Şimdi Ara

ARABANIZ KAÇ LİTRE LPG YAKIYOR ? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
6
Favori
23.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2,3+17,39+18,2 = 38Lt ile 410 km yol şehiri çi şehir dişi karışık 100km / lt : 9,2

ford focus sedan otomatik focus 1 2004
  • 1.6 mpi dacia logan 2008
    şehir dışı
    107.5 km de 8lt lpg

100km de 7.5 lt lpg
    benzin verisi 5.9 lt
  • astra 1.6 16v manuel sehiriçi aygaz ise 13 milangaz 10.8 litre yaktı..ankara şehir içi full trafık..dur kalk..
  • Toyota Corolla 2000 Model 1.6 4A-FE (166.000km) Atiker Sıralı (2010 da takıldı 15.000km yaptı) LPG de Genelde Opet , Şehir dışı 100 km/ 6- 6,5 lt - (90-100 km/saat hız), Karma %30 Ş.içi+%70 Ş.dışı 100 km/8 lt, Ş.içi (sakin kullanım) 9-9.5 lt). Benzinde daha önce veriler neredeyse eşitti. Benzinde bir denemede 90km/s hızda 100km de 5 lt benzin tüketiyordu.
  • 1.4 2009 reno clio sümbül aracım benzinli

100 tl lik 4.23 tlden alınan full marka benzinle 375 km gitti
    km de 0.26 tl yakıyor.

aracıma tüp taktırmayı düşünüyorum acıkcası.
    Günlük min 125 km yol yapıyorum ortl hız 85 km
  • merhaba,
    90tl full lpg, 50tl de benzin almıstım..buna karsılık tüpü bitirdim, 50tlnin de 30tl sini kullanmısımdır biraz fazla benzin kullandım..505 km yol yaptım sizce nasıl
  • geçenlerde şehir dışına çıktım yaklaşık 300km yol yaptım yol bilgisayarı ortalama yakıt 5.8lt benzin, ortalama hızı da 100km gösterdi ben yolda 120 yi geçmedim 90 ında altına düşmedim aracım lpgli lpg olarakta 7.5lt ortalama çıktı km de 13.3km çıkıyor 1lt ile sizce nasıl arkadaşlar normalmi?
  • Araba: Fiat Brava 1,6
    Sistem: Prins VSI
    Benzin: 100km´de 7,5 litre
    LPG: 100 km´de 9,3 litre

Veriler kari$iktir! Sirf Otoban´da 1 litre azalma, sirf sehir icinde 1litreye kadar artma payi vardir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinfo -- 5 Ocak 2012; 16:50:07 >
  • araç imzamda.. şehir içi yoğunluklu karışık kullanım 13 lt lpg lt fiyastı 2.29tl bana kalsa çok ama uzun yolada gitsem fazla düşmüyor ve bu kullanım en sakin en devirsiz az yaksın diye en dikkatli kullanımda geçerli.gaza bassam heralde gazda 16 17 litre yakıcam
  • araç jetta 2007 confortline tiptronik benzi şehir içi 100 km 11.5 ltr. lpg prins vsi2 yaklaşık 14 ltr.
  • arkadaşlar mrb, bende peugeot 407 2.0 arac var. aracımda tomesotto lpg takılmış ve araç çok fazla yakıt tüketiyor. lpg servisine gittiğimde bunun normal olduğunu söyledi. araç şehir dışı km ye 0,30 krş yakıyor. aracımı da çok sert kullanan birisi değilim. acaba lpg yi değiştirsem bir faydası olur mu.
  • 28 lt lik dopo ile 285 km yaptım 180 km şehirler arası kalan şehir içi,artı ilk lpg ye geçişte harcanan benzin. araç 1.4 clio 2004 model.
  • yaklaşık 33 lt gaz ile 220 km yolyapıyorum.aracım fazla yakıyo :((
    ayarına baktırıyorum sorun yok diyorlar, bakımını yaptıralı 2 ay oldu
  • araç 2006 seat altea. 1.6 102 bg.

100 km de 10 litre lpg.
  • dacia logan 1,6mpi atiker
    izmir sehir ici 13 lt
    sehir disi 7 lt
  • quote:

Orijinalden alıntı: russolini

yaklaşık 33 lt gaz ile 220 km yolyapıyorum.aracım fazla yakıyo :((

aracınızın ve lpg kitinizin marka/modeli nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BARRACUDAY

quote:

aracım 2001 model Renault 19 - 1.6 alize, LPG kitim zavoli. umarım bi çözüm önerin vardır, gerçekten çok can sıkıcı bir durum. ayrıca şunu da dip not olarak belirteyim, trabzonda yaşıyorum ve yaklaşık 1 km. kadar çok dik bir bayırdan hergün inip çıkıyorum.
  • quote:

quote:

quote:

aracım 2001 model Renault 19 - 1.6 alize, LPG kitim zavoli. umarım bi çözüm önerin vardır, gerçekten çok can sıkıcı bir durum. ayrıca şunu da dip not olarak belirteyim, trabzonda yaşıyorum ve yaklaşık 1 km. kadar çok dik bir bayırdan hergün inip çıkıyorum.

bujisi,filitresi herşeyi değiştimi.ben kitten veya ayardan olduğunu sanmıyorum.montaj biçiminde bir sorun olabilir.benim önerim başka bir bayiye git onlar baksın.böyle durumlarda başka ustalarada göstermek çözüm getirir

• quote:

quote:

quote:

mutlaka gözden kaçan birşey vardır. Mesela hava filtresi kutusu delik veya çatlak olabilir. Başka ustalara da gösterin.

• arkadaşlar ilginizden dolayı ikinize de teşekkür ederim, trabzonda zavoli bayi 1 tane, aracı izmirden getirmiştim. getirdiğimde bu kadar yakmıyodu. ilk bakımdan sonra azalmaya başladı. sanırım bana bi sanayi yolu gözüktü
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.