Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (1388. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: TeslanınKalfası , TeslanınKalfası Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.377
Cevap
825
Favori
1.705.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
71. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 13861387138813891390
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Olgu Beye PM ile durumu ilettim.
    Bir sorunum daha var.
    A118C / B40 kameramın RTC pili bitmiş galiba saat sıfırlanıp duruyor. Lehimli bir yapısı var. Cep telefonu tamircilerinden bu pilin benzerini alabilirm fakat nasıl lehimleyeceğim? Piller sıcağı sevmez.
    Araç içi kamera Tavsiyesi

Arkadaşlar şu pili aldım. Lehimledim. https://urun.n11.com/ozel-pil/panasonic-bsg-ml-621sdn-sarjli-pil-P294652821?utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&v=1.42.8
    Fakat bir problem var. Araç bir gün çalışmazsa kamera saat ayarları yine sıfırlanıyor.
    Günde bir defa 10-15 dk çalışırsa sorun yok. Kamerayı 4-5 saat açık bırakıp saat pilini şarj da yaptım. Sorun düzelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 6 Nisan 2020; 13:41:22 >

• Alphace A kullanıcısına yanıt
    Bence saat tamircisi halleder kolayca o işi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • raziel82 kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin modelde güzel,android olunca kullanması keyifli oluyor.Bir sürü uygulama var kullanılabilecek.

Hatta e-remote diye bir uygulama var playde,onunla açılışta ekranda ne istersen o şekilde açılıyor.
    Benimki açılınca ekranda direk navigasyonla açılıyor mesela.Sabit Radarları falanda gösterip ikaz veriyor.
    Wifi ile youtube üzerinden film-müzik falanda seyredebiliyoruz.

Geçen başıma trafikte bir şey geldi.Karakola gidip şikayetçi oldum.Hatta sonradan aklıma geldiği için kameram,''benim kameram var aracımda'' deyince,polis getir hemen diyerek kayıtları istedi.Ertesi gün götürdüğümde tutanakla teslim aldılar.
    Şikayet dosyasına koydular videoyu ve resimleri.

Yani resmiyette kanıt olarak geçiyor araç kamera kayıtları,bilginize...

• serar1453 kullanıcısına yanıt
    hem kullanışlı hem faydalı oldukça o zaman. yani kameranın faydasını biliyorum da bu tarz birşey ne kadar kullanışlı onu bilemedim aynadan. cama yapışanlardan ziyade daha iyi olur diye düşündüm. aslında daha güzel bir modelini gördüm. tablet gibi konsolun ortasına yapıştır. ama benim araçta göstergeler ortada. kamerayı kapatır. o nedenle uymuyor.

gece görüşü de iyiyse süper olur. ama pilli değil sanırım bunlar. park kaydı için aküye bağlamak gerek sanırım. model de bu
    https://tr.banggood.com/JUNSUN-A960P-1080P-4G-3G-2G-WiFi-bluetooth-Android-8_1-ADAS-Car-DVR-with-Rear-View-Camera-p-1514626.html?cur_warehouse=CN

vergi dahil 650 liraya gelecek

• quote:

Orijinalden alıntı: raziel82

hem kullanışlı hem faydalı oldukça o zaman. yani kameranın faydasını biliyorum da bu tarz birşey ne kadar kullanışlı onu bilemedim aynadan. cama yapışanlardan ziyade daha iyi olur diye düşündüm. aslında daha güzel bir modelini gördüm. tablet gibi konsolun ortasına yapıştır. ama benim araçta göstergeler ortada. kamerayı kapatır. o nedenle uymuyor.

