Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (1234. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ak_al , ak_al Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 12 Misafir - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.378
Cevap
825
Favori
1.705.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12321233123412351236
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BekiRoRo

DVD' ye çekip yetkili servise ekspere iletmesi için verdim. Yetmedi ekspere email ile 20MB' lık vidyo dosyasını gönderdim.

Ama nafile, izlememiş olacaklar ki kusurun tamamını bana ikram ettiler.

Sigorta Tramerine itiraz ettim, youtube' a yükle bize link gönder dediler öyle de yaptım.

İkinci rapor beklendiği için arabam yetkili serviste rehin kaldı 1 ay ve ne zaman çıkacağı belli değil...

Hocam kötü olmuş, ne yani kamera görüntüsü var bundan iyi delil mi olur ama bakan yok. Acaba kamera görüntülerini kaza tutanağı ve sigorta işlemlerinde kullanan başka arkadaşlar var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: jhudaverdi

quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Konyahmet

Titreşimde çalışmasını araca biri park halindeyken vurup giderse çalışır diye düşünmüştüm. En hassas ayarda en ufak sarsıntıda açılıyor dedi birisi. Start-Stop sorun olmuyormuş, bu gün araç kapalıyken çakmaklıkta yine elektrik olduğunu gördüm.
    Sizce bu kameralar için kötü birşeymidir? Sürekli elektrik olduğu için kamera hep çalışacak?

Park modu iyi ve yararlı bir şey, hatta hareket sensörü ile normal çekime geçmesi de iyi. Ancak araç uzun süre park halinde kalacağı zaman cihazın akü gerilimini 12V un altına düşürmesi iyi birşey değil. Uzun süre kavramı aracınızın akü durumuna göre ve cihazın park halinde çektiği akıma göre değişkenlik gösterebilir. Yani yukarıdaki örnekte olduğu gibi kimi araçların aküsü 4 gün sorunsuz park modu çekimi yapıp sorun çıkarmamasına rağmen belki kimi araçların aküsü 24 saat aralıksız park modu çekimine dayanmayabilir. Ancak bildiğim kadarıyla bu tür durumlarda da (aracı belli bir süreden fazla parkta bırakılacağı zamanlar) kemara üzerindeki On/Off butonu ile kapatıldığında pek güç harcamayacaktır.

Blackvuenin satılan harici akü küçük bir kutusu var araç kamerası için öZel yapılmış.

Aküye bulaşmıyor.

BLACKVUE B-112 Power Magic Battery Pack 3000mAh 12.8V Car Battery Discharge Prevention for Parking Modehttps://www.amazon.com/dp/B01HFRH34Q/ref=cm_sw_r_cp_api_sR6iAbYCP5GFB

Aynen dediğiniz gibi hocam bu konuda en profesyonel ve kalıcı çözüm bu ürün Ben de bu ürünü görmüştüm daha önce ama fiyatı çok uçuk olduğundan hiç yaklaşmadım Bilgilendirme için teşekkürler, düşünen arkadaşlar için bu paylaşım yararlı olacaktır.

Premium cihazlar isteyen insanlar genelde çok yüksek fiyatlı araç kullanıyorlar. Adamın A5 / A6 sı porshe jeepi var fiyatı tuzlu olsada koymuyor.

Yoksa reno / fiat kullanan adamın işi olmaz bu sistemlerle

Birde garanti takıntısı olanlar var, çakmaklığa adaptör taksam araç garantiden çıkarmı / arabam yanarmı korkusu yaşayanlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

DVD' ye çekip yetkili servise ekspere iletmesi için verdim. Yetmedi ekspere email ile 20MB' lık vidyo dosyasını gönderdim.

Sigorta Tramerine itiraz ettim, youtube' a yükle bize link gönder dediler öyle de yaptım.

İkinci rapor beklendiği için arabam yetkili serviste rehin kaldı 1 ay ve ne zaman çıkacağı belli değil...

Hocam kötü olmuş, ne yani kamera görüntüsü var bundan iyi delil mi olur ama bakan yok. Acaba kamera görüntülerini kaza tutanağı ve sigorta işlemlerinde kullanan başka arkadaşlar var mı?

Ben bu gibi durumlar için araçta dandik Andrıod tablet taşırım. Olası ciddi bir kaza olursa sıcağı sıcağına yedek almak / Polise göstermek adına.

• quote:

quote:

Birde forumda örnek link vardı çok yakın arkadaşın başına gelen,

http://forum.donanimhaber.com/m_113407730/f_//tm.htm?

• quote:

quote:

quote:

Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Bu linki de incelerim birazdan. Viofo larda kayıt oynatma özelliği yok sanırım doğru mudur? En azından kayıt polise göstermek istendiğinde kameranın micro sd kartını cep telefonuna takıp göstermeyi düşünüyorum (bende küçük tablet olmadığı için). Sizce araç kamerasının kayıt oynatma özelliği yoksa bu yöntem de mantıklı değil mi?

• jhudaverdi kullanıcısına yanıt
    Bak çok güzel bir ürün var :https://goo.gl/desPMX

Belki ilgini çeker.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Bu linki de incelerim birazdan. Viofo larda kayıt oynatma özelliği yok sanırım doğru mudur? En azından kayıt polise göstermek istendiğinde kameranın micro sd kartını cep telefonuna takıp göstermeyi düşünüyorum (bende küçük tablet olmadığı için). Sizce araç kamerasının kayıt oynatma özelliği yoksa bu yöntem de mantıklı değil mi?

