Şimdi Ara

Arabayı vermek istemiyorum nasıl dersiniz? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
2
Favori
26.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rewolwer_

Orijinalden alıntı: oeste

Peki şöyle tatlı ve güzel bir bayan istese yine de vermeyecek misiniz ?

Arabayı vermek istemiyorum nasıl dersiniz?

Her erkeğin yenik düşeceği anlar olabilir.Karşınızda olsa cevap değişebilir,kesin konuşmamak lazım : )

miğde bulantı ilacı olan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

Oz be oz amcam arabayi 3 defa deposu tam olarak aldi ve depo isigi yandiginda geri getirdi. Araba dizel sehir icinde bile rahat 700 km yapar ve adam depoyu 3 defa bitirip getirdi. Ve her seferinde arabayi toz toprak icinde, arabanin icinde sigara izmaritleri var iken getirdi. Amcamin ekonomik durumunun iyi olmadigini duymustum, cok sukur ki 3 depo mazotun hesabini yapacak durumda degiliz, ancak 2000 km yapip da bir tesekkur etmeden, en basitinden 10 tl verip arabayi yikatmadan, arabaya ozen gostermeden getirince insana cok dokunuyor. 2000 km gitmissin toplamda, 50 tl den araba kiralasan yeridir, ama beles mazot, beles araba bulunca kacirir mi hic?

Vermem, hayatta vermem. Komsu gelse hastaneye gidecegiz dese ben gotururum ama vermem.

Sizin amca da maşallah yani. Ödünç alma işlemi öyle olmaz ki, gün içinde bir yere gidecektir, akşamdan senden arabayı alır, 20 lira mazot yakacaksa 30 lira mazot koyar arabaya, işi bitince de bi güzel temizleyip teşekkür ederek iade eder.

Ne bileyim amca diyince de şimdi 5-6 tane de bende amca var ama aralarından sadece 1 tanesi adam

• İnsanın gözünü bir avuç toprak örter... Arabaya mala mülke bu kadar değer vermek doğru değil...

İhtiyacı olanın ihtiyacını gidermek lazım...
  • AT-AVRAT-SİLAH kimseye emanet edilmez. NOKTA.
  • Ben genelde mazeret uyduruyorum. Mazeretlerimi bilecek kadar yakınsa veriyorum

Hayır demek zor geliyor
  • adamına göre değişir. güveniyorsam kullanımına veririm.
  • Arabama bayağı düşkünümdür,öyle ki yıkamacıda hatta serviste bıraktığım zaman bile aklım arabada kalır,mümkünse başında beklerim.
    Ama bir tanıdığım gelipde aracı benden istiyorsa ve aracı isteme nedeni gezme tozma değilse,yani zor durumda kalmış'da istiyorsa tereddüt bile etmeden veririm.
    Bir şey olacağı varsada olur zaten ama ben kapıma gelipde zor durumda kalmış,aracımı isteyen bir kişiyi geri çeviremem.
    Örneğin bir akrabam gelecek ve hastaneye çocuğunu götürmek için aracı istese ve bende ''taksi paranı ben vereyim taksiyle git,arabamı vermem' desem,açıkcası ben o arabaya artık rahat bir şekilde binemem.
    O araca her bindiğimde o kişiyi düşürdüğüm durumu hatırlarım,kendimden utanırım,o kadar taş kalpli değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oeste

Peki şöyle tatlı ve güzel bir bayan istese yine de vermeyecek misiniz ?

Arabayı vermek istemiyorum nasıl dersiniz?

Belli ki vermemişler, hatun dolmuşa binmiş
  • bir kez arabamı satmıştım. araba alacaktım ve 2-3 tane arabaya bakmak için araba gerekti. 2 arkadaştan istedim. 1 i bahane buldu diğeri de verecekti sonra birşey çıktı vermedi. sonra gittim araba kiraladım. benden arabamı isteseler güvendiğim insana arabamı veririm
  • Ben sakınmıyorum. Arkadaşın biri, Araba lazım, kız isteme meselesi var. Konya'ya gideceğiz. Arabanı verebilir misin dedi. Hiç sorun etmedim. Verdim. istanbul'dan Konya'ya gitti, geldi. O derece yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HRMNKY

Rahmetli Babamın 3 tavsiyesi.

