Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (411. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
31.379
Cevap
825
Favori
1.705.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 409410411412413
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: renkli_

Kasaptan ehliyet alan bu kadar insan olduktan sonra trafikte illa ki kameraya ihtiyaç var,

Az kalsın feci canımız sıkılacaktı durup dururken...

http://youtu.be/y4yDjGKxQwc

Hocam sarıda geçmişsin, geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakiiin -- 13 Mayıs 2014; 21:48:13 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar kamerası çalınan oldumu hiç aracından, ben istanbulda yaşıyorum eskiden haftada 2kere aracıma hırsız girdiğide oldu , artık azaldı olaylar kamera için hırsız girecegini sanmıyorum, keşke keşke kendinden akülü şarjı en az birgün giden arabada hiç görünmeyen 3-4 tane kayıtı aynı anda yapan bir kamera olsa tabi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bugün telgraf geldi. Adınıza 1 adet cep telefonu geldi, imei kayıtlı ise şu numaraya fax çekin yoksa 3 gün içinde alıcıya geri gidecektir diye. Nasıl bir yol izlemem lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakiiin

quote:

Kasaptan ehliyet alan bu kadar insan olduktan sonra trafikte illa ki kameraya ihtiyaç var,

Hocam sarıda geçmişsin, geçmiş olsun

Yok, orada ışık yok.

yanıp sönen ışık var. Soldaki otobüs, sola, otobüs yoluna giriyor. Onun gireceği yerde sivil araba çıkışı da yok. piyangodan, bana çarpmak için çıkan kasapın teki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stones

Hocam bugün telgraf geldi. Adınıza 1 adet cep telefonu geldi, imei kayıtlı ise şu numaraya fax çekin yoksa 3 gün içinde alıcıya geri gidecektir diye. Nasıl bir yol izlemem lazım.

O kargoları kontrol eden vasıfsız memur sana damı denk geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Hocam bugün telgraf geldi. Adınıza 1 adet cep telefonu geldi, imei kayıtlı ise şu numaraya fax çekin yoksa 3 gün içinde alıcıya geri gidecektir diye. Nasıl bir yol izlemem lazım.

Evet hocam, ne yapmak gerekir?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Evet hocam, ne yapmak gerekir?

ne içiyor bu çalışanlar merak ediyorum valla. Kamera ile telefonu nasıl karıştırıyorlar yahu...

• En ekonomik ve çekimi iyi olan model, ilk sayfada yer alan "G1W GS108 with Novatek 96650" midir hala?

GPS olması çok önemli değil, bir arkadaşa hediye almayı düşünüyorum. Beni utandırmasın yeter...
  • cumadan beri ptt de duruyor bugün gittim işleriniz çok sanırım dedim,adam yarın sabah elinde olur göndertiyim dedi,amma yavaşlar
  • quote:

En ekonomik ve çekimi iyi olan model, ilk sayfada yer alan "G1W GS108 with Novatek 96650" midir hala?

GPS olması çok önemli değil, bir arkadaşa hediye almayı düşünüyorum. Beni utandırmasın yeter...

arkadaşın kameradan ne anlarki,biz forumda kıyaslıyoruz ondan iyisini görüyoruz
    arkadaşına bimden 40 tl olanı alsan onuda beğenir
  • Stones S kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: cosx

Sizin kamerayı cep telefonu sanıp geri göndermişlerdi sanırım. Konu ile ilgili alıntı da yapmıştım. Şahsen benim başıma böyle bir şey gelse öncelikle ilgili kurumdan mutlak suretle yazılı bir cevap talep ederdim, tabi ki yazılı olarak. Burada bir mağduriyet söz konusu, konunun peşini bırakmaz böylelikle buna sebep olan ilgili de aynı vurdumduymazlığa devam edemez, yaptığı işe daha özen göstermesi gerektiğini anlardı diye düşünüyorum. Çünkü yarın bir gün aynı şekilde bir başka arkadaşta aynı duruma düşebilir.

