Şimdi Ara

Araba Alırken Mantıklı Mı Hareket Edersiniz, Duygusal Mı Hareket Edersiniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çoğunlukla araba almaya karar verip yola düştüğümüz günlerde kimimiz duygusal, kimimiz de olabildiğince mantıklı hareket ederek araba seçimi yaparız.

Örnek olarak; kişi araba sahibiyle bağlantı kurar, ya da gidip galeri de görür, baktırır, beğenir ve noter satışından sonra arabasıyla baş başa kalır.

Ardından da araba alım safhasında iken hiç te incelemeye gerek görmediği şeylere bakar, daha detaylı inceler ve görmediği bir çok kusuru görmeye başlar.

1- Arabanın istetmesi yokmuş, nasıl görmedim.
    2- Arabanın kliması çalışmıyormuş, nasıl görmedim.
    3- Arabanın Lastikleri Kabakmış nasıl görmedim..

Bu şaşkınlıklar uzar gider...
    ve Keşke baksaydım, keşke baktırsaydım, keşke daha fazla, daha dikkatli inceleseydim diye hayıflanır dururuz.

Sizce hangisi doğru ?

Mantıklı hareket ederek, tüm incelemeleri duygusal hareket etmeden yapabiliyormusunuz?

Yoksa, her şey olup bittikten sonra pişmanlık mı yaşıyorsunuz ?

• dediğin 3 maddeye bakmayan biri zaten araba almasın. Bu ne mantık ne de duygusallık. Olsa olsa bilgisizliktir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir çok araba alımında duygusal hareketlerim fazla idi..

En son araba alırken hiç duygusal hareket etmeyeceğim diye işe başladım..

buna rağmen arabayı expertize göstermedim, ardından da yaşadığım şehire getirdim.

Ancak kafamın bir yerinde "Acaba arabada boya, değişme var mı yok mu" diye bir düşünce hep bilgisayardaki artalan gibi çalıştı..durdu.

Bir ay sonra sanayiye gittim ve gerçekten 20-30 yıldır bilgisiyle tecrübesiyle güven kazanan ustaya gösterdim. Her yönüyle testten geçti ve rahatladım : ) )

Demek ki, bu coğrafyada yaşayan insanların duygusallığı bitmiyormuş, bunu bir kez daha öğrendim..

Belki de duygusal demek yerine arabesk davranışlar demeliyiz.
  • Sifirda alsam 2. Elde alsam mantik. Duygusal olacak kadar zengin olurum bir gun umarim:))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gittim 206 aldim çocukluk hayalimdi

• İkinci el araba alacaksan ,cebinde 2 binlira fazla para bulundurman lazım.sıfır araba gibi düşüneceksen zaten araba alma

• Bir arkadaşım demişti ki..

Adam araba almış, ancak tüm parasını da bu araba için harcamış...

Ancak, arabayı bir süre hiç sürememiş, çünkü yakıt alacak parası kalmamış..
  • money talks
  • Arabayı almaya iki kisi gittik babam on tarafta adamin arabayi ovmesini dinlerken ben arka koltuktan uzanip her yerini kurcaladim teyp camlar vb. vb. her seyi calisiyor denen arabanin sunroofu calismiyordu yaptirdi oyle aldik arabayi.

Babam tek gitse adamin cenesinden her seyi kontrol edemeyecek sunroofu tamiri bize kalacakti.

• quote:

Orijinalden alıntı: bnym97

Arabayı almaya iki kisi gittik babam on tarafta adamin arabayi ovmesini dinlerken ben arka koltuktan uzanip her yerini kurcaladim teyp camlar vb. vb. her seyi calisiyor denen arabanin sunroofu calismiyordu yaptirdi oyle aldik arabayi.

Babam tek gitse adamin cenesinden her seyi kontrol edemeyecek sunroofu tamiri bize kalacakti.

Demek ki, babanızda duygusallık
    Siz de ise mantıklı duruş varmış...

Yani siz henüz alacağınız arabaya aşık olmamışsınız.. Öyle olsa idi eleştirel gözle bakamazdınız..

Ben bu döneme aşkın başdöndürücü hali diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manuple

Bir arkadaşım demişti ki..

Ne güzel bir hikayeymiş bu.
  • fifti fifti

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackBurn340

quote:

Bir arkadaşım demişti ki..

Ne güzel bir hikayeymiş bu.

• Araba alırken şehvetle hareket ederim adeta christian grey olurum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1. maddedeki istetme nedir?

Edit: Biraz araştırdım taksiciler stepneye istetme diyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adurgun -- 2 Mart 2017; 14:5:38 >
  • istetme değil stepne. şu kelimeyi bir türlü öğrenemedi insanlar. araba alırken duygusallığa gerek yok. yoksa kazığı yersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teterboro

istetme değil stepne. şu kelimeyi bir türlü öğrenemedi insanlar. araba alırken duygusallığa gerek yok. yoksa kazığı yersin.

Galiba o kelimeyi ilk duyduğum insanlar demek ki taksiciler olmuş ve hafızamda öyle yer etmiş...

Asıl doğrusu, ne istetme, ne de stepne Yedek Lastik olmalı.. değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manuple -- 2 Mart 2017; 15:27:9 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Teterboro

istetme değil stepne. şu kelimeyi bir türlü öğrenemedi insanlar. araba alırken duygusallığa gerek yok. yoksa kazığı yersin.

Galiba o kelimeyi ilk duyduğum insanlar demek ki taksiciler olmuş ve hafızamda öyle yer etmiş...

Asıl doğrusu, ne istetme, ne de stepne Yedek Lastik olmalı.. değil mi?

ya illaki. doğrusu bu. ama stepne kelimesini istetme, işletme tarzında telaffuz etmek yerine bilmiyorsa yedek lastik diyebilmeliydi. bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp. ki bu devir de bi de.
  • Daha bugün araç aldım. İlk arabam.

Sadece computeste soktum, stepnesi var mı bakmadım daha.

Arabayı almadım bile, noter devrini yaptık, geldim ofiste çalışıyorum.
  • MÜŞAVİR
    Ne kadar rahat bir insansınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manuple -- 2 Mart 2017; 15:53:37 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.