Şimdi Ara

Arabanın ileri vitese geçmemesi (sürekli geri)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar İstanbuldan başlayan yolculuğum esnasında aracın ileri vitese gecmeme sorunu ile karşılaştım (i30 tdci 26.000 km) olayı özet geçmek gerekirse araba ne yaparsam yapayım sürekli geri viteste kalıyor sorun büyük ihtmal vites topuzu değil. Şu an yakınımda yetkili servis yok arayıp durumu anlatınca aracı alabileceklerini ama geri bulundugum yere geri getiremeyeceklerini söylediler ve yedek araç da veremiyeceklerini. Bu arada geçici bir çözüm buldum aracı stop ettirip ileri vitese takılı vaziyetde çalıştırınca oluyor ama tekrar geri takınca bidaha ileri vitese geçmiyor sizce ne yapmam lazım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sorun 2 büyük ana ihtimali var bilgilerim doğrutusunda

1.'si = Geri vtes'e ait şanzumandaki SENKROMENÇ 'i ( dişlisi )

2.'si = Vites çatalı geri vtes boşluğunda kalıp çıkmayabilir.

Yetkili yada usta kişiler tarafından bakılması mutlak surette şart .
  • Hocam bence hemen yetkili servise götürün arabayı. Vites işi sakat iş hemen baktırılması gerekli diye düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MPower Huso kullanıcısına yanıt
    Şimdilik düzeldi bir anlık bişeydi galiba tekrar olana kadar beklicem

• Vitese geçmemesinin bir nedeni balatanın bitik olması yada yanmış olması, debriyaj merkezinin sorunlu olması yada hava yapması. Durdurup takabildiğinize göre debriyaj yada baskı ile ilgili bir sorun olabileceğini düşünüyorum. Debriyaj çatalındada sorun olabilir ama bu sürekli olur.
  • ozgur_gs_91 O kullanıcısına yanıt
    Sorunum sürekli degildi yaklaşık arabayı 1 hafta dinlendirdim ve tekrar denedim sorun artık yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Roccer

Sorunum sürekli degildi yaklaşık arabayı 1 hafta dinlendirdim ve tekrar denedim sorun artık yok

Sorun düzeldi ise geçmiş olsun diliyorum

Yinede bir şanzuman yağı kontrolü yaptırınız.Sorun eksikliğindende olabilir veya o anki aşırı kullanım ile ısı meydana gelmesiyle debriyaj'da yaratabilir.

Kazasız ve cezasız günlerde iyi sürüşler
  • MPower Huso kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ustada aynı şeyi söyledi yağı kontrol ettir diye garaj arabası olduğu için bende kullanımdan düşünmüştüm

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.