Şimdi Ara

Arabayı fazla abartıyoruz... (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
180
Cevap
1
Favori
36.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
182 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Çok güzel anlatmışsın fakat şöyle bir durum var: Çoğu kadın flört etmiyor arabası olmayanla. Daha birkaç hafta önce kimyager bir arkadaşla bu konuyu tartışıyorduk. Mühendis bile olsan, arabası olan amele senden daha tercih edilebilir dişi açısından. Aşk iksiri resmen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Sizinki benim arabanın başına her gün geliyor. Ne zaman incelesem yeni bir çizik boya kalkması derin taş darbesi vs geliyor. Bir sürü araç sürtmesi de dahil. Benim gibi olan varsa oturur ağlar her halde. Ve bunların hiç birisini de ben yapmadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Salak saçma konular. Başka bir şey bulamadınız mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: canguler917

çok önceleri bunu dile getirdiğimde linç yemiştim. bu millet iflah olmaz kardeş. olsaydı zaten bu hallerde olmazdık
    Cahil,eğitim seviyesi düşük ve bağnaz insanlar genelde böyle oluyor.

• Golf 1.6 TDI 115 PS DSG

Highline

230.300,00 TL

jesus christ

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hadi lan ordan, neyin hırsı bu. Ben arabamı çok seviyorum, sevmeye de devam edeceğim. Sen bi japonyaya git gece vakti gör supra'lar 350z'ler geceleyin drift, drag yaparken ağzın açık kalır. Adamlar arabalarına öyle bir bakıyorlar ki aklın şaşar. Araba bir tutkudur, araba bir şevkat gösterisidir. Sen arabaya iyi bakarsan o da sana iyi bakar.
  • Ben de motorumu çok seveyim o zaman.
  • Daimon88 kullanıcısına yanıt
    Esasında kadınlar belli konular üzerine fikir yürütürken proxy (yakınsama ya da gösterge diyelim tam olmuyor ama) ler üzerinden fikir yürütüyorlar.

Yani senin ayakkabı ve kemer uyumun onlar için kendilerine ve uzun vadede çocuklarına gösterecekleri ilgi özen gibi şeyleri ima ediyor.

Araba da öncelikle büyük kolaylık sağlıyor. Onun dışında senin bir erkek olarak öncelikle kendi sorumluluğunu daha sonra başkalarının (bu durumda kendileri ve çocuklarınız oluyor) sorumluluğunu taşıyabileceğini ima ediyor.
  • 27 yaşıma geldim daha yeni ehliyet alıyorum. O da bazı iş ilanlarında istendiği için. Belki ekmek çıkar...

Bu araba konusunda en anlamadığım mesele boya işi. Arabanın kazası yok diyelim ve ben kendi zevkimden dolayı, fabrika boyasından da daha kaliteli bir boyayla arabayı boyuyorum ve bu durumda arabanın değeri düşüyormuş. Şu araba modifiye eden programlarda da genelde yapılan bir şey bu. Hiç orada arabayı boyarsak değeri düşer muhabbeti de geçmiyor. Akıl alır gibi değil.
  • Kınamıyorum ve küçük görmüyorum ancak Konu başlığı tarifsiz derecede aaadi. Böyle cümleleri hiç kullanmamak lazım.

KONUNUN KOMPLE SİLİNMESİNİ TALEP EDİYORUM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hesab___ -- 14 Kasım 2018; 22:47:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Arabaya özen göstermek korumak başına bir şey gelince üzülmek ilahlaştırmak mı oluyor ?

Türkiyede araç fiyatları ortada alım gücü ortada ben aracımın plastik jant kapağı çizilse bile üzülürüm niye çizilsin ?