1)Hiç bir zaman çek-senet işleriyle bir işe girme.
    2)Hiç kimseye kefil olma.
    3)Hiç kimseye araba yada başka bir malını emanet etme.

Bu 3 maddeyi hayatım boyunca uygulayacağım.Varsın çevremdekiler surat assın.Allah korusun olumsuz bir olay sonrası kimseyle papaz olmak istemem.

Ticaret yapmiyosun degil mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracım kaskolu, yakın çevremden kim istese hayır demem veririm. Paylaşmamak ahlak anlayışıma aykırı.
  • kesin vede kati suretle başka birinin arabasını emanet almam ( babam,kardeşim hariç ) içim rahat etmez o arabayı geri verene kadar

benden isteyen olursa da vermem
  • şoförlüğüne ve adamlığına emin olduğum kişiye arabamı veririm
    onun haricinde vermem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

Ben cimrilikten falan değil ama gerçekten arabamı kimseye vermek istemiyorum. Aslında sadece araba değil bazı şeyleri gerçekten vermek istemiyorum. Mesela kol saatimi bile istese biri vermem gibime geliyor.

Neyse özetle;

Bir yakınınız arabayı istediğinde ve sizde vermek istemediğinizde nasıl cevap veriyorsunuz? Yalan mı söylüyorsunuz yoksa direk vermek istemiyorum falan mı diyorsunuz...

götürebilecek durumdaysam ben götürüyorum, onun dışında "ben arabamı başkasına kullandıramıyorum, kusura bakma" diyorum.

İlk göreve başladığım sene hastahanede bir arkadaş istemişti ve bu şekilde "veremem" demiştim. Millette de "bu herif kıl" gibi bir intiba oluştu evet.. fakat sonradan arabaya nasıl baktığımı görünce anladılar, satmaya karar verdiğimde hastaneden 3 kişi aynı anda almak istedi. Fiyat yükseltmeye çalışmalarına rağmen ilk konuştuğum kişiye (daha ucuza) verdim.

İnsanlar zamanla sizi tanıyınca anlıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: zaragoza

Ticaret yapmiyosun degil mi

Kendi çapımda ufak tefek ticaret yapıyorum hocam
  • Vermeyin arkadaş ben verdim kaza yaptı.
  • Gerçekten İnsan olana, Benim aracıma benim gibi özenecek olan kişiden aracımı esirgemem. Dayıma, En samimi arkadaşıma hiç söyletmem bile veririm anahtarı. Çünkü benim kadar özenli kullanacağını bildiğim insanlardır. Aracın başına bir iş geldimide kendileri hallederler.

Ama mevcut Pert kayıtlı Mahkemelik olduğum aracı bile Ev arkadaşıma vermiyorum. Neden? Çünkü emanet bir aracı kullanırken yanındaydım ve nasıl araç kullandığını gördüm. Aynı evde yaşamamıza rağmen vermiyorum oda isteyemiyor. Bundan dolayı surat astığıda oldu ama düzgün kullansaydın diye içimden geçiriyorum.
  • ''Arabayı vermek istemiyorum'' derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HRMNKY

Rahmetli Babamın 3 tavsiyesi.

1)Hiç bir zaman çek-senet işleriyle bir işe girme.
    2)Hiç kimseye kefil olma.
    3)Hiç kimseye araba yada başka bir malını emanet etme.

Bu 3 maddeyi hayatım boyunca uygulayacağım.Varsın çevremdekiler surat assın.Allah korusun olumsuz bir olay sonrası kimseyle papaz olmak istemem.

rahmet diliyorum babana. benim babamda aynı şeyleri düşünürdü. çok haklılar gerçekten..
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.