Şimdi Ara

ARABANIZDA SİGARA İÇER MİSİNİZ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
2.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SİGARA KULLANIYORUM VE ARABAMDADA İÇİYORUM...
    KİMİLERİ TİRYAKİ BİLE OLSA ARABALARINDA İÇMEZ....
    BİR KERE ÖYLE Bİ ADAMIN ARABASINA BİNDİM !AT O SİGARAYI DİYİNCE
    ŞALTERLERİM ATMIŞTI!

SİZ HANGİSİNDENSİNİZ ?

SİZ Mİ ARABAYI ALDINIZ YOKSA ARABA MI SİZİ ALDI ?

• Kesinlikle içmem ve içirtmem.

1) Zaten sürücüye yasak,
    2) Ciddi anlamda sürücünün dikkatini dağıtıyor,
    3) Güzelim araba leş gibi oluyor, içi çok pis kokuyor,
    4) Ateşinin aracın içine düşme riski çok fazla,
    5) Sürücü haricindeki sigara içenler genelde kendi araçları olmadığı için pek dikkat etmiyorlar,
    6) Milletin içtiği sigaranın pisliğini temizlemek zorunda değilim,
    7) Sigara kullanmadığım zannedilmesin. Günde 4-5 bazende daha fazla içerim.

Yıllar önce sırf arabamda sigara içmekte israrcı olduğu için çıktığım kızdan ayrılmıştım. Bir keresinde de Ankara-Bodrum yolunda sigara içen kız arkadaşım için 10 defa ekstradan mola vermiştim.
  • Bence sigara sizi almış.İlerleyen yıllarda anlarsınız n demek istediğimi.Sadece size bir örnek vereyim bugün ülkemizde görülen mesane tümörlerinin %90 nedeni sigara kullanımıdır.
  • arabamda sigara içmem içtirmem. sebeplerimde ok açık

gereksiz kirlilik ve kötü koku
    ortalıkta uçuşan küller
    o araca çocuğumda biniyor
    araba kullanırken rahatsızlık veriyor.
    hafif uyuşturucu etkisi yaptığı için dikkati dağıtıyor.
    dökülen ufak sönmemiş külle aracın öşemesini ve bakalitini yakma olasılığıon yüksek.
    ikinci elde tercih edilmiyor.
    6 ayda bir aracın içini komple oto kuaförde temizletecek kadar zengin değilim.

ne gerek var.
    ama bu benim görüşüm isteyen aracında nargile bile tüttürür.
  • Ben sigarayı bırakalı bir kaç yıl oldu ama kullandığım zamanlarda da asla arabamda sigara içilmezdi...
  • bu arada senin yazdıklarına aynen oğlu aynen katılıyorum.
    yoksa biz birbirimizin fake imiyiz.

quote:

Orjinalden alıntı: resmonse

Kesinlikle içmem ve içirtmem.

1) Zaten sürücüye yasak,
    5) Sürücü haricindeki sigara içenler genelde kendi araçları olmadığı için pek dikkat etmiyorlar,

Yıllar önce sırf arabamda sigara içmekte israrcı olduğu için çıktığım kızdan ayrılmıştım. Bir keresinde de Ankara-Bodrum yolunda sigara içen kız arkadaşım için 10 defa ekstradan mola vermiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkes -- 29 Ağustos 2006; 16:16:36 >

• Valla ben sürekli içerim içenede karışmam,sonuçta bir araba...
    içinin temiz olması için de 3-4 günde bir iç dış yıkatırım,sigara içildiği belli bile olmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkes

bu arada senin yazdıklarına aynen oğlu aynen katılıyorum.
    yoksa biz birbirimizin fake imiyiz.

quote:

1) Zaten sürücüye yasak,

bnde aynen katılıyorum

• sigaradan nefret ederim.. aracimda kesinlikle kiiimseye sigara icirtmem.. bu konuda cok katiyimdir gecen gun bi arkadasim israrla icicem dedi e5de durdum kovdum arabadan sonra geldi tabi icmedi
  • quote:

1) Zaten sürücüye yasak,

Arabanın pis kokmasından başka TÜM SİGARA İÇENLER NE KADAR DİKKAT EDERLERSE ETSİNLER ÇOK PİS KOKUYORLAR

Bazılar için nedense bu sağlıklarından bile daha önemli, gerçi bağımlılık olunca tabi kendilerine engel olamıyorlar, eh yazık tabi, çoğu da kendilerini istediğimde bırakabilirim diye kandırıyorlar, yazık...Cebinizden çıkan paraya da yazık ama asıl içmeyenlerin yanında içtiğinizde onlara yazık...Neyse çok konuşmayayım; ileride içenleri nelerin beklediğini yakından biliyorum, ne kadar çok pişman olduklarını da...