Daha önce de bir arkadaştan dolayı bahsetmiştim. Bence siz ürünün ne olduğu ilgili detaylı bilgilendirme yazısı ile birlikte, imei talep edilen cihazın cep telefonu olmadığı, ilgili cihazın üzerinde ve kutusunda bununla ilgili herhangi bir ibare bulunmadığını da ilgi yazınızda belirterek, yapılan değerlendirmenin yanlış olduğunu, konu ile ilgili ayrıca gerekli evrak gerekirse taraflarına gönderebileceğinizi belirtin. ( Ödeme makbuzu, sipariş detayı vb. Tek sorun burada 75 euro altında ödeme yaptığınızı belgelendirmek.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosx -- 14 Mayıs 2014; 0:34:14 >

• quote:

Sinyalizasyonda bir hata olabilir karşıdaki 2 aracında birden çıkması otobüsü göre göre yola atılmaları pek normal değil. Size sarı yanarken onlara yeşil yanmış olabilir yani sinyalizasyonda bir hata olabilir. Kimbilir onlarda sizi kırmızıda durmadı az daha kaza yaptıracaktı zannetti. Kaza olmuş olsaydı sarıda geçtiğinizi ispat edemezdiniz araç kamerası faydalı bir gereç gerçekten.

• quote:

Sayın yetkili,

********* barkodlu adıma yurtdışından gönderilmiş olan, GT680W model araç içi kamera cihazımın, tarafınızdan CEP TELEFONU olarak kayıtlara geçtiğini ve benden kayıtlı ise imei numarası istediğinize dair telgraf geldi.

Bana gönderilen ürünün cep telefonu olmadığını, biraz önce de söylediğim gibi araç içi kamera cihazı olduğunu, tarafınızdan içeriğinin tekrar kontrol edilmesini ve tekrar teyit etmenizi önemle rica ve arz ederim.

Şöyle bir dilekçe yazdım, verdikleri fax numarasına göndereceğim. Başka yapmam gereken veya eklemem gereken bir şey var mıdır? Veya aramam gereken bir yer?
  • baris195 kullanıcısına yanıt
    baris195 şöyle demiş:

"Arabanın kontağına bağlı değil de harici olarak çakmağa bağlı olursa daha iyi olur".

Bu konuyu bir netleştirelim isterseniz. Yakında ürün elimizde olacak. Elektrikçiye gideceğiz...

Ne şekilde bağlatalım? Kontağa mı bağlatalım; yoksa çakmaklığı çıkartıp onun arkasına görünmeyecek şekilde kaynak mı yaptıralım?

Gerçi ikisi de aynı anlama gelmiyor mu?

İkisinde de anahtarı çevirince kayıt başlayacak, araba bir şekilde stop ettiği anda kayıt kapanacak...
  • kontağı çevirince kayıt başlar kontağı kapatınca kayıt durur
    yada,çakmak yuvası kontağa bağlı olmaz,harici olarak çalışır yani kontağı kapasanda elektrik gelir
    yukarıdaki örnekler tecrübe sonucu yazdığım şeyler dün iki kez hemen çalıştırmam gerekti,kamera kontak kapanınca 7 saniye daha kayıt yapıyor ama bu arada kapanmayıda algılıyor
    biz aracı yeniden çalıştırsakta o arada kapanma aşamasında oluyor
  • "Çakmak yuvası kontağa bağlı olmaz" demişsiniz ama bağlı. Anahtarı bir tık çevirmedikçe kontağa elektrik gitmiyor malum.
    Yani bir şey değişmiyor. Herkeste durum aynı mı bilmiyorum.
    Bu montaj işini bir açıklığa kavuşturmak gerek.
  • quote:

quote:

Sayın yetkili,

********* barkodlu adıma yurtdışından gönderilmiş olan, GT680W model araç içi kamera cihazımın, tarafınızdan CEP TELEFONU olarak kayıtlara geçtiğini ve benden kayıtlı ise imei numarası istediğinize dair telgraf geldi.

Bana gönderilen ürünün cep telefonu olmadığını, biraz önce de söylediğim gibi araç içi kamera cihazı olduğunu, tarafınızdan içeriğinin tekrar kontrol edilmesini ve tekrar teyit etmenizi önemle rica ve arz ederim.

Şöyle bir dilekçe yazdım, verdikleri fax numarasına göndereceğim. Başka yapmam gereken veya eklemem gereken bir şey var mıdır? Veya aramam gereken bir yer?

Daha önce aynı şekilde forumda arkadaşın başına geldi ve ürün geri gitti ne yaptıysa. Para iadesini aldı paypal dan.

Büyük bir ptt başmüdürlüğüne gidip elinizde evraklarla direkt müdürle görüşmek en mantıklısı Memurların hiç yaptırımı yok. Hiç umursamadan iade geri yollayacaklar. 1 memur var orada hayatında kamera görmemiş ve her kamerayı cep telefonu zanneden affedersiniz ama süzme salak bir memur. Ben olsam kesinlikle yetkili bir kişi ile bir şekilde görüşürdüm.

