatör var.

Ki senin çakmak girişine taktığın şarj aleti 5 volt luk cihaz dır.

Benden daha iyi bilenler vardır mutlaka , daha ayrıntılı anlatabilirler.

Da pil bulamazsan oradaki elektronikçilere sor , biz takarız derlerse taktır gitsin.

Yine de sen bilin , karar senin cihaz senin , ben sorumluluk almam

Böyle bilgili insanların forumda olduğunu görmek inanın çok mutlu ediyor beni

Paylaşımlar için teşekkürler @ankay2

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bi ara kanun çıkıyordu noldu o?
    Foto veya Video ile trafik kurallarını ihlal eden birini ihbar edince işleme alacaklardı?
    Yalan oldu herhalde?
  • merhabalar,
    daha önceki mesajlarda kısmen bahsetmiştim, araç içi kamera almayı planlıyorum ama olgu bey in ilk msj larından ve güncel msjlardan takip etmem sonucunda araştırma yaptım ama bir ipucu yakalayamadım. yabancı dil yok translate ile de bir yere kadar.
    isteğim şu: an tampon için kablolu mini kamerayı aldığımı varsayalım; bunu av-in yada mini kameranın giriş fişini takdığımda hem araç içi kamera olarak kullanabileceğim hemde arzu ettiğimde park ve kör nokta ön görüşleri için alt önü görememi sağlayacak bir araç içi kamera sistemi var mı
    renoscenic önü görülmeyen ve yapısı ilginç bir araç eşim de kullanacak bu kör nokta konusunda bu tür bir çözüm düşünüyorum.
    wireless li kablosuz mini kameralar vs. buldum ama ona da extra monitör istiyor ve hem maliyetli hem de ön konsola montaj gerekecek,
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

Kullandığım mini0801 artık şarj tutmadığı ve kasada hafif esneme sezdiğim için cihazı açmaya karar verdim. İyiki de vermişim. Pil neredeyse patlayacak gibi şişmiş. Pili çıkarttım. Şimdi elektronikçilerden bulmak lazım benzer boyutta aynı özelliklere sahip olanı :)

Bu arada pm attım olgu :)

Araç içi kamera TavsiyesiAraç içi kamera Tavsiyesi

Kamerayı nerden almıştınız?

• arkadaslar shadow gt 680w yi usb kablosu ile bilgisayar a bağlayınca cihaz arızalı olduğu için windows tanıyamadı diye uyarı veriyor
    cihaz üzerinde mass storage ve pc camera cıkıyor, her iki modu seçsek de durum aynı, cihazda bi arıza mı var yoksa pc ye birsey mi yuklemek gerekli
    cd den ; for overseas PlayerSetup_Google_ShadowPlayer adındaki dosya yı kurdum sadece, baska birşey mi yapmak lazım

undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetbayram -- 8 Ağustos 2014; 11:29:07 >
  • Mini 0801 için en iyi ayarlar hangisi?

Kayıtları 30 saniyelik yapıyor uzatma şansımız var mı?
  • Kraaz, bilgilendirme için teşekkürler. Sanırım tercihim pil yönünde olacak.

cem_ari, e-prance kendi sitesi üzerinden almıştım.

Smoch, menüden loop seçeneği olması lazım (cihaz şu anda çalışmadığı için tam menü ismini veremiyorum. ) Orada 1,3,5 dk seçeneklerinden istediğini seçebilirsiniz.
  • 25/12/2013'de teslim edilen ve o tarihten itibaren yaklaşık yaptığım 9.000 km boyunca kullandığım Mini 0801'in batarya durumu:
    Araç içi kamera Tavsiyesi

• çin malları genellikle sorun çıkarır,plastikleri erir piller şişer kalitesi düşük ürünler...her zaman diyorum...

şu dod sitesine msj atsakta,emniyet kemerinin üstüne yanları çekmesi için kamera yaptırsak fena olmaz...

hem kamera açısı hemde ekranı aynı yöne baksa yeterli olur...
  • Bugün üşenmedim gittim yağmurda Kadıköy'e :) Yazıcıoğlunda 3.7 v 370ma pili 12 TL buldum, yeniden şişme ihtimaline karşı 2 tane aldım. Tanesi 1 $ aslında ama internetten almaya kalksanız 1 tane göndermedikleri için mecburiyet :)

Kendi yöntemlerim ile bağlantı yaptım. Sorunsuz şekilde çalışıyor ve şarj ediyor. Aslında düşününce cihaz uyarmıştı. Pili şarj edemediği zaman kırmızı ışık hızlı bir şekilde yanıp sönüyor. Bu durumda gecikmeden pil değiştirmek lazım. En azından cihaz ve en önemlisi arabaya birşey olmadan atlattık.

