Şimdi Ara

araba almak istiyorum ama aldıktan sonraki süreç beni çok korkutuyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
1.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

quote:

Orijinalden alıntı: EnderGelişenOsasunaAtağı

@onurmaurer

1 yıl kadar Avrupa'da yaşayıp toplu taşımayı kullanıp gördükten sonra artık buradaki insanların birbirine saygısının olmayışı, düşüncesizliği aslında beni araç almaya iten nedenlerden de birisi.

@sifon

eskiden Osasuna maçlarını anlatan bir spiker bu tabiri kullanırdı bu ataklar genellikle gol olurdu. ben de oradan esinlendim aslında

avrupayı unutun ve biraz empati kurun burasıda böyle..
    malesef adapte olmaya çalışın.

ayrıca araç seçimi konusunda yanlış yoldasınız.
    bütçenizi bilmemekle beraber twingo dediğiniz aracın ne parçalarını ne bulabilir, nede usta bulabilirsiniz.

açıkcası fransız araçları reno ve pejo modelleri kısa model yılı aralıkları ile değiştiğinden onları işletmek daha zordur 2.elleride
    hiç para etmez.

biraz bütçeniz varsa toyota ve vw ford ve opel modelleri daha iyi 2 el değeri sunar size.

hocam epey bir süre ae101 kasa corolla araştırdım hatta facebook gruplarına girip direktman kullanıcılarıyla da görüştüm. japon, sorunsuz bir araç tamam fakat sonradan aklıma geldi, araçta sorun çıkaracak bir donanım yok ki. eğer full model değilse ne kliması ne airbag'i ne de ABS'si var. full donanımlı modellere de 30 bin liraya yakın para istiyorlar. 20 yaşını geçmiş araca bu paralar verene deli demek lazım. VW'den de kısa süre 2000 civarı modelleri araştırdım. temizini bulmak çok zor onu da eledim. şu an aklımda tek Corsa B ve C var ama onların da temizini bulmak zor.

• Twingo yerine corsa alirsaniz daha iyi olur. twingoda temizse cok guzeldir.

Ama twingo tek kapi oldugundan satisi daha yavas olur.

Satilir ama gec satilir.

Birde temizini yipranmamisini bulman lazim.

Yani olabilecek en temizi.

Akliniza yatarsa beyaz corsa daha iyidir.

98 ile 2001 arasi sanirim uretilen gls var. Corsa gls en full olani ve en tutulani demek. 1.4 motor abs iki hava yastikli klimali az yakitli beyaz renk tam tamlik bakimli bir corsa gls tam size gore bence.

Kaziklanma korkusuna gelince...

Eeh tabi hamama giren terler...

Biz kaziklanirken senin araban yokken iyiydi..

Adamlar evire cevire artik....

Bu konuda da sana tavsiyem iyi bir usta bulup sadece ona gitmen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam nakit 20-22 bin gibi bir bütçeniz varsa üzerine 10-20 bin kredi çekmeyi düşünmez misiniz?
  • cesur_0342 kullanıcısına yanıt
    hocam açıkçası bir araç alırsam ters bir durum olmazsa 3-4 sene kullanmayı düşünüyorum. aracı alırken direkt satmayı düşünmek, kolay satılır diye gönlündeki renkten vazgeçip beyaz renk vs almak da içime çok sinmiyor. araca da çoğu zaman tek bineceğim için tek kapı benim için daha iyi olacağını düşündüm.

kazıklanma mevzusuna gelince sorunum çözülüp gereğinden fazla para ödemek çok dert değil ama korktuğum konu X'i değiştirelim düzelir diyor bakıyorsun düzelmiyor Y'yi değiştiriyor yine düzelmiyor sanayi yolunda mekik dokuyorsun hem paran hem zamanın gidiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ec.dmn

Hocam nakit 20-22 bin gibi bir bütçeniz varsa üzerine 10-20 bin kredi çekmeyi düşünmez misiniz?

maalesef. öğrenci olunca kredi işi olmuyor
  • O zaman aldigin araci servisine goturup tamir ettireceksin.

Veya özel servisine.

Bak araba alacak paran varsa alirsin tamam ama asil paralar araba aldiktan sonra giriyor.

Mesela sigorta bin tl vergisi.

E eski aliyon en az bin tl birseyler cikiyor.

Birazda surasi eksikmis onu alayim bunu alayim derken lastik eskimis vs surekli para yiyen canavar oluyor.

Yakit zaten pahali.

Hani eski araba alip az parayla gecinen bir insana cok zor gelir agir gelir ceviremezsin.

Diye dusunuyorum. Tabi ne kaa az bilmiyorum ama.

Araba almak icin en ideal insan evini almis evlenmis esyalarini almis tum borclari bitirmis su anda 20 bin tl cebinde parasi olan insan gider 50 bin tl ye temiz bir arac alir biner. Veya 50 bin tam hazir vardir boylece maasinin tamamini keyfine gore harcar

• EnderGelişenOsasunaAtağı kullanıcısına yanıt
    Tanıdık bir usta bulacaksın.

Ya da tanıdık ustası olan bir tanıdıkla beraber gideceksin. Anlayan biri olacak yanında.

Böyle kazık yemezsin.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.