Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (1218. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.374
Cevap
825
Favori
1.705.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12161217121812191220
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzun süredir benim de listemde ama bir türlü karar veremiyorum, çok pahalı.

Bir de böyle bir şey buldum işi yarar belki;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lowradiation -- 16 Ekim 2017; 8:59:40 >
  • Sjcam M30 Araç Kamerasının örnek çekimlerinden

• quote:

Orijinalden alıntı: doktor_fb3434

quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Orijinalden alıntı: jhudaverdi

Hocam bir de Philips Araç Kamerası görüntüleri harika ama maalesef GPS yok ve sanırım GPS olmasi çok önemli. Peki araç kamerası seçiminde GPS, kapasitör gibi olmazsa olmazlarımız veya minimum gereklilikler nelerdir?

Kamera gerçekten iyi ise ki Philips öyle Gps takıntısı çok yapmıyorum. Ölümlü ve ciddi bir kazada kamera kayıtlarından polis hız tespitini kolayca yapabilmekte.

bencede gps e gerek yok;yol kenarındaki çubuklardan veya yoldaki şeritlerden hızınız falan hesaplanıyor çok rahat;bence de gps takıntısı yapmaya gerek yok

Hmmm, bunu söylediğiniz iyi oldu hocam Sırf hız tespiti için GPS i olan modellere yönelip daha kaliteli modellerden vazgeçmek zorunda kalmamak iyi haber sağolun

Peki burada belirtilen üst kalite kameralar içinde park halinde iken çekim yapan modeller hangileri? A119 var sanırım ama ben ondan ziyade daha kaliteli çekim yapan modelleri kastediyorum. Tavsiyelerinizi alabilir miyim?

• Olgun Hocam bu arada Philips Araç Kamerası incelemesi Ad800sPhilips Araç Kamerası incelemesi Ad800s konunuzu inceledim ve kanalınıza abone olup o harika videoya "Like" veren 100. kişi oldum :) Gerçekten bu güzel emeklerinize karşı herkesin en azından bunu yapması gerektiğiniz düşünüyorum.

Philips'in bu kamerasının çekim kalitesi gerçekten harika ve kameranın tasarımı da çok zarif. Ancak benim bu kamera ile ilgili olumsuz olarak nitelendirebileceğim husus kablosuz olarak görüntüyü cep telefonuna transfer edememesi. Gerçi her defasında bu gerekli olmayacak belki ama bu durumda görüntüler gerekli oldukça SD kartı çıkarıp bilgisayara kopyalamak dışında tavsiye edeceğiniz başka bir yol var mıdır? Yani tam da aradığım kamerayı buldum derken bu özelliğin olmaması beni biraz hayal kırıklığına uğrattı doğrusu :(

• quote:

Orijinalden alıntı: jhudaverdi

Olgun Hocam bu arada Philips Araç Kamerası incelemesi Ad800sPhilips Araç Kamerası incelemesi Ad800s konunuzu inceledim ve kanalınıza abone olup o harika videoya "Like" veren 100. kişi oldum :) Gerçekten bu güzel emeklerinize karşı herkesin en azından bunu yapması gerektiğiniz düşünüyorum.

Philips'in bu kamerasının çekim kalitesi gerçekten harika ve kameranın tasarımı da çok zarif. Ancak benim bu kamera ile ilgili olumsuz olarak nitelendirebileceğim husus kablosuz olarak görüntüyü cep telefonuna transfer edememesi. Gerçi her defasında bu gerekli olmayacak belki ama bu durumda görüntüler gerekli oldukça SD kartı çıkarıp bilgisayara kopyalamak dışında tavsiye edeceğiniz başka bir yol var mıdır? Yani tam da aradığım kamerayı buldum derken bu özelliğin olmaması beni biraz hayal kırıklığına uğrattı doğrusu :(

Açıkçası ben araçta dandik bir tabletle geziyorum. Lazım olunca takıyorum sd kartı ona. Yada obd kablosuydu sanırım ismi öyle parçalar var android için sd kartı hemen telefona tak.