Mini kullanan arkadaşlara önerim (Eğer benim gibi sürekli araçta kalıyorsa kamera) ;
    1- Pili şarj edemediği zaman kırmızı ışık hızlı bir şekilde yanıp sönüyor. Bu durumda gecikmeden pil değiştirmek lazım.
    2- 6 ayda 1 kontrol amaçlı cihazı açıp pile bakmak

Herkese iyi haftasonları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankay2 -- 8 Ağustos 2014; 16:13:21 >

• quote:

Bugün üşenmedim gittim yağmurda Kadıköy'e :) Yazıcıoğlunda 3.7 v 370ma pili 12 TL buldum, yeniden şişme ihtimaline karşı 2 tane aldım. Tanesi 1 $ aslında ama internetten almaya kalksanız 1 tane göndermedikleri için mecburiyet :)

Kendi yöntemlerim ile bağlantı yaptım. Sorunsuz şekilde çalışıyor ve şarj ediyor. Aslında düşününce cihaz uyarmıştı. Pili şarj edemediği zaman kırmızı ışık hızlı bir şekilde yanıp sönüyor. Bu durumda gecikmeden pil değiştirmek lazım. En azından cihaz ve en önemlisi arabaya birşey olmadan atlattık.

Mini kullanan arkadaşlara önerim (Eğer benim gibi sürekli araçta kalıyorsa kamera) ;
    1- Pili şarj edemediği zaman kırmızı ışık hızlı bir şekilde yanıp sönüyor. Bu durumda gecikmeden pil değiştirmek lazım.
    2- 6 ayda 1 kontrol amaçlı cihazı açıp pile bakmak

Herkese iyi haftasonları

B'nde soracaktım bu kamera nasıl açılıyor diye akşam uğraştım açamadım kamerayı bgun tekrardan deneyeyim içini açmak için
    Şehir dışındayım yoksa B'nde gelirdim Kadıköy'e
    Nse gelişmeleri haberdar edersiniz
    İnş. Pil uyum sağlar ve bir daha şişmez
    Ayrıca pili aldığın yerinde tarifi lazım olacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 2 kamerayı da tüm gün güneşin altında kavrulan arabalarda bırakırım daima. Hiç şişme veya açılma olmadı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • çinde 20 dolar yani 40 tl ye fabrikadan çıkan ürünü...
    çinli satıcılar 2 katına yani 40 dolar,80 tl ye satıyorlar
    Türkiyedaki satıcılar aynı ürünü 4 katına yani 300 tl ye satıyorlar
  • Merhaba Arkadaşlar

Sonundahttp://www.aliexpress.com/snapshot/6131552636.html kameram geldi 44 $ aldım açıkcası memnun kaldım ön kamerasının geniş açısı ve kalitesi yeterli geldi bana araca takmak için sabırsızlanıyorum.

Akşam olunca gece moduna gayet hızlı sorunsuz geçiyor menüsü ve kullanışı kalite hissi veriyor.

Ön Kamera :http://youtu.be/sX2chuB0E3A ( Kaliteyi yükseltin )
    Arka Kamera :http://youtu.be/EZNTIu24SFw

• Shadow GT680W 3.2G versiyon yüklü model 64Gb hafıza kartı ile çalışıyor
    hafıza kartı samsung 64gb c10 program ile testim de 17,75 read, 8,49 write olarak çıktı sonuclar
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

2 kamerayı da tüm gün güneşin altında kavrulan arabalarda bırakırım daima. Hiç şişme veya açılma olmadı.

Elektronik işi şans işi ama kullandığımız cihazlardaki pillerin kalitesi ortada. (Tabi üst seviye bir cihaz kullanmıyorsanız.) Aldığım yerdeki satıcının yorumu: Uzun süre şarj ediliyorsa ve yüksek ısıya maruz kalıyorsa pilin ömrünün kısalması ve şişme yapması doğaldır.

Kış aylarında araçta bırakmak sorun olmayacaktır ama yazın kalması problem sanırım :) Paylaşmadığım bir nokta daha; bizim aracın yaz aylarında tatilde olup genelde güneş altında yatması ile ilgisi olabilir. (Aracı öğretmen olan eşim kullanıyor.)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

2 kamerayı da tüm gün güneşin altında kavrulan arabalarda bırakırım daima. Hiç şişme veya açılma olmadı.

Elektronik işi şans işi ama kullandığımız cihazlardaki pillerin kalitesi ortada. (Tabi üst seviye bir cihaz kullanmıyorsanız.) Aldığım yerdeki satıcının yorumu: Uzun süre şarj ediliyorsa ve yüksek ısıya maruz kalıyorsa pilin ömrünün kısalması ve şişme yapması doğaldır.

Kış aylarında araçta bırakmak sorun olmayacaktır ama yazın kalması problem sanırım :) Paylaşmadığım bir nokta daha; bizim aracın yaz aylarında tatilde olup genelde güneş altında yatması ile ilgisi olabilir. (Aracı öğretmen olan eşim kullanıyor.)

Öğretmenlere yaramıyor demekki 801 işte bnm pillerin durumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brak13 -- 8 Ağustos 2014; 21:06:55 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 512513514515516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.