Şimdi Ara

Arabayla birlikte gelen bebek koltuğu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
1.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Böyle bir şey var mıdır arka koltuğa sabit bir şekilde ?

• vw passat'ta opsiyonel olarak var...
  • Ford'tada opsiyonel olarak bebek koltuğu bağlantısı var yane isofix
  • quote:

Orijinalden alıntı: plateau

vw passat'ta opsiyonel olarak var...

Aynen ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Volvoların çoğunda var.
  • i30 da var. isofix
  • arkadaş isofixten bahsetmiyor olsa gerek.

Volvonun her modelinde var. Kaç yaş aralığı için olduğunu bilmiyorum fakat bebek koltuğu denilemez bana göre bunlara

passattaki sistem daha koruyucu ama ek parçaların takılıp çıkarılma gerekliliği olayı biraz manasız kılıyor bence.

• En sağlıklisi iyi bir cocuk koltuğu. Volvonun cok kaliteli cocuk koltukları var ayrıca satılan. Hangi marka alırsaniz alın cocuk koltuğunu pazarlığa dahil edebilirsiniz

• Isofix dediğiniz şey bağlantı noktası ve Tata, ne bileyim Lada modellerinde bile standart olmuştur artık muhtemelen. Çıkalı 15 sene civarı oldu.
  • Isofix'li kaliteli bir koltuk bence yeterli bir çözümdür. Neticede koltuk aracın şasesine sabitleniyor ve çocuk da diğer yolcular gibi doğrudan mevcut emniyet kemeri tarafından tutuluyor. Bir de emniyet kemeri ufaklığın boynunu kesmesin diye bir kemer yastığı takarsanız problem kalmaz.

Markaların daha pahalı ve daha orijinal çözümlerine bir itirazım olmaz ama özel bir detayı çok da lüzumlu görmüyorum. Opsiyon listelerindeki koltukların çoğu da bu şekil koltuklar zaten. Çocuk koltuğunu araba üreticisinde almak yerine aynı ayarda bir koltuğu (muhtemelen yarı fiyatına) doğrudan kendiniz de alabilirsiniz.
  • u tip ayrıntılar üzerine volvo toyota opel çalışıyor
  • çok güzel ben bu proje üstünde tam 5 saat çizim yaptım sunumu hazırlarken konuya bakmak aklıma geldi.

Aklımı ....
  • gerçi benim yaptığım biraz farklı ama.

Şöyle bir şey yapmıştım.

U tipi nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: oflazca

Isofix'li kaliteli bir koltuk bence yeterli bir çözümdür. Neticede koltuk aracın şasesine sabitleniyor ve çocuk da diğer yolcular gibi doğrudan mevcut emniyet kemeri tarafından tutuluyor. Bir de emniyet kemeri ufaklığın boynunu kesmesin diye bir kemer yastığı takarsanız problem kalmaz.

Markaların daha pahalı ve daha orijinal çözümlerine bir itirazım olmaz ama özel bir detayı çok da lüzumlu görmüyorum. Opsiyon listelerindeki koltukların çoğu da bu şekil koltuklar zaten. Çocuk koltuğunu araba üreticisinde almak yerine aynı ayarda bir koltuğu (muhtemelen yarı fiyatına) doğrudan kendiniz de alabilirsiniz.

Araçta her zaman cocuk olmayacağını düşünürsek o cocuk koltuklarını taşımak bana anlamsız geliyor. Su anda boyle bir koltuğa ihtiyacımız yok cok şükür ilerleyen zamanlarda ihtiyacım oldugunda volvo'nun yapmış olduğu o koltuk bana cok daha kullanışlı gelir. Fonksiyonel bir koltuk ve ekstradan bir cocuk koltuğu taşımak zorunda kalmıyorsun. Bütün otomotiv firmaları bunu standart hale getirse güzel olur. Mesela EuroNcap'ta bu koltuğu bulundurmayan araçlara düşük puan verilse güzel olur.

Bir diğer fonksiyonel cocuk koltuğu ise koltuğu çıkarıp bebek arabasına monte ediyorsun. O da güzel bir fikir ancak şahsi düşüncem Volvo'nun yapmış olduğu koltuktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: kürsad

quote:

Orijinalden alıntı: oflazca

Isofix'li kaliteli bir koltuk bence yeterli bir çözümdür. Neticede koltuk aracın şasesine sabitleniyor ve çocuk da diğer yolcular gibi doğrudan mevcut emniyet kemeri tarafından tutuluyor. Bir de emniyet kemeri ufaklığın boynunu kesmesin diye bir kemer yastığı takarsanız problem kalmaz.

Araçta her zaman cocuk olmayacağını düşünürsek o cocuk koltuklarını taşımak bana anlamsız geliyor. Su anda boyle bir koltuğa ihtiyacımız yok cok şükür ilerleyen zamanlarda ihtiyacım oldugunda volvo'nun yapmış olduğu o koltuk bana cok daha kullanışlı gelir. Fonksiyonel bir koltuk ve ekstradan bir cocuk koltuğu taşımak zorunda kalmıyorsun. Bütün otomotiv firmaları bunu standart hale getirse güzel olur. Mesela EuroNcap'ta bu koltuğu bulundurmayan araçlara düşük puan verilse güzel olur.

Bir diğer fonksiyonel cocuk koltuğu ise koltuğu çıkarıp bebek arabasına monte ediyorsun. O da güzel bir fikir ancak şahsi düşüncem Volvo'nun yapmış olduğu koltuktur.

iste ben de her zaman cocuk olmaz diye ustte ki gibi bir sey tasarladim bilmem nasil oldu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.