Şimdi Ara

Araba nakliyesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
6.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir arkadaşımın referansıyla diyarbakırdan 2004 model Toyota yaris aldım ama arabayı İstanbul'a nasıl getireceğimi bilemiyorum, bu işin nakliyesini yapan firmalar var mı, bilgisi olan var mı? Yoksa gidip kendim alacam. Tşk.

• O kadar yolu çekerim dersen geze geze gel derim. Eğer orada çok uygun fiyata filan bulup aldıysan hata ettin Getirtince nakliyeye bir dünya para vereceksin zaten. Bence onu orada bırak, sat, İstanbul'dan başka bir tane al Çünkü naklettirmek hem zahmetli hem de pahalı olur.
  • Elazığ-Kayseri-Ankara üzerinden 1300-1350 km. arası yol yapılır ve kural/mantık çerçevesindeki bir sürüşle 18-20 saat sürer. Benzinli ise 200-250 TL arası da yakıt tüketir. Diyarbakır'a gidişi ve dönüş yolundaki masrafları da ekleyince ortaya çıkan toplam maliyet nakliye bedelinden kesinlikle daha düşük olacaktır. Normalde rampalı araç gerekir ama kamyon kasasına koydursan bile kamyoncu zaten en az 1.000 TL nakliye ister.

Uzun yol gözünde büyüyorsa alacağın vatandaşa İstanbul'da teslim etmesi için fazladan 500-600 TL falan önerme yoluna da gidebilirsin. Yerse...
  • En kolay ve ekonomik yolu kendin binip getirmen olacaktır...
  • arkadaş malatya ankara üzeri 20 saat otobüs 16-17 saat araba çeker

bence gece gece gel arabayı götür yoksa o araba saglıklı gelmez

gel usata hem gezdiririm sana burayı

yanlız kamyon düşünecek olursan muhasebeciyim tanıdık kamyon çok bilgin olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DG00 -- 7 Ekim 2006; 21:25:14 >
  • biz istanbul'dan kazalı bir corsa aldık bu yaz
    arabayı bu rafa gelen bir kamyona yükledik ve öyle geldi
    yanlız kamyoncu hemşehriydi yani o da bucaklıydı
    sen de o taraftan bi tanıdık vasıtasıyla filan araştır bakalım
    bulursun böyle nakliye aracı
    allah göstremesin yolda bir köpek bile çarpsan bi dünya masraf açarsın başına....
  • kardeşim araba alıyon konuştugun seye bak, kendin git sonra da arabaylan geze geze istanbul a gel hayret bir şeysin hem tecrübe olur işte
  • Ne nakliyesiymiş yaw git arabanı al gel işte al bi kaç arkadaşını da yanına gırgır şamata gelin hem yer görmüş olursun vede söfölüğün bir kademe ilerler.
  • ne yaparsan yap birine getirttme için içini yer getirene kadar
    benim tavsiye git al
  • bizim burdada Ford ları Balıkesir den galerici binip getiriyor.Artık getiren sigaramı içer,taşmı gelir,ralli mi yapar.Sen en iyisi kendin al gel,hayırlı olsun...
  • Up Aynı durumdayım ocak ayı bitiminde 1400km'lik yol var. Fiyatlar hakkında fikri olan var mı(kurumsal firmalar).

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1000-2.000tl artik herneyse ucuza alip nakliyeye verme bence 1-2 fazla ver kendi yerinden al ozaman

Gozunde yolu buyutme bence kafa dengi bi arkadasini al degismeli yavas yavas gelirsin
  • Yakit + geri dönüş ucak biletimi ver ben getirim
  • Gezenadam.com var bir görüş expertiz falan yapıyorlar ama bu tür araba getirirlermi bilmiyorum, bir konuş belki getirirler .
  • İkinci el olacaksa tanıdık kamyoncu veya da nakliyeci yapar, yoksa çekici kiralayarak gideceksin. Belki Omsan vs tarzı şirketler yardımcı olabilir.
  • yanına arkdş alıp gidip beraber getirmeniz en doğrusu.
  • Cevaplar için teşekkürler.
    Omsan ile görüşüyorum net fiyat alınca buraya yazayım. Eski aracımı hasarlı şekilde rastgele tasıyıcıya vermiştim pişmanlıktı tamamen. Üstüne hidrolik yağı damlamıştı, tamponu sürtmüşlerdi.

Kışın kullanmak istemediğim için lastik almadım kapalı otoparkta bekletiyorum. Kar varken riskli olur. Ayrıca bu havalarda arabada cok taş izi olusuyor. Başka zaman Ş.içinde de kullanmıyorum. Ben niye araba aldım

Diğer aracımı biraz hor kullanmıştım. Bu da 5000km de olunca kıyamıyorum.

@erkmenson: Dsg'mi bozarsan dönüşü iptal ederiz ama

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.