gece görüşü de iyiyse süper olur. ama pilli değil sanırım bunlar. park kaydı için aküye bağlamak gerek sanırım. model de bu
    https://tr.banggood.com/JUNSUN-A960P-1080P-4G-3G-2G-WiFi-bluetooth-Android-8_1-ADAS-Car-DVR-with-Rear-View-Camera-p-1514626.html?cur_warehouse=CN

vergi dahil 650 liraya gelecek
    Sim yuvası ve kartlı modellerin ülkeye girişi yasak, bir şekilde gümrükten geçse bile imesi ni kaydettirmek gerekir pasaporta yoksa block yer imei pasaport kaydı 1800 lira civarında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Sim kartı takma niyetim yok. Yorumlarda Türkiye den alan var. Geçiyor sanırım. Bangood Sigorta yapıyor zaten. Ama evet şimdi siz yazınca bloke olayını düşünmedim değil. Kart takmadan imei algılanıp bloke gelir mi bilemedim

raziel82 kullanıcısına yanıt
    Ülkeye giriş kesinlikle yasak değil,resmi olarak gümrüğe girdi aldığım cihaz.

Faturalıydı ve faturasında da doğru olarak yazıyordu hangi cihaz olduğu.Fiyatı da aynen yazıyordu.

Vergileri ödendi ve çıktı.Sıkıntı olmadı.Kapıya kadarda teslim edildi.

Benim aldığım modelde sim yuvası da var,kartta var.

Ben kart takma ihtiyacı hissetmedim çünkü telefonumdaki wireless ile bağlanıp her yere giriyorum.

Google play,maillerim,haritalar,whatsapp,youtube vs...

Herhangi bir kısıtlama ile karşılaşmadım..
    Çok iyi

Hocam cihazımda pil var.

G sensör ile darbelerde otomatik kayıt yapıyor enerji olmasa bile.

Sizinkindede G-sensör var gözüküyor ama pil olayını müşteri hizmetleriyle yazışıp sorun.Büyük ihtimal vardır.

Banggood müşteri hizmetleri yardım konusunda çok iyi.Ben baştan yanlış ürün almıştım,ilgilenip hemen iptal ettiler.

Daha sonrada yeni ürün aldım yazışarak..Yaşasın google çeviri
    Hocam sizede teşekkür ederim ayrıca.

Sizin 1.sayfadaki incelemeniz sayesinde junsun markasından haberim oldu.

Gönül daha üst bir model ister tabii ama bütçe meselesi malum.

Yeni inceleme ve yorumlarınızı takipteyim..
    Herşey süper o zaman:) çok teşekkürler. Çok iyi bilgi verdin. İndirimi kaçırmadan alayım bari

https://tr-m.banggood.com/Junsun-E95P-Auto-4G-Android-8_1-ADAS-232GB-Car-DVR-Dash-Cam-FHD-1080P-Dual-Lens-recording-Car-DVRs-recorder-rearview-mirror-p-1593287.html

Aslında şu modeli daha çok beğendim. Ama hem bütçemi aşıyor hemde bende ortada olduğundan kameranın görüşünü kapatır. Hem de cama uzak kalacağından görse bile görüntünün iyi olcağından şüpheliyim. Yoksa şimdi yeni araçlardaki konsol üstü ekran gibi çok hoş görüntüsü var. Benim araç c3 picasso. Şu ortada çok güzel olur ama kamera çekmez diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raziel82 -- 12 Kasım 2019; 22:10:53 >

• İlaveten dikiz aynalı model hiç dikkat çekmiyor,olduğu belli bile olmuyor.

Benim olayımda polisler bile anlamadı,şikayet aşamasında aracı incelerken sende araç kamerası yok ki dediler.Gösterince böyle kamerada mı varmış diye konuştular aralarında..

NOT:Şikayet konusuna gelince araca-mala zarar verme idi ve malesef şikayetçi olduğumda sivil başka bir polisti.

Herkeze bir araç kamerasını şiddetle öneririm..
    Hocam banggoog'un güzelliği vergiyi baştan verdiğin için gümrükte oyalanmadan çok çabuk geliyor.

İstanbul'a gümrüğe girdikten 2 gün sonra çıktı ve ertesi gün elime geçti.Üstelik yurt içi kargoyla eve geldi.

Aliexpress olsa gümrük çok uzuyor,bir o kadarda ptt de takılıyor.