Araç kameraları asla yasaklı ürün değiller. Silah değil, uyuşturucu değil, cep telefonu değil. Gümrük mevzuatı ise 75€ üstü ise kamera şansınıza %20 extra vergi çıkabiliyor. Sanırım forumda 100 den fazla kişi kamera aldı şu son 1 sene içinde 2 kişi vergi ödedi. Şans.

Kimin kamera ptt yüzünden iade gitmişti şimdi hatırlayamadım. Tahmini 10 sayfa önce konuşuyorduk.

Şu an benimde bir adet 0801 kamera istanbulda ayın 8. Den beri ( torbaya eklendi ) bana bu cep telefonu diye fax gelirse 0801 zaten ufak bir kamera her yere takmaya müsait. Ptt ci memuru ( cep telefonu diyen ) denk gelmesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 14 Mayıs 2014; 8:03:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• socialworker kullanıcısına yanıt
    Yukarıda socialworker arabasını çizen bir hayvandan bahsetmiş.
    Bir önceki sayfada da aynı şikayetle ne yapması gerektiğini soran başka birarkadaş vardı.

Ona baris195 arkadaşın verdiği cevabı gözden geçirerek yeniden düzenledim. Ve şöyle diyorum:

"Ayrı bir akü alıp bagaja koy. Ön cam için g1w al 140 derece, bir tane de önden arkaya iç kısmı ve dışarıyı çekmesi için g10w al 170 derece. Onu da ön cama arkaya bakacak şekilde monte et. İki kamera 250 TL., iki adet 32 gb. micro sd kart 120 TL., akü 100 TL., yaklaşık 500 TL.".

http://www.foxoffer.com/g1wh-car-dvr-full-hd-camera-140-degree-wide-angle-p-663.html#.U3Lo_oF_tIE

http://www.foxoffer.com/g10w-full-hd-car-dvr-3-inch-lcd-screen-with-wdr-p-678.html#.U3Lp3YF_tIF

Çözümü böyle sunduk diyelim. Peki arkadaki aküyü neresi besleyecek?

Bir de 32 gb. karta devamlı kayıt yapılırsa 5 saatlik video sığıyor bildiğim kadarıyla. Motion detection (hareket sensörü) devreye sokulursa bu kaç saate çıkar?

Bence 12 saatte bir, başa dönerek önceki kayıtları silmeye başlar. Oysa arabanın 2-3 gün park yerinden çıkmaması gerekebilir.

Çift micro sd'li bir sisteme ihtiyaç var. Bu konuda rahatsızlık bir çok kişide olduğu için, uzmanlar bir çözüm üretmeli...

Araba çizilmesi olayı başına gelmiş biri olarak benim şahsi çözümümü söyleyim (henüz uygulamadım):

Arabayı her daim evinizin karşısına parkediyorsanız; pencerenizin önüne 180 derece hatta daha fazlasını görecek şekilde iş yerlerine yerleştirilen kameralardan alıp koyarsınız. Kaydını da oda içinde dvd recorder'a benzeyen cihaza yaparsınız.

Tabi bu sistemi bakkal, market her yerde görüyoruz. Yalnız iyisi hangisi, gece görüş keskinliği bakımından hangi marka kamera tavsiye edilir onu bilmiyorum. Araştırmamız gerek.

• Bu konunun böyle detaylı bir şekilde enine boyuna incelenmesi bizler için çok büyük bir şans, başta @OlguErhan'a ve diğer paylaşım yapan tüm üyelere teşekkür ediyorum.

Ben de araç içi kamera almaya karar verdim ve bu hafta büyük ihtimalle siparişi vereceğim. Yalnız sormak istediğim birkaç soru var:

1) GT680W'in RX300'den ne farkı var? Hangisi daha iyi? GT680W'nun çekimi daha mı kaliteli?
    2)
    Araç içi kamera Tavsiyesi

Buradaki "Parking monitor" ne anlama geliyor?

3) Benim çakmak girişi kontak kapalıyken de çalışıyor. Sizin niye çalışmıyor?

Teşekkürler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: baris195

quote:

En ekonomik ve çekimi iyi olan model, ilk sayfada yer alan "G1W GS108 with Novatek 96650" midir hala?

arkadaşın kameradan ne anlarki,biz forumda kıyaslıyoruz ondan iyisini görüyoruz
    arkadaşına bimden 40 tl olanı alsan onuda beğenir

ne alakası var ki? insanlar görüntünün iyi veya kötü olduğunu analiz edemiyor mu? bir görüntünün yeterli kalitede olup olmadığını anlamak için araç içi kameraları bilmeye gerek yok :)

• 
Sayfa: önceki 409410411412413
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.