Şimdi Ara

ARABANIZ LPG'DE KAÇ LİRA YAKIYOR ? (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.517
Cevap
34
Favori
681.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar arabam 2000 model 1.6 focus ghia yani şehir içi 0,25 ykr yakıyor. arkadaşımızın dediği performans olayına gelince araçta pek bir performans dususu olmuyor ancak ara hızlanmalarda farkediliyor birde son hızda fakat tupte rahatlıkla 170-180 yapıyor.
  • ama şöyle bir durum var ben carrefour un arkasındaki p.o dan alınca gazı 50 YTL ye 183 KM yol yapıyor.. ama şöyle bir durum var.. ben bu yolu son günlerde özellikle sabah 7:45 trafiğinde içerenköy Göztepe arası gidiyorum ve aracım cikleyi bostancı köprüsünden e-5 e inince bırakıyor.. Benim aracım 2000 motor Otomatik.. ancak havaalanına gidip geldiğimde yani hani düşünün 5-e ten yolun tamamı dur kalk değil 5 YTL ye 220- 260 arası yol yapıyor.. Ama bukadar da değişirmi kardeşim bu yakıt alışamadım.. bu arada yüksek motorlarda LPGnin çok hissedildiği konusuna katılmıyorum.. özellikle araç LPG ye alıştıktan sora LPG de bence daha hızlı gidiyor.. benim aracım 1350 KG Tüpte 200 ü görüyor üstelikte otomatik.. bide bunca yıldır otomatik araba da kullanıyorum Düzde.. ilk Düzde başlamıştım.. sanırım daha yeni yeni öğrendim otomatik kullanmayı:) otomatikten çok performans bekliyorum sanırım biden asılınca gaza.. hali ile oda yakmıyor içiyor.. yanlız bu kozyatağı yan yoldaki sheell ve yeni sahradakine dikkat edin bunlar kesinlikle çalıyorlar..

• Arkadaşlar benim performanstan kastım aracın hızlanma süresi ve seriliği. Arabayı benzine aldığım zaman resmen uçuyor. Ben bu duruma birşey demiyorum. Sadece böyle birşey var diyorum ki bunu herkeste biliyor. Ben LPG' li araç ilk defa kullanıyorum. Alışık olmadığım ve daha alışamadığım şeyler var. Bunların bir taneside performans olayı :)
  • kardeş sana katılıyorum gazdan benzine aldığımda sanki nfs'de nitro kullanmışım gibi oluyor
    quote:

Orjinalden alıntı: BhuRkY

Arkadaşlar benim performanstan kastım aracın hızlanma süresi ve seriliği. Arabayı benzine aldığım zaman resmen uçuyor. Ben bu duruma birşey demiyorum. Sadece böyle birşey var diyorum ki bunu herkeste biliyor. Ben LPG' li araç ilk defa kullanıyorum. Alışık olmadığım ve daha alışamadığım şeyler var. Bunların bir taneside performans olayı :)
  • Demek istediğim buydu :)

Bende benzine geçerken gerçekten nitro kullanmış gibi oluyorum. Resmen arabamın gücünü hissediyorum.
  • asım abi selamlarrr....
    nasılsın abi sesin çıkmıyo hiç,
    abi cuma günü arabanın debriyaj balatasını ve trigeri değiştirdim..cumartesi gebzeye gittim geldim..depo boştu 20 milyonluk gaz aldım..gittim geldim 110-120 km hızla.dönüşte klimada açıktı..bugün sabah işe gelirken 147.km de bip bip öttü ve bitti..20 milyonu 147 ye böldüm ve 136 kuruş yaktığımı gördüm..hala inanamıyorum..arabaya bi haller oldu ama anlayamıyorum..gerçi senin yaptığın uygulamanında etkisi vardır kesin..şaka gibi walla yaa..
    kolay gelsin abi bi ara uğrayacam inşallah..
  • Asım Abi,
    Bizde o uygulamadan istiyoruz. Gözünü seveyim, o değerleri göster bize abi

Ne yaptın arabaya yawww ?

quote:

Orjinalden alıntı: demirel71

asım abi selamlarrr....
    nasılsın abi sesin çıkmıyo hiç,
    abi cuma günü arabanın debriyaj balatasını ve trigeri değiştirdim..cumartesi gebzeye gittim geldim..depo boştu 20 milyonluk gaz aldım..gittim geldim 110-120 km hızla.dönüşte klimada açıktı..bugün sabah işe gelirken 147.km de bip bip öttü ve bitti..20 milyonu 147 ye böldüm ve 136 kuruş yaktığımı gördüm..hala inanamıyorum..arabaya bi haller oldu ama anlayamıyorum..gerçi senin yaptığın uygulamanında etkisi vardır kesin..şaka gibi walla yaa..
    kolay gelsin abi bi ara uğrayacam inşallah..