Araba için ailesini bile satar demişsiniz bunu yapacak adam olmaz bunu yapacak adam için zaten ailesi yok hükmündedir bırak arabayı başka bir şey için de satar saçma sapan bir düşünce
    Şu an oturduğum binadaki çoğu komşum da aynı zihniyette. Araba yüzünden birbirlerini kesmedikleri kaldı. Ben onlara kefen 3 cepli diyorum. Elektrik, su, doğalgaz faturaları olması gerekenden kat ve kat düşük geliyor. Yanından geçerken adam kokuyor belki 2 ay duş almamış ama arabasına bakıyorum 6 ay sonra bir üst modele geçmiş. Benim hanım haftada 10 kez makina çalıştırıyor çamaşırlık boş kalmıyor adamların balkonlarında ayda bir çamaşır görüyorum.

Kara kışta elektrik sobasını alırlar 3 metrekare odaya sıkışırlar 5 kişi doğalgaz sayaçları hiç çalışmaz. 3 yılda 4500 metreküp gaz yaktım üst komşum 12 yıldır oturuyor 2600 m3 gaz yakmış. 3 tane arabası var.

Uzun lafın kısası kefen 3 cepliler çok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLuBu -- 14 Kasım 2018; 22:57:22 >

• Bizim bı güruh kendi milletini aşağılasin çok sever

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vergilerden dolayı arabalar çok değerli. Alıp iyi bakmak gayet normal.

Fakat dünyada tek olan bir durum , kullanılıp eskiyen arabaya fazla veren aptal bir topluluk maalesef sadece 185 ülke içinde Türkiye

Düşünün, arabanın arka kapısına bir çocuk taş atıyor ve kapı göçüyor. Araç sahibi "orijinal ithal üretim tesisinden yeni çıkmış" kapı ile değiştiriyor. Durum ne ? Abi kapı değişmiş , geber daha iyi , öl bit yok ol daha karlı.

İngiltere'de araç boyandığı için + para , Almanya'da orijinal değişim olduğu için özel piyasası var.

Nerede KM'si arttığı halde değer kazanan bir pazar var ? Bu aptallığı halk üretti. Tabi ki arabası ile karı koca gibi olur
  • Çoğu kibarlık olsun diye arabaya araç diyor oysa eşek, at deve de araçtır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Y-ZiyA

Esasında kadınlar belli konular üzerine fikir yürütürken proxy (yakınsama ya da gösterge diyelim tam olmuyor ama) ler üzerinden fikir yürütüyorlar.

Yani senin ayakkabı ve kemer uyumun onlar için kendilerine ve uzun vadede çocuklarına gösterecekleri ilgi özen gibi şeyleri ima ediyor.

Araba da öncelikle büyük kolaylık sağlıyor. Onun dışında senin bir erkek olarak öncelikle kendi sorumluluğunu daha sonra başkalarının (bu durumda kendileri ve çocuklarınız oluyor) sorumluluğunu taşıyabileceğini ima ediyor.
    Bir de sosyal statu durumu var.. Disiler ona da dikkat ediyor malumunuz. Tipki etcil hayvanlarda guclu olanin tercih edilmesi, saglikli oldugunun belirtisi olan parlak tuylu tavus kusunun tercih edilmesi gibi, insan turunde de boy-pos, yakisiklilik (yuz simetri olcusu), kaynak gucu (sosyal statu) gibi durumlar tercihlerde etkili oluyor. Arabanin pahaliligi da dusunulurse mantikli yani..

• _OlguN_ kullanıcısına yanıt
    Bur noktaya açıklık getireyim.Değer kazanması değil de tl olarak artmasının nedeni enflasyon.Tartışmaya kapalı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parayla ilgisi yok. Seviyorum ben de bakımlı arabaları.

• Daimon88 kullanıcısına yanıt
    Tabiki o da var. Kadının doğasında kaynak sağlayıcı olanlara karşı daha bir yatkınlık oluyor. Eskiden en güçlü savaşçı kadına ve çocuklarına en iyi imkanları sağlayabilecekken günümüzde daha zengin olan (ya da olduğunu düşündüğü) kişi bu kapsama giriyor.

Daha üst gelir gruplarında herkeste araba olduğu için, ev, spor araba, yat gibi liste uzuyor.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AC85C2B5A -- 4 Mart 2020; 3:12:41 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.