Iphone cephesinde 10 $ lık şu parça şahane iş görmekte.

Look what I found on AliExpress

http://s.aliexpress.com/Z73YrYNr

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

aliexpress sitesinde dolaşırken Philips araç kameralarında müthiş indirim olduğunu gördüm.

Tüm kameralar indirimli, tasarımını beğendiğim Cvr108 modeli 143 tl ye düşmüş ama görüntü kalitesi pek hoşuma gitmedi.

Adr720 iyi göründü bana, videolar kaliteli. Ama hala kararsızım. Pek yeni bir model sayılmaz sanırım, sanki eldeki modelleri tüketiyorlar yenilere yer açmak için.

Bu arada indirim için son 12 saat.

• Merhabalar , uzun zamandir forumu takip ediyorum.ozellikle cift kamerali uygun fiyatli kameralara bakiyordum. Smarnoo s1 e karar verdim ama satistan kaldirildigi icin smarnoo s3 modelini 54$ a aldim. Cift kamera, kapasitor , park modu, gps girisi one cikan ozellikleri. On kamera kaiteli ve 170 derecelik genis aciyla cok iyi. Tek kotu yani arka kamerasi cok net degil ama olay teshisi acisindan yeterli. Inceleme ve kamera kayitlarini youtuba,yukledim.

https://youtu.be/MQofgv2F7KY

https://youtu.be/VDrpZ0sBx-0

https://youtu.be/YHIZEyFAobM

Isteyene detayli bilgi verebilirim.

• Bir türlü karar veremedim, ne alsam ne yapsam derken kafam karıştı.
    Önceliklerimi yazmak istiyorum ve sizlerin fikirlerini almak istiyorum.

1. Fiyatı uygun olmalı hatta en ucuzu olsun, çok para bağlamak istemiyorum.
    2. Cama yapıştırılan değil de söküp takılan (Vantuzlu) bir şey istiyorum arabamı her an satabilirim.
    Ayrıca aracım hafta içi sabit yerinde durur pek kullanmam o bakımdan da özellikle yaz aylarında torpidoda duracak, sıcaktan etkilenmesin diye.
    3. Sadece Avm yada benzeri yerlerde park halinde de çalışsın istiyorum kısa süreli 3-5 saat, malum aracı koyup gidiyoruz vuran çizen çok oluyor.
    4. Kablo kirliliğini sevmiyorum ama buna nasıl bir çözüm bulurum bilmem.

Sizce hangi marka model tercih etmeliyim, acelem yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01Mrt -- 17 Ekim 2017; 9:52:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01MRT42

Bir türlü karar veremedim, ne alsam ne yapsam derken kafam karıştı.
    Önceliklerimi yazmak istiyorum ve sizlerin fikirlerini almak istiyorum.

1. Fiyatı uygun olmalı hatta en ucuzu olsun, çok para bağlamak istemiyorum.
    2. Cama yapıştırılan değil de söküp takılan (Vantuzlu) bir şey istiyorum arabamı her an satabilirim.
    Ayrıca aracım hafta içi sabit yerinde durur pek kullanmam o bakımdan da özellikle yaz aylarında torpidoda duracak, sıcaktan etkilenmesin diye.
    3. Sadece Avm yada benzeri yerlerde park halinde de çalışsın istiyorum kısa süreli 3-5 saat, malum aracı koyup gidiyoruz vuran çizen çok oluyor.
    4. Kablo kirliliğini sevmiyorum ama buna nasıl bir çözüm bulurum bilmem.

Sizce hangi marka model tercih etmeliyim, acelem yok...