Yalnız ara sıra banggood bu vergi dahil ödeme seçeneğini kaldırıyor.İndirimden ziyade şu anda varsa alacağın üründe bu seçenek değerlendir bencede..
    Ustam bu arada bende izledim ilk sayfadaki incelemenizi. Ben de sizin gibi izmirliyim ve c3 picasso kullanıcısıyım

Yaşasın Picasso kardeşliği o zaman

Gerçi ben garibim arabayı Katır gibi yüklüyorum, dile gelse sat beni diye yalvaracak

Gelmiş geçmiş olsun.

sizin araba bırakın c3, c4 picassoyuolmuş c5 picasso :))) maşallah iyi yük çekiyor. Fransız arabası alınmaz diyenlere de bir ders niteliğinde. Gerçekten çocuklu aile için ideal ve çok kullanışlı

Sağolasın hocam.Geldi geçti inşallah.

Normal bir işten eve dönüş akşamında,başımıza gelecek varmış,Kısmet işte.

Olayın devamını kanunlar çerçevesinde takip ediyoruz...
  • Alphace A kullanıcısına yanıt
    Hasar aslında kimsenin uğraşmayacağı kadar az ancak haklı olduğum yerde mutlaka sonuna kadar giden bir yapıya sahibim.Ben hasar tespiti yaptırmayacağım araba zaten yapılıp teslim edildi.Sadece kusur oranının değiştirilmesini istiyorum.

Benim en büyük hatam nasılsa elimde görüntü var diyerek tutanağa çok fazla ehemmiyet vermememdi.Bunun en büyük nedeni de bu forum maalesef.Bu forumu uzun süredir takip ediyorum ve burada yazılanlardan sanki tramerde görüntülere önem veriliyormuş havasının olması.Bunun böyle olmadığını bizzat deneyerek öğrendim.

Burayı takip edenlere söylüyorum.Kesinlikle kamera var nasılsa diye düşünmeyin.En önemlisi resmi evraktır.Kamera görüntülerinin mahkemede bile geçerli olacağından emin değilim.Ancak büyük bir olay olur o zaman.Buradan kamera önemli değildir anlamı da kimse çıkarmasın.

• x15 kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle sizede geçmiş olsun.Bende aynı yapıya sahibim,en ufak bir hakkım varsa sonuna kadar ararım,davaysa dava,mahkemeyse mahkeme..

Tramer başıma gelmedi ama kayıt varken dikkate alınmaması saçma olmuş.Bence rapordan bile öncelikli dikkate almaları gerekiyor görüntüleri.

Benim olayda kamera olmasa şahitte yoktu.Üstelik karakola şikayetimde ise çok işlek bir yerde olmasına rağmen''orada mobese yok,güvenlik kamerasıda bulamayız'' falan dediler baştan.Araç kameram var deyince görüntüleri istediler.Ben görüntüleri ve videodan çektiğim fotoğrafları USB bellek ile verince kabul ettiler.Tutanakla delil olarak teslim aldılar.

Üstelik araca zarar verende sivil polisti+arkadaşlarıydı.Buna rağmen kabul edip aldılar ve dosyaya girdi görüntüler.(görüntülerin bir kopyasıda avukatımda dememde etkili oldu tabii ki)

Adli bir olayda görüntüler dava dosyasına giriyor ve mahkemede kabul ediliyor.

O yüzden kamera her araçta ihtiyaç bence.Hatta en kalitelisi.Çünkü videoda ve videodan aldığım resimlerde,şahıs ve yaptıkları gayet net bir şekilde gözüküyordü.Ekstra olarak GPS kaydıda önemli.Çünkü görüntülerde olayın tam yeri ve zamanı da belli oluyor.

Hatta sadece önü gösteren değil,arkayı ve araç içini gösteren kamera sistemi olsa daha iyi.

İnsana hayatta bazen 1 kere lazım oluyor ama o zamanda iyi ki varmış diyorsunuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serar1453 -- 13 Kasım 2019; 9:23:1 >

• 
Sayfa: önceki 13861387138813891390
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.