• arabamda sigara içirmem. hoş evde de içirmem. babam günde 1 paket içer, arabaya bindiğinde sigara içmeyi düşünmez. sopnuçta araçta sigara içmek bence çok abes. hem diğerlerine zarar veriyor hem arabaya. Elimden gelse sigarayı komple yasaklardım. Durdurun onu, o sizi durdurmadan.
  • Baskasi yanimda icerken, eger külüne atesine dikkat etmiyorsa rahatsiz oluyorum tabi ki. Ama kendim icerim. Külünü de izmaritini de asla arabanin icinde birakmam. Küllügü de kullanmam zaten, direk camdan disari. Arkadaslarim da eger benim gibi dikkatli davraniyorlarsa (ki öyleleri de var), rahatlikla icebiliyorlar, karismiyorum. Eger arabanin icinde duman kaldiysa, havalandirmadan kesinlikle kapatip gitmem.

Sonucta kendi arabamiz, onda da rahat edemeyeceksek...
  • İçmem ve kesinlikle içirtmem,ısrar ederse camdan dışarı atarım!

Ondan sonra geriye kalan o pis koku ilemi uğraşıcam...
  • Orjinalden alıntı: doganza

Baskasi yanimda icerken, eger külüne atesine dikkat etmiyorsa rahatsiz oluyorum tabi ki. Ama kendim icerim. Külünü de izmaritini de asla arabanin icinde birakmam. Küllügü de kullanmam zaten, direk camdan disari. Arkadaslarim da eger benim gibi dikkatli davraniyorlarsa (ki öyleleri de var), rahatlikla icebiliyorlar, karismiyorum. Eger arabanin icinde duman kaldiysa, havalandirmadan kesinlikle kapatip gitmem.

KÜLLÜĞÜ KULLANMIYON VE DIŞARI ATIYON VE İYİ BİŞEY Mİ YAPIYON ÇEVREYE ZARAR DEİĞL Mİ ?
  • yurddışında yaşayan veya görmüş arkadaşlar iyi bilir bir çok restauratta sigara bölümü bir kenara itilmiş durumda sanki 3 sınıf insan muamelesi yapar gibi sıkıştırılmıştır. kanada ve isviçrede araç içinde sigara içmek ve izmaritini bir şekilde dışarı atmak bayağı yüklü bir suç. gelişmiş refah düzeyi yüksek ülkelerde genelde böyle kurallar var.

bende arada bir sigara içiyorum ama nedense yurddışında sigara içesim gelmiyor.
    ne olur ne olmaz.

okuduğum bir yazıda afgan ve türklerin sigara tüketimi ülke nüfusuna göre yüksek olduğunu ve sigara firmalarının asıl karı diğer dış ülkelerden edindiğini hatırlıyorum.

türkiyede ise bir kahvede günde ortalanma 2 bin adet sigara izmariti çöpe atılıyormuş.

• İçmem içenide sevmem
  • quote:

Orjinalden alıntı: oguzcuk

quote:

Orjinalden alıntı: doganza

Baskasi yanimda icerken, eger külüne atesine dikkat etmiyorsa rahatsiz oluyorum tabi ki. Ama kendim icerim. Külünü de izmaritini de asla arabanin icinde birakmam. Küllügü de kullanmam zaten, direk camdan disari. Arkadaslarim da eger benim gibi dikkatli davraniyorlarsa (ki öyleleri de var), rahatlikla icebiliyorlar, karismiyorum. Eger arabanin icinde duman kaldiysa, havalandirmadan kesinlikle kapatip gitmem.

KÜLLÜĞÜ KULLANMIYON VE DIŞARI ATIYON VE İYİ BİŞEY Mİ YAPIYON ÇEVREYE ZARAR DEİĞL Mİ ?

Egzos dumaninin yaninda onun lafi mi olur?

• Sigara kullanmıyorum,
    arabamda yakın arkadaşlarım hariç(camı açıp küllerini dışarı atmak kaydıyla:-) kimseye sigara içirtmem.
    Sonuçta dar ortam,havayı kirletmemek lazım,ciğerlere temiz hava lazım
  • Arabayı bi kenara atın Normalde bile içilmemeli DoN't
  • Sigara kullanıyorum fakat şehir içinde felan genelde içmem.. Uzun yolda içerim ama..

Birde şöyle bi prensibim var;

Arkada oturan varsa, sigara içmek istiyorsa; KESİNLİKLE içtirtmem.. Eski arabamızın koltuklarında paso yanıklar vardı..

Zaten yukarıdada arkadaşın dediği gibi arkada oturan ve sigara içen dikkat etmiyor, oraya buraya.. Külleri atıyor.. Eğer arkada oturanlar sigara içecekse, dururum efendi gibi 5 dk içsinler öyle binsinler.. Ölmezler ya sigarasızlıktan.. Ön tarafta, yanımda oturan varsa o içebilir.. Ama küllerini camdan dışarı attırmam! Küllüğü veririm eline, içine döksün..

Ama ileride kendi arabam olursa, kesinlikle ve kesinlikle sigar içmem ve içtirtmem.. En yakın arkadaşım bile olsa bu yüzden tartışabilirim..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.