• valla bana lpg de daha performanslı geliyo araç...
    quote:

Orjinalden alıntı: fatgm

kardeş sana katılıyorum gazdan benzine aldığımda sanki nfs'de nitro kullanmışım gibi oluyor
    quote:

Arkadaşlar benim performanstan kastım aracın hızlanma süresi ve seriliği. Arabayı benzine aldığım zaman resmen uçuyor. Ben bu duruma birşey demiyorum. Sadece böyle birşey var diyorum ki bunu herkeste biliyor. Ben LPG' li araç ilk defa kullanıyorum. Alışık olmadığım ve daha alışamadığım şeyler var. Bunların bir taneside performans olayı :)

• hele rampalarda benzine alınca çok farkediyor.sanki uçarak çıkıyormuşum gibi geliyor.
  • ha buarada enson 19 krş yaktı ş.içi istanbul
  • clio 1,4 16 w iki araç var biri benzin 1 i tartarini sistemli iki araçlada istanbuldan bursaya gittik lpg 140 ykş. benzinli 1,75 ykş. yakmış. ortalama hız 90/110 km.
  • Benim gaz ayarında bir sorun var galiba..

Araç alım satımı yapan teknik konudan anlayan bir arkadasım gaz ayarı kısık değildir dedi..Yani motora fazla gaz gidiyordur dedi..

Bu arada 20 Ytl lik gaz ile 108 km yaptım..İstanbul sehir için.Dahga giderdi belki ama korktum bitiverir diye..İlk veri ve ikincisinde gazı Shell den almıştım..Aygaz baya övülüuoyor ve tavsiye ediliyordu..Şimdi Aygazdan aldım..15 Lt..Bakalım bu sefer kaç km yapacak..Aman daha fazla yakmasında..Razıyım ben 0,19 Ytl'ye..

Sevgiler..
  • Arkadaşım araç özelliklerin nedir ?

quote:

Orjinalden alıntı: Stw

Benim gaz ayarında bir sorun var galiba..

Araç alım satımı yapan teknik konudan anlayan bir arkadasım gaz ayarı kısık değildir dedi..Yani motora fazla gaz gidiyordur dedi..

Bu arada 20 Ytl lik gaz ile 108 km yaptım..İstanbul sehir için.Dahga giderdi belki ama korktum bitiverir diye..İlk veri ve ikincisinde gazı Shell den almıştım..Aygaz baya övülüuoyor ve tavsiye ediliyordu..Şimdi Aygazdan aldım..15 Lt..Bakalım bu sefer kaç km yapacak..Aman daha fazla yakmasında..Razıyım ben 0,19 Ytl'ye..

Sevgiler..
  • quote:

Arkadaşım araç özelliklerin nedir ?

quote:

Orjinalden alıntı: Stw

Benim gaz ayarında bir sorun var galiba..

Sevgiler..

1,4 Karbüratörlü Lovato sistem..Toros Stw..Noldukine : )

• sordum sadece :)
  • quote:

sordum sadece :)

• arkadaslar nasıl oluyor biz d.bakırda 1830 liraya lpg alırken siz bakıyorum 1690 alan varmış yarıs adıl olmuyor arkadaslar ::))
    bizde isterük
  • walla hocam burada yani istanbulda yapılan zamlardan sonra lpg 1.79 oldu. ben şuana kadar 1.690' dan hiç gaz almadım

Bence biz bu fiyatlarada şükredelim. Baksanıza hergün zam geliyor anasını sattığımın gazına. Anlamış değilim. Benzin fiyatlarını söylemiyorum bile

quote:

Orjinalden alıntı: aram21

arkadaslar nasıl oluyor biz d.bakırda 1830 liraya lpg alırken siz bakıyorum 1690 alan varmış yarıs adıl olmuyor arkadaslar ::))
    bizde isterük
  • Aygaz euro lpg istanbul'da 1,80 YTL/Lt
    Opet 95 Oktan Kurşunsuz istanbul'da 3,38 YTL/Lt.

suyla çalışan otomobil istiyorum, kuyu suyuyla!
  • Orjinalden alıntı: bmnankara

Bu kadar fark eder mi yahu karbüratörlü ile enjeksiyonlu arasında....ben 1,38 den alıyorum LPG'yi şehir içi 150.000 yakıyor.

vay be 10 ayda %30 artmış gazın fiyatı 26 haziran 2007 1,38 22 nisan 2008 1,79
  • 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.