Şimdi Ara

Arabaya sürtünenler için çözüm (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
1
Favori
2.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracinizi brandayla ortmeye ne dersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pencereden arabasını görmeden rahat edemeyenler var.

Ruhsatı , o küçük el çantasında taşıyanlar...

Arabadan inip kilitledikten sonra etrafında dönüp tek tek kapıları kontrol edenler var .

Var oğlu var...

• bende345 kullanıcısına yanıt
    İşte o benim hocam, seviyorum arabayı, bana göre her araba her model değerli , o kadar iş sinir stres çoluk çocuk bir kere olsun sevdiğim şeye değer veriyorum onda da insanlar sürter sanane senin arabandan diyenler çıkıyor.

• Kesinlikle en son öyle yapacağım artık.teşekkür ederim cevap için

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    İnsanın üzerindeki mont, fermuar, çanta, kot... İsterse bez sürtünsün hepsi arabayı jilet gibi çizer, hele üzeri tozlu bir arabaya zımpara gibi çizer, çizer, çizer. Ancak bunu göremeyen bir gözünüz varsa, tabi ki sorun yada dert olmaz. Utanmasalar arabanın üzerine basıp geçecek iki ayakları, kimse savunmasın, bu durumu umursamadığı için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Viper74 -- 23 Kasım 2016; 18:00:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ampul_patlatan

1)Az ye de kendine kapali garajli bir ev al.
    2)Yolda yururken sana surtunenler de oluyordur. Iki hafta yikanma kimse yaklasmaz.
    3)Arabanin ustune asit dok, surtenin paltosu erisin.
    4)Arabani her seferinde farkli yonde parket ki surtunmelerin yaptigi boya asindirmalari orantili olsun. Satarken 'bu modeller boyle' dersin.
    5)Sosyal fobini yenmek icin bir uzmana danis.
    6) Apartman yonetimine gir ve otopark girisine ust gecit yaptir.
    7)Arabani sat.

Arabana birisi çarptığında, çikolata ve çiçeğini alıp çarpan arkadaşa çaya gidersin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Milletçe psikoloğa ihtiyacımız var...

• Arabanin kaportasina vazelin sur. Hem guzel parlar hem kokar kimse yanasmaz. Ustelik elinde vazelin kutusuyla seni arabanin basinda gorenler birdaha surtunmez (herhalde bu adam vazelinle surtuneni opuyor diye dusunurler)

• quote:

Orijinalden alıntı: Killer_Elite

1.2 findik motorlu 50.000 lira bi aracin vardir allah bilir senin pis arabana adam surtuyor montu ceketi tshirtu kirleniyor zarar goren sen degil o insanlar

Şu terbiyesizin mesajını 6 kişide beğenmiş ya. Asıl o koyuyor. Sizin gibi topluma ben...

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: bedaesoldier

O fındık kadar motorlu arabayı ben kolay kazanmadım. Ayrıca senin altındaki araçtan çok daha kalitali aracım var eminim. Ama ister toros olsun ister mercedes bu benim aracım kimse sürtünmeye dokunmaya hakkı yok. Ayrıca insan dediğin yolda yürür otoparkta arabalara sürtünerek değil. Ben bu güne kadar kimsenin arabasına sürünmediysem kimsede benim fındık motorlu aracıma gelip sürtünemez. Kendi aracını alınca öğrenirsin.

bu ne şimdi dert mi? 20 küsur senedir arabam var ve abartmıyorum en az 50 defa arabama sürtmüşlerdir arabalarıyla. Ve şimdiye kadar bir Allah'ın kulu senin arabanı çizdim diye gelmedi. Sen kalkmış insanlar sürtüyor diye şikaye ediyorsun. Ne olmuş sürtüyorlarsa? en fazla arabanın tozunu alırlar. Saçma sapan bir konu açmışsın. Arabama sürtünen-oturan kimseye tek laf etmem. zararı olmayan bişey sonuçta. kimse senin fındık motorlu arabana sürtemezse sen de nöbet bekle. sırayla döv hepsini. eninde sonunda seni de döven biri çıkar ve aklını başına alırsın o zaman...

Burası otomobil forumu. Önem vermiyorsanız çıkıp gidebilirsiniz konudan ve bölümden. Evet sürtünmek zarar verir çok bilmiş arkadaş. Kılcal çizikler oluşturur. Yer yer ceketin fermuarı, düğmesi daha kötü yapabilir. İnsanların mallarına saygılı olmayı öğrenin. Siz öyle düşünüyorsunuz diye bizde düşünecek değiliz. Bende kızarım evet. Gerçi sizin gibilerden korumak için her gittiğim yerde otoparka koyuyorum.

