Şimdi Ara

Arabamın kısalarına LED Far takacağim, farım mercekli mi? (Resimli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Fiat Egea Urban Plus 2019 Sedan aracım var ve tek gıcık olduğum nokta sarı halojen farları. LED Far taktırmayı düşünüyorum ancak konuyu biraz araştırınca mercek olmayınca karşıdakini oldukça rahatsız ediyor ve odak noktası kayboluyor. O yüzden aracımdaki kısalarda Mercek olup olmadiğina baktim ve galiba var ama emin olmak istedim. Yardımci olabilir misiniz acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• var hocam

• Gökhan G. kullanıcısına yanıt

O durumda LED Far taktırmada herhangi bir engel yok, değil mi?

Photon Milestone düşünüyorum, bi fikri olan var mı?

• Sdthtp S kullanıcısına yanıt

Stark. İstanbuldaysanız kendi montaj atölyeleri de var, işçilik ücreti almadan montaj yapıyorlar. Farklı şehirdeyseniz kendi sitelerinden alın, elektrikçiye montaj yaptırın.

• kartalus kullanıcısına yanıt

Hangi modeli hocam?

Instagram hesaplarında numaraları var, arayıp sorun uygununu kendileri önerirler.

• Farda mercek var,ampul olarak Philips Ultinon Essential öneririm.Kendim 3 senedir kullanıyorum oldukça memnunum,kullanan çoğu kişi de memnundur.Kalitesini zaten tartışmaya gerek yok.

Photon milestone çok iyi bir Led ampul çok güçlü tavsiye ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Photon mono kullanıyorum, slim kasa, memnunum.
    Burada tavsiye edilenlerden hangisi bütçenize uyarsa tercih edebilirsiniz.

• Çok sagolun yanıtlariniz için. Tercihimi photon milestone h7 olarak yaptım. Umarım iyi olur

• Bende de 2020 Egea var. Uzunlar ve kısalar için H7 Stark Full Power modelini aldım. Montajını kendim yaptım. Sadece hava filtresinin olduğu kısma el biraz zor giriyor ama elin çok iri değilse filtreyi sökmeden de takarsın. Ayrıca soğutucusu farların toz kapağına engel olmadı, kapandı. Ben memnunum, tavsiye ederim.

• Kısalarda mercek var. Urban pluslarda kısa-uzunlar h7. Bu sebeple far rahat sığıyor. Mesela bende easy paketi de var egeanın, uzunu h15 olduğu için sığmıyor yuvasına.

Fakat dikkat edin bazı modellerde yuvaya sığmayınca kapağı kapatmıyorlar ya da farda tadilat yapmaya çalışıyorlar, uzak durun o işten.

Stark gayet iyi videolardan, photon beğenmedim ben odaklamasını. Bir de dün forumda görüp femex diye bir marka taktırdım şu anda memnunum gayet göz almıyor.

Hocam nasıl oldu, bi görüntü alabilir miyim rica etsem? Ben de kısa farlar için led taktırmayı düşünüyorum. kısada mercek var fakat uzunda yok sizinki gibi. Bu karşı tarafı rahatsız eder mi bilemedim... uzun far normalde de rahatsız eder gerçi ama :D

siz uzunları yaktığınızda sarı+beyaz ışık nasıl duruyor acaba

• Hocam bi tik gec cevap vermis olabilirim ama maalesef arac pert oldu Arabamın kısalarına LED Far takacağim, farım mercekli mi? (Resimli) 

Bircok arkadas daha farkli araclara Photon Milestone'dan ucuz LEDler takmisti ve HIC memnun kalmamisti, ancak bu Photon Milestonelar apayri ya, cok iyi aydinlatiyordu yollari.

Tek sıkıntısı, takması oldukca zor. Bir oto elektrikci araciligiyla takmani tavsiye ederim (ve elleri kücük olmasi gerekir :D)

Uzunlarda mercek olmamasinin bir önemi yok, zaten uzunlar ter türlü öndeki kisiyi rahatsiz eder diye önünde biri oldugu zaman kapatilmasi gerekiyor ^^

Ben uzunlari degistirmemistim, tabi ki uzunlari yaktigimda sari + beyaz cok hos durmuyor, ama zaten cok nadir kullaniliyor.

hocam geçmiş olsun.

• Geçmiş olsun

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.