Şimdi Ara

araba 3bin devri gecmiyor? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35
Cevap
0
Favori
102.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: lideramca

quote:

Orijinalden alıntı: Beamer

Sabah servise goturdum arizayi kaydetmis adam mazot yogunlugundan kaynakli falan dedi su karismis olabilir soguktan dedi sondurdu, 1 ay kadar deneyelim tekrarlarsa parcayi degistiririz dedi tamam dedim ben de. su an deniyoruz bakalim herkese tesekkur ederm yardimlari icin :)

sonuç ne oldu?arıza geçtimi?

Bilmem ki 1 ay dolmadan sattım aracı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beamer

Araba 3bin devri gecmiyor, gaza bassam da gitmiyor(2000 devirde kaliyor)sorun ne olabilir?

Dizel g.punto

MAF (hava akış sensörü) arızalanmış olabilir.arıza lambası yandığına göre sorun elektronik yüksek ihtimal turbo kaynaklı bir sorun değil.geçmiş olsun.
  • gerçi aracı satmışsınız son yazılanları okumadan soruna göre yorum yaptım özür olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına

gerçi aracı satmışsınız son yazılanları okumadan soruna göre yorum yaptım özür olsun

Olsun hocam :)

aynı sorunla karşılaşıp google'da aratan biri bulur sebeplenir belki
  • arkadaşlar BENİM 1.9 CDTI DİZEL BİR OPEL VECTRAM VAR 2005 MODEL C KASA ARAC 3500 DEVİRİ HİÇ GEÇMİYOR 6 İLERİ MANUEL VİTESDİR ARACIM 243,000 DE KİLOMETRESİ MOTORU EXPER %70 ÇIKARDI NEYSE ELEKTRİKÇİYE GİDİYORUZ BİLGİSAYARDAN SİLİYOR GEÇİYOR ARIZA 5 KİLOMETRE SONRA YİNE AYNI ARIZA SONRA ELEKTİRİKÇİ BUNLAR DEĞİŞTİR DEDİ egr SİSTEMİ YAPTIRDIK SORUNSUZ ÇALIŞIYOR map SENSÖRÜNÜDE SIFIR ALDIM ARIZASI NEDEN OLA BİLİR LÜTFEN YARDIM
     araba 3bin devri gecmiyor?
  • arkadaşlar benim aracım 3500 deviri geçmiyor aracımın markası opel vectra c kasa 2005 model 1.9 CDTI dizel 243000 dedir motoru %70-%75 arasındadır elektirikçi bilgisayardan siliyor 5 km sonra yine oluyor sorunları bilgisayardan belirledi MAP sensörü ve EGR sistemi dedi aldık yine geçmiyor ne yapmam gerekir aracım MANUEL vitesdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: abidin123

arkadaşlar benim aracım 3500 deviri geçmiyor aracımın markası opel vectra c kasa 2005 model 1.9 CDTI dizel 243000 dedir motoru %70-%75 arasındadır elektirikçi bilgisayardan siliyor 5 km sonra yine oluyor sorunları bilgisayardan belirledi MAP sensörü ve EGR sistemi dedi aldık yine geçmiyor ne yapmam gerekir aracım MANUEL vitesdir

Astra h 1.3 dizel manuel aracimda 3000 deviri gecmiyordu.
    sebebi turbo valfe kurum baglamisti diye hatirliyorum. Bunun ustunden yurumenizde fayda var. Bazen yakit bazli bu sorunlar olusabiliyor.
    arac sanki atmosferik motor gibi gidiyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muharrem.05 -- 9 Temmuz 2015; 13:58:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muharrem.05 kullanıcısına yanıt
    peki turbo valfe ne kadar hocam onu yaptırınca düzelirmi bide bu arac bilgiisayardan silince geçiyor fakat yeniden ediyor yardım edersen sevinirim
  • muharrem.05 kullanıcısına yanıt
    peki hocam turbo valfe ne kadardır bi tahmin etsen bide benim bu araç bilgisayardan silince gidiyor 5 km sonra gene arıza veriyor seninkidemi böyleydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: abidin123

peki hocam turbo valfe ne kadardır bi tahmin etsen bide benim bu araç bilgisayardan silince gidiyor 5 km sonra gene arıza veriyor seninkidemi böyleydi

Fiyatini bilmiyorum. Garantiden temizlediler. Masrafli bir parca degildir üstadim

• birazda devirli kullanmak en iyisi sanırım az yaksın diye düşük devir kullanıyoruz sanırım kurum yapıyor birde temiz mazot ve würt mazot katkısı atmak lazım.
  • abidin123 A kullanıcısına yanıt
    kusura bakmayın ben uzun süredir foruma girmiyordum.sorununuzu çözdünüz mü bilmiyorum ama arızanız ya n75 turbo basınç valfi arızalı ya da turbo kanatçıkları ve kanatçıkları açıp kapatan mekanizma kurumlanmış.umarım çözmüşsünüzdür.kazasız sürüşler...
  • Honda civic 2003 hatchback otamatik vites var bende benzin arabam 4 bin devire gelince elektrik kesiyor ve 4 bin deviri geçmiyor

• omerf kullanıcısına yanıt
    Hocam rent a carın verdiği araçta aynı sorunu yaşadım. Nasıl bi yol izlediniz

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.