Benim her ay kuzu yünü eldivenle yıkadığım, kılcal çiziği yok denecek kadar az olan aracımı dikkatle inceleyende sizin gibiler. Kolay değil onun bakımı arkadaş. Ben her hafta 30 lira yıkamacıya verip kendim yıkıyorsam sende sürtünemezsin kot pantolonunla. Tercihlere ve hobilere saygı duyun.

• cesmuru kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim,en güzel şekilde ifade etmişsiniz.

• quote:

İşte o benim hocam, seviyorum arabayı, bana göre her araba her model değerli , o kadar iş sinir stres çoluk çocuk bir kere olsun sevdiğim şeye değer veriyorum onda da insanlar sürter sanane senin arabandan diyenler çıkıyor.

Aslında imreniyorum bir yandan .

Tıpkı sahada ruhsuz futbolculara sahip takımlar için falan kendini adayanlara imrendigim gibi .

Tutku güzel bir şey .

Ben her gün arabamı , okula girip çıkan 600+600 öğrencinin kullandığı 4.5 metrelik bir sokağa koymak zorundayım .

Etraftaki atolyelere gelen kamyonlar cabası .

Üstelik onun taksidini ödemek için , 3 yıl köyde kaldık.

• quote:

Teşekkür ederim,en güzel şekilde ifade etmişsiniz.

Bıktım hocam. Şu forumda bile "teneke değil mi yeaaa tabi çizilecek" diyen tipler çok. Size ne arkadaş size ne? Araba benim. Sana mı sorucam nasıl davranıp, bakacağımı? Benim arabama dokunma hakkını nasıl kendinde buluyorsun? Bu nasıl bir düşüncesizlik anlamıyorum.

Tamam desteklemezsin. Ben öyle değilim dersin. Sen kızmazsın. Sana kimse bir şey söylemez zaten. Kızana laf söyleniyor ya tam ortadoğu kafası. Bencil, düşüncesiz insanlar. Bir de dalga geçmeye çalışmışlar akıllarınca. Hidrolik yağıymış. Çevir bir yerine dök derdimde olmayacak.

Hocam sizede tavsiyem şudur. İki seçeneğiniz var. Çok kirli bırakırsanız sürtünen olmaz. Sürtünürsede kendi üstü kirleneceğinden bir daha yaklaşmaz. Diğer seçenek ise brandadır. Ancak branda aracı her şekilde çiziyor. Özellikle tozluysa. Biraz bile toz kılcak çizik oluşturuyor. Ben olsam branda alırdım. Kirliyken örtmezdim. Kirliyken sürtünende azalır. Hatta sürtünmezler. Bir de yazıcıdan "Lütfen araçlara sürtünmeyiniz" gibi bir yazı asıp girişine koyarsanız dikkat edeceklerini düşünüyorum.

• Sizin için en güzel çözüm branda olacaktır.
    Zaten araçta günlük kullanılmıyormuş. Branda kullanın derim.
  • UçamayanHollandalı kullanıcısına yanıt
    Elinden geleni yap bakalim klavyede tehdit kolay

• cesmuru kullanıcısına yanıt
    Kimsenin kimseye saygısı kalmadı artık, fındık motormuş oymuş buymuş diye dalgaya alıyorlar. Fındık motoru dahi olsa seviyorum , sırf yıkarken ince çizikler olmasın diye gittim makina aldım.
    Branda düşünüyorum ama nette çok fazla branda zarar verir diyen var. Şuan araştırıyorum sanırım yumuşak bir bez diktireceğim.

Bugün aracın çizildiğini gördüğüm için konu açtım aslında, yoksa sürtünmelerine birşey demiyordum ama baktım ki bu sürtünmeler çiziliyor bir danışayım dedim demez olaydım bir de üstüne beni suçladılar.Hep merak ederdim bu araçlara zarar nasıl veriyorlar diye demekki arabayı küçümseyip nolcak bu da mal diye basıp gidiyorlarmış demekki.

• İnsanların ruh hali iyice bozulmuş.Adam bi sorununu yazmış motor hacminden girip,malınızın kölesi olmayın zırvalığından çıkmış adamlar.Adam para verip almış ve zarar görmesini istemiyor ne var bunda

• Millet yolunu degistirip arabaya surtunmuyorsa, gecis guzergahi ustune park edilmis demektir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Killer_Elite kullanıcısına yanıt
    İşine bak birader.

Bizde kim neyi hak ediyorsa öyle muamele var. Şikayetin mi var buyur rapor et. Etmezsen diye devam edicem de biliyorum o kategoride değilsin zaten. Nereye şikayet edersen et ben buradayım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu arabaya yaslanıp oturan tiplere ayarım.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.