Şimdi Ara

Ara kattaki dairenin tavan köşesinden yağmur yağdığında su geliyor, isonem vb boyalar işe yarar mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2
Cevap
0
Favori
368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dairem İstanbul'da, 9 katlı eski bir binanın 7. katı. 4 yıldır kiracıyız, ilk kez bu yıl böyle bir sorunla karşılaştık.

Yatak odasının tavanının köşesinden yağmur yağdığı zaman damla damla su akıyor. Orası kuruduktan sonra da böyle sarı bir leke bırakıp kabarıp dökülüyor. Sadece yağmur yağdığında oluyor ve genelde şiddetli yağmurlar.

Evim çatı katı değil bir şey değil, neden oluyor diye bir usta tanıdık var onu çağırdım, dış cephe su alıyordur, tesisatlık durum yok dedi.

Benim yatak odasının üstü de yatak odası. Üst katın balkonu ile benim yatak odasının penceresi alt alta değil birbirine paralel uzanıyor. Üst kattaki balkondan su gelme ihtimali olabilir mi? Balkon giderinde çatlak vs. nedeniyle. Bu ilk sorum.

Esas sorum ise bu soruna çözüm bulmak istiyorum. Dış cepheden su aldığı için sırf benim daire alıyor diye dış cepheye mantolama yapmazlar, zaten yeni yapıldı dedi kapıcı. İçeriden bu sorunu hiç değilse bir yıl falan çözmek istiyorum.

1 kg isonem nem ve rutubet boyası (veya başka tavsiyeler varsa) alıp suyun geldiği, kabarmalar olan bölgeyi önce temizleyip sonra sadece o köşe bölgeye boya yapsam, sorunu çözer miyim? Tavanın tamamını boyamak yerine daha bölgesel bir çözüm arayışı içindeyim. Tavsiyeniz ne olur?

Ara kattaki dairenin tavan köşesinden yağmur yağdığında su geliyor, isonem vb boyalar işe yarar mı?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.