Sjcam m30 olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 18 Ekim 2017; 8:23:45 >

• günaydın olgu üstad,
    smarnoo s1 kamerada şöyle durumlar yaşıyorum:
    çakmaklık üzerinden kullandığım enerji ile araç çalıştığında smarnoo bazen beyaz ekranla açılıyor bekliyorum normal ekrana geçmiyor, birkaç kez enerji fişini çekip tekrar başlatıyorum, 2-3 3-4 deneme sonrasında normal açılış yapıyor, bu sabah da smarnoo ekranında kaldı ben yine aynı işlemi yapıp normale döndürdüm.
    daha önce yazmıştım. c4 picasso camına sizin testinde anlattığınız şekilde monte olmuyor yatay cam olunca ön kamera yolu görmüyor, bu nedenle bir telefon tutucu alıp extra bir çift taraflı bantla telefon tutucuya yapıştırdım, vantuzla da cam üzerinde ayarlayıp sabitleyip kullanıyorum.
    tabi bazen biraz titreme oluyor.
    yukarıda ki nedenlerle ilgili bir görüşünüz var mıdır
    güncelleme mi gerekir( alalı 3 ay oldu)
    titreşim yapıyor olabilir mi
    hergün araç kullanmadığımdan bazen vantuzu söküp kamerayı eve alıyorum, bazen direk birkaç gün araçta takılı kalıyor.
    durumlar bundan ibaret, bu arada sizin önerdiğiniz 32 gb sd kart var,

teşekkürler

• Merhaba arkadaşlar vakitsizlikten önceki sayfaları okuyamadım öncelikle sizlerden özür diliyorum belkide daha önce konuşuldu,ben dikiz aynasına takılabilen aynı zamanda geri görüş kamerasıda olabilen kapasitörlü bi cihaz arayışındayım banada yardımcı olabilirmisiniz,şimdiden tşkler

• Üstad konuya göz gezdirdim. Ciddi emek var, teşekkür ediyorum kendi adıma. Ben zamanında Aliexpress'ten ucuz bir kamera aldım. Bir yıl kadar kullandım, aracı satınca eve çıkardım. Şimdi yeni aracımda da kullanmak istedim, ama lens kaydığı için görüntü bulanık. Tamir ettim ama hala oynama olduğundan kullanamıyorum.

İncelemelere baktım ama bu fiyatlar bana yüksek geldi, gece ve gündüz çekimi iyi ve 20-30 dolar aralığında bir kamera öneriniz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BILGILI

günaydın olgu üstad,
    smarnoo s1 kamerada şöyle durumlar yaşıyorum:
    çakmaklık üzerinden kullandığım enerji ile araç çalıştığında smarnoo bazen beyaz ekranla açılıyor bekliyorum normal ekrana geçmiyor, birkaç kez enerji fişini çekip tekrar başlatıyorum, 2-3 3-4 deneme sonrasında normal açılış yapıyor, bu sabah da smarnoo ekranında kaldı ben yine aynı işlemi yapıp normale döndürdüm.
    daha önce yazmıştım. c4 picasso camına sizin testinde anlattığınız şekilde monte olmuyor yatay cam olunca ön kamera yolu görmüyor, bu nedenle bir telefon tutucu alıp extra bir çift taraflı bantla telefon tutucuya yapıştırdım, vantuzla da cam üzerinde ayarlayıp sabitleyip kullanıyorum.
    tabi bazen biraz titreme oluyor.
    yukarıda ki nedenlerle ilgili bir görüşünüz var mıdır
    güncelleme mi gerekir( alalı 3 ay oldu)
    titreşim yapıyor olabilir mi
    hergün araç kullanmadığımdan bazen vantuzu söküp kamerayı eve alıyorum, bazen direk birkaç gün araçta takılı kalıyor.
    durumlar bundan ibaret, bu arada sizin önerdiğiniz 32 gb sd kart var,

teşekkürler

Bendekide sinir bazen açılmıyor. UCUZ çift kameralı modellerden yüzümüz gülmedi gitti.