• Araç Kamera görüntülerinin delil olarak kullanılması ile ilgili olarak aklıma şu soru takıldı:
    Kaza anında öndeki araçtan kaynaklı bir sebep yüzünden o araca arkadan çarpsak ve tutanakta adam hatasını kabul etmediği ve polis gelmediği için bir şekilde bizim arkadan çarptığımız belirtilip öndeki aracın suçu belirtilmese ve tutanak bu şekilde imzalansa, sonradan sigorta eksperine kaza görüntülerini ilettiğimizde durum çok açık ortada olacağı için kaza tutanağını dikkate almaksızın %100 kusur verirler mi? Yoksa suçumuz yoksa elimizde kazanın net video görüntüleri olsa bile tutanakta bunu mutlaka belirtmemiz gerekir mi?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Süpermiş hocam... Bu durumda kamera kayıtlarını cep telefonu veya bilgisayarda görmek için telefon modeline göre bir adet Micro SD - Micro USB + USB converter aparatı almamız gerekiyor... Aslında USB ye çeviren aparat var ama Micro USB ye çeviren yoktu bende, aynı anda iki işi de yapan videodaki aparat en iyisi tabi

Bu arada A119 da video oynatma var ama sanırım ekranda görüntüler seçilemeyeceğinden cep telefonu ve video ile oynatmak lazım, doğru mudur?

https://www.youtube.com/watch?v=9WlgdUt0CKQ

• quote:

Bak çok güzel bir ürün var :https://goo.gl/desPMX

Belki ilgini çeker.

Araç Kameraları konusunda her geçen gün ufkumuzu genişletmeye devam ediyorsun hocam, sağolasın emeğine sağlık...

Ürün çok güzel ama benim açımdan 2 husus nedeniyle şimdilik pas geçeceğim:
    1) Kesim gerilimi için 11,6 V düşük kalıyor. Özellikle de kış aylarını düşünerek en az 12V luk bir kesim voltajı lazım bana.
    2) OBD portundan besleme alma fikri güzel ama sürekli bağlantı için sanırım o portu kesip bu aparatı doğrudan aküye bağlamak daha uygun olurdu.

Yine de birçok arkadaşın işine yarayacağına eminim, teşekkürler hocam...

Evet minicik ekranından bişi anlaşılmaz.
  • OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Yanlışsam düzeltin ama bu aletin tek işlevi voltajı ölçüp belirli bir seviyenin altına düştüğünde
    kameraya giden elektriği kesmek değil mi? Ayrıca içinde ufak bir batarya var. Ya kendi enerjisini burdan sağlıyor ya da kamera için ufak bir back up enerjisi (ikisi de olabilir)
    Eğer buysa ucuz versiyonları kesin vardır düşünüyorum.Yanlış mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: akjed

Yanlışsam düzeltin ama bu aletin tek işlevi voltajı ölçüp belirli bir seviyenin altına düştüğünde
    kameraya giden elektriği kesmek değil mi? Ayrıca içinde ufak bir batarya var. Ya kendi enerjisini burdan sağlıyor ya da kamera için ufak bir back up enerjisi (ikisi de olabilir)
    Eğer buysa ucuz versiyonları kesin vardır düşünüyorum.Yanlış mıyım?

3 $ a bile ucuzları var ama kaliteli malzeme diye düşününce iyisi bu.

Örnek şu üründe şarj eder,

Look what I found on AliExpress

http://s.aliexpress.com/qMrUnu2U

Bu üründe,

Look what I found on AliExpress

http://s.aliexpress.com/jiIzMZbm

Ben gider Aukey alırım başkası gider ucuzunu alır o mantık.

• 100tl civarına alınabilecek en iyi kamera hangisidir arkadaşlar ?
  • bazen bime geliyor 70 tl falan
  • quote:

Orijinalden alıntı: soonkaya

100tl civarına alınabilecek en iyi kamera hangisidir arkadaşlar ?

Dolar olmuş 4 tl, 100 liraya ancak kameraya hafıza kartı alınır

• quote:

100tl civarına alınabilecek en iyi kamera hangisidir arkadaşlar ?

Hocam 100 TL ye de kamera vardır ama almadan önce örnek videolarına bakıp ona göre karar vermek lazım. Sonradan kamera görüntülerinden bir şey anlaşılmıyor diye onu atıp 200 TL lik bir kamera alma durumu olursa baştan 300 TL lik bir kamera almak daha mantıklı geliyor bana... Tabi 300 TL yi örnek olarak verdim, belki daha uygun fiyata da iyi kameralar vardır. Siz tavsiyem arada bir yapılacak indirimleri takip etmeniz. Özellikle de zapals ve banggood sitelerinde oluyor bu tür indirimler bidiğim kadarıyla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jhudaverdi -- 6 Aralık 2017; 17:53:6 >
    o zaman bekleyip daha iyisini almak en iyisi teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris195

goruntuye kaza anında bakarlar sonraya kaldımı vıdeo montaj sayıyorlar

İyi de hocam kaza anında polis gelmiyorsa ve kazaya karışan araçlar kendi aralarında tutanak tutuyorlarsa araç kamerasının çektiği videoya kim bakacak? Yani en kötü ihtimalle o an tutanak tutmayıp kazadan sonra diğer araç kaçtı gibi tutanak tutmak ve video kaydını delil olarak göstermek de olmaz. Bu durumda ne yapmalı???
  • quote:

o zaman bekleyip daha iyisini almak en iyisi teşekkürler

Olgu Hocamın kameralar için açtığı konu ve videolarının altında indirim kodları oluyor genelde. Onun dışında aşağıdaki siteyi de takip edebilirsiniz. Orada da indirim & incelemeler var...

http://www.arac-kamera.com/
  • 
Sayfa: önceki 12321233123412351236
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.