Blackvue / Panorama gibi 400 / 500 $ lık cihazları seçmedikçe çift kamera hep sıkıntı görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Üstad konuya göz gezdirdim. Ciddi emek var, teşekkür ediyorum kendi adıma. Ben zamanında Aliexpress'ten ucuz bir kamera aldım. Bir yıl kadar kullandım, aracı satınca eve çıkardım. Şimdi yeni aracımda da kullanmak istedim, ama lens kaydığı için görüntü bulanık. Tamir ettim ama hala oynama olduğundan kullanamıyorum.

İncelemelere baktım ama bu fiyatlar bana yüksek geldi, gece ve gündüz çekimi iyi ve 20-30 dolar aralığında bir kamera öneriniz var mı?

Açıkçası G1wc den başka alternatif görünmüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Heisenberq

Merhaba arkadaşlar vakitsizlikten önceki sayfaları okuyamadım öncelikle sizlerden özür diliyorum belkide daha önce konuşuldu,ben dikiz aynasına takılabilen aynı zamanda geri görüş kamerasıda olabilen kapasitörlü bi cihaz arayışındayım banada yardımcı olabilirmisiniz,şimdiden tşkler

Bende arayıştayım kapasitörlü ayna kamera açıkçası.

Hocam,
    Bana göre pahalı gelir, 80 doların üstünde 300 TL yi geçiyor fiyatlar.
    1. seçeneğime uymuyor maalesef "1. Fiyatı uygun olmalı hatta en ucuzu olsun, çok para bağlamak istemiyorum.".
    Ben daha çok G1W düşünüyordum ama onda da bir sürü versiyon var (c/cb/s/sb), ayrıca marka problem aliexpresste bir sürü marka var.
    Anlayacağınız benim kafa iyice karıştı ne yaparım bilmiyorum, teşekkür ederim yine de...
  • Hocam aşağıdaki 3 kameradan birini almayı düşünüyorum, sanırım belirtmiş olduğunuz kameralardan en iyi 3 ü bunlar (diğerlerinin çoğu malzeme kalitesi itibariyle bile bunlar kadar kaliteli görünmüyor gibi). GPS ve cep telefonu ile kontrol edebilme özelliklerinden vazgeçtim gibi ama park halinde kayıt edebilme özelliği önemli benim için. Bu durumları da göz önünde bulundurarak bu 3 ürünü karşılaştırabilir misiniz lütfen? Ayrıca bunlardan park halinde kayıt sadece Matego XP1 modelinde mi var?

1- Junsun H030 Ambarella A12 Kapasitörlü : Görüntü kalitesi harika. Ancak boyutu biraz büyük ve ağır bir ürün. Ayrıca tasarımı da çok göze batıyor.

4- Philips Kapasitörlü Araç Kamerası : Görüntü kalitesi ve ergonomik tasarımı harika. Dezavantajı ise GPS olmaması (ki bunu sorun etmeye gerek yok demiştiniz) ve cep telefonu ile kontrol edilememesi. Ancak gerektiğinde SD kart çıkarılarak da çekimlere kolayca ulaşılabilir.

5- Matego XP1 Harici Lens Kapasitörlü : Çekimleri gayet güzel görünüyor ama gerek gece, gerekse de gündüz çekimlerinin yukarıdaki 2 kameraya göre karşılaştırmam lazım. Özellikle de cihazın cama takılmayıp kara kutu gibi gizlenmesi ve bu sayede olası bir kayıt karartma ve çok daha önemlisi ısınmadan kullanılması gayet mantıklı gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jhudaverdi -- 18 Ekim 2017; 23:25:16 >

Diğerleri yer kaplıyor,sizde bilmiyorsanız yoktur sanırım

Çok teşekkür ederim...

• Çok büyük geldiler bana daha küçük muntazam boyutta göze çirkin gelmeyecek şekilde yerleştirilebilen hangisini önerirsiniz?
  • 
Sayfa: önceki 12161217